nejde restart ani vypnut PC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.07.2008 | 21:18
krcho   Návštevník
mam noteboot Asus A6Tc prave som si hodil XUBUNTU 7.10 a nemozem restartovat ani vypnut system. do /etc/modules som hodil aj riadok apm power_off=1 ako aj v /boot/grub/menu.lst som dal acpi=force pci=noacpi ale ani jedno mi nepomohlo. Uz naozaj neviem co mam robit. Som z toho dost zufaly, mal som doteraz ubuntu 7.04 ta mi sla uplne v pohode ale toto mi stale nejde. Uz naozaj neviem co mam robit. Poradte mi prosim
    • Re: nejde restart ani vypnut PC 07.07.2008 | 21:51
      Avatar nardew debian  Používateľ
      kedze neviem co znamena restartovat/vypnut system (vypne vsetky sluzby, ale notebook ostane zapnuty? vobec nezacne vypinat sluzby?) skus v konzole ako root napisat init 0 alebo init 6 a povedz co to robi
      • Re: nejde restart ani vypnut PC 07.07.2008 | 22:16
        krcho   Návštevník
        no vzdy mi to zastavi na tom istom will now restart a stoji...nic nerobi iba blika kurzor
        • Re: nejde restart ani vypnut PC 07.07.2008 | 22:19
          Avatar tompson Debian "lenny"  Používateľ
          skus ine jadro, mne to na #buntu robilo to iste, presiel som na debian s jadrom 2.6.24-1a vsetko ide v pohode,
          GNU/Linux debian "lenny" ? ..hurd ? :D !@#$%^*(^%$#@#$% :]
        • Re: nejde restart ani vypnut PC 07.07.2008 | 22:55
          Avatar nardew debian  Používateľ
          boot parameter acpi=off to urcite spravi, ale su jasne vedlajsie ucinky, takze radim aj ja upgrade jadra
          • Re: nejde restart ani vypnut PC 08.07.2008 | 02:36
            Avatar soplavyjojo Fedora 10 64bit + KDE4  Používateľ
            a co tak skusit hpet=disabled mal som ten isty problem a toto pomohlo