Štart programu pri štarte systému.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.07.2008 | 23:12
Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
Ako a kde si mám vložiť príkaz ktorý by som chcel, aby bol spustený pri štarte Linuxu ? Hľadám vlastne niečo ako bol u windowsu autoexec.bat Konrétne potrebujem, aby my systým spúšťal tento príkaz sudo tuncfg.

    • Re: Štart programu pri štarte systému. 16.07.2008 | 00:24
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Napriklad do /etc/rc.d/rc.local. Ale pozor, spusti sa to pod uzivatelom root.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: Štart programu pri štarte systému. 16.07.2008 | 00:28
      WlaSaTy   Návštevník
      hmmm, nejaka dalsia otazka?
      • Re: Štart programu pri štarte systému. 16.07.2008 | 09:40
        tomas   Návštevník
        to by som potreboval aj , ale aby to spustilo program , pod tym uzivatelom co je prihlaseny, nie rootom, dik za odpoved
        • Re: Štart programu pri štarte systému. 16.07.2008 | 09:51
          Avatar *;o)-->mini Debian GNU/Linux  Používateľ
          ake graf. prostredie pouzivas? hmm? gnome, kde, xfce, fluxbox, ... ??? lebo napr. fluxbox ma moznost ze si to hodis do ~/.fluxbox/startup a ked sa Ti startnu x-ka a rozbehne sa fluxbox, tak Ti to pekne nastartuje...
          Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside... *:)
          • Re: Štart programu pri štarte systému. 16.07.2008 | 09:59
            tomas   Návštevník
            prepac pouzivam kde, mandrivu 2008.1 a skusal ssom spravit skript na spustenie programu, a vlozili som to ~/.kde/Autostart/ ale akosi mi nechce ten skript spustit
            • Re: Štart programu pri štarte systému. 16.07.2008 | 10:07
              Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
              hladal by som v tom tvojom menu :) nieco ako relacie a tam to nastav
              Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
            • Re: Štart programu pri štarte systému. 16.07.2008 | 10:19
              Avatar *;o)-->mini Debian GNU/Linux  Používateľ
              len tak ma napadlo.. kazdemu sa to moze stat... dal si tomu skriptu prava na spustenie? hmm? napr.
              chmod a+x meno_skriptu ???
              Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside... *:)
              • Re: Štart programu pri štarte systému. 16.07.2008 | 10:36
                tomas   Návštevník
                prava som mu daval, aspon bol zeleny, a myslel som si ze spusti, ale kasle na mna:(
                • Re: Štart programu pri štarte systému. 16.07.2008 | 12:21
                  Avatar *;o)-->mini Debian GNU/Linux  Používateľ
                  co je to za skript? normalne ked ho pustis Ty, tak TI bezi ako ma? skusal si to?
                  Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside... *:)
                • Re: Štart programu pri štarte systému. 16.07.2008 | 12:41
                  Avatar *;o)-->mini Debian GNU/Linux  Používateľ
                  si si isty ze si napisal dobre cestu k skriptu? (staci v tom adresari Autostart vytvorit symbol. link) v tom ~/.kde/Autostart? velke-male pismenka.. atd? si to prekontroluj pre istotu
                  Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside... *:)
                  • Re: Štart programu pri štarte systému. 16.07.2008 | 14:53
                    tomas   Návštevník
                    Ten skript vyzera takto:
                    POdla tohot navodu som to robil aj ja , len to ze som to enzapsial do filu , lebo ten som netusil kde ot je, a tak sm to ankopiroval len do ~/.kde/Autostart/.conkystartup


                    1. vytvorte si bash script s nazvom napr: ~/.conkystartup ktory bude vyzerat asi takto:
                    Kód:
                    #!/bin/sh
                    sleep 60
                    conky

                    Miesto 60 mozte dat lubovolny pocet sekund. To zalezi od toho ako rychlo sa vam nacita wallpaper...

                    2. chmod u+x .conkystartup

                    3. Chodte do fileu kde mate nastavene, ktore programy sa maju spustat hned po starte a miesto "/usr/bin/conky" ktore ste davali pred tym, dajte "~/.conkystartup"
                    • Re: Štart programu pri štarte systému. 16.07.2008 | 15:43
                      Avatar *;o)-->mini Debian GNU/Linux  Používateľ
                      neviem sice presne ako si to riesi KDE-cko, ale skus ten subor pomenovat akokolvek bez bodky (aby nebol skryty) ci mu nahodou nemoze vadit toto..

                      ps: dufam ze v tom skripte nemas aj ten riadok

                      Miesto 60 mozte dat lubovolny pocet sekund. To zalezi od toho ako rychlo sa vam nacita wallpaper...

                      pripadne ak ho tam mas, tak daj pred neho # lebo text za takym znakom sa berie ako komentar a nevykonava sa

                      # Miesto 60 mozte dat lubovolny pocet sekund. To zalezi od toho ako rychlo sa vam nacita wallpaper...

                      takze Tvoj skript ma vyzerat takto:

                      #!/bin/sh
                      sleep 60
                      conky

                      a mimochodom.. podla toho ako to mas nastavene, tak to conky sa TI ma spustit az po 60 sekundach od spustenia toho skriptu... takze pribl. 60 sek po starte KDE
                      Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside... *:)
                      • Re: Štart programu pri štarte systému. 16.07.2008 | 16:26
                        tomas   Návštevník
                        taky blb nie som :) ten riadok tam nemam, mam tak miesto 60s -15s, takze malo by sa to skoro pustit , ale nejde, skusim ete tvoju radu s tou bodkou aby nebol skryty