Acer aspire 3053

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.07.2008 | 01:26
Avatar Integer Ubuntu  Používateľ
Zdravím.... už tretí deň sa snažím nainštalovať linux do tohto notebooka (Acer Aspire 3053WMXi ). Skúšal som ako prvý PCLinuxOS 2007 .... jediný spôsob, ako ho nabootovať bol len s acpi=off .... ale čo je divné, že kým bootoval z live CD, tak zvukovka fungovala, ale už po nainštalovaní nie ... ignoroval som to, že si potom stiahnem cez synaptic nejaký update, alebo niečo .... lenže absolútne tam nebolo možné rozbehať sieť. Skúšal som s ním všeličo, ale sieť nešla a nešla .... tak som trochu googlil a našiel som túto stránku: http://www.linux-on-laptops.com/acer.html ---- kde je odporúčaný Ubuntu 6.10 .. tak som si ho stiahol .... po anglicky veľa neviem, ale podľa popisu na stránke by s ním veľa problémov byť nemalo, ale aj tak sa dal nabootovať len s acpi=off a tiež som sieť nerozbehal ani na X-tý pokus ... po dlhých pokusoch ma napadlo, že MOŽNO je chyba v samotnom PC, tak som skúsil nainštalovať Win XP, kde ale net bez problémov fungoval na prvý šup ... Tak som zúfalý prišiel sem za vami poprosiť o radu .... kde robím chybu?
    • Re: Acer aspire 3053 09.07.2008 | 01:47
      --   Návštevník
      1. na tek stranke nie je napisane ze to ubuntu je odporucane pre ten notebook ale je tam len odkaz na stranku kde niekto kto na nom instaloval ubuntu pise o svojich skusenostiach z tekj instalacie

      2. ubuntu 6.10 je uz davno zastarale skus nieco novsie

      3. co myslis pod rozbehanim siete? ethernet lan, wifi alebo pripojenie na internet?

      4. ak nevies po anglicky moze ti trocha pomoct http://translate.google.com/ (preklada do cestiny :-)

      tipujem ze na zvukovku by mozno len stacilo manualne nacitat prislusny modul pomocou modprobe (ale to je len odhad)
      • Re: Acer aspire 3053 09.07.2008 | 20:51
        Avatar Integer Ubuntu  Používateľ
        aha ... no ako hovorím, po anglicky neviem .... Skúšal som už ale aj PCLinuxOS 2007, Kubuntu (sťahované pred týždňom, tak snáď je najnovšie) .... Chcem ešte skúsiť Mandrivu 2007. Ja len nechápem, prečo musím vždy bootovať s acpi=off... A to aj na iných PC čo som skúšal to inak nešlo ... Funguje vôbec nejaké distro bez nejakých trikov?
        Za tú sieť sa ospravedlňujem, zle som sa vyjadril. Mám na mysli Ethernet LAN ... keď spojazdním LAN, tak sa už na internet napojím cez druhé PC.
        • Re: Acer aspire 3053 09.07.2008 | 20:57
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          no spojazdnenie zdielania internetu nie je najlahsie, a nie je to chyba distra ale nastavenia,mne sa to zatial bez routra nepodarilo :- ), nedajboze ak komp co zdiela bezi pod windowsom

          k tomu acpi=off som nikdy nepouzil a okrem fedory 6 mi nabootovalo vsetko (na mojich 3 domacich pc) a aj na vacsine notebookov co som mal doma mi ubuntu live islo bez problemov, ale acer som nikdy nemal a zatial som o nich pocul iba ze nie su nic moc tak neviem
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Acer aspire 3053 11.07.2008 | 01:58
            Avatar Integer Ubuntu  Používateľ
            Tak som stiahol nové Ubuntu a to už nabehlo bez problémov a aj net frčí ... avšak zvuk stále nejde ... A neviem prečo má synaptic v uložené len dva servre na sťahovanie a ja si už neviem spomenúť, kde som našiel na nete zoznam ďalších ...