Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.07.2008 | 22:02
marosk   Návštevník
Zdravím.Skúšal som zriešiť ten Microcom modem a došiel som po krok 3,keď mi vyhodilo: cp: cannot stat /home/maros/Desktop/cxacru-fw.bin: No such file or directory. urobil som všetko tak,ako bolo uvedené v manuáli. Vie mi niekto poradiť, prosím? Ďakujem
    • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 18.07.2008 | 23:40
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      http://www.howtodownload.net/microcom-adsl-desk-porte-usb-modem-ad2622-t-com-v-ubuntu-vt80.html
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 19.07.2008 | 13:02
      ---   Návštevník
      uz to tu myslim bolo, ten manual je zrejme funkcny, ale nove ubuntu ma "poslovencene" adresare (ak mas nahodenu slovencinu).
      Takze si to prisposob podla tvojej situacie. Miesto Desktop tam asi bude Plocha ...
      Ked ti vypise chybu "no such file or directory" , znamena ze bud tam nemas pozadovany subor a/alebo cesta k nemu nezodpoveda pouzitemu prikazu.

      Inac mohol by to tam niekto do toho navodu dopisat.
      • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 19.07.2008 | 13:36
        Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
        Ďakujem Vám za rady,idem to hneď vyskúšať.
        Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
      • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 19.07.2008 | 14:52
        marosk   Návštevník
        tentoraz som došiel po krok 8 a zase hodilo tu hlášku,čo predtým- unable to execute /usr/sbin/stdsl.sh: no such file or directory. Skúšal som pokračovať ďalej,ale vyhodilo mi,že modem neodpovedá. Inak hneď po inštalácií Ubuntu mi vyhodilo niečo v tom zmysle,že našlo modem,ale nebude pracovať. Ako si mam s tým poradiť?Treba niečo zmeniť v tom príkaze?Ďakujem.A inak som sem chcel hodiť výpis,ale z konzoly sa asi nedá kopírovať,však? Ešte raz díkes.
        • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 19.07.2008 | 15:13
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Dá. ctrl+shit+C. Teda ak máš konzolu pustenú v grafickom prostredí.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 20.07.2008 | 12:47
          Avatar Plado ubuntu  Používateľ
          Skus pisat aj to co mas v konkretnom kroku robit. Som lenivy naklikat si navod ;).

          ked dobre pozeram, tak krok 8 by mal byt prikaz sudo stdsl.sh start Krok 4 si previedol spravne? Malo by to byt gedit /usr/sbin/stdsl.sh Tento bod by ti mal vyhodit textovy editor, do ktoreho si mal vlozit nejaky text a subor si mal ulozit.

          • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 20.07.2008 | 14:57
            Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
            Aha,takže príkaz pri kroku 4 má byť bez predpony sudo.To manuál nepíše...Skúsil som,mal si pravdu,ďakujem.Vyhodilo mi ten výpis,chcel som ho uložiť a vypísalo: could not save the file /usr/sbin/stdsl.sh .You don t have the permision to save the file. Asi chyba v lokácií.kde som urobil chybu?
            Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
            • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 20.07.2008 | 15:07
              Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
              Aha.keď som nedal príponu sudo,výpis sa nedal uložiť.Ťažká hra,tetno ubunťácky linux...Hádam raz vyhrám.
              Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
            • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 20.07.2008 | 15:09
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Needituješ ten súbor ako root. Teda tam musí byť sudo pred tým.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 20.07.2008 | 22:09
                Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
                Dakujem za radu.Ale mohol by si mi povedat,ako odstranit tento problem?Som este riadny amater a chcem sa s tym popasovat.
                Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
                • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 20.07.2008 | 22:10
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  sudo gedit /usr/sbin/stdsl.sh
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                  • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 21.07.2008 | 15:10
                    Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
                    Ale ja som tam predsa potom dal predponu sudo a aj tak vyhodí tu nepríjemnú hlášku.Určite robím niekde chybu,ale netýka sa to predpony sudo.Tak ako mám tomu rozumieť?
                    Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
                    • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 21.07.2008 | 17:18
                      ---   Návštevník
                      chyba tam uz nema byt aka , prikaz jasne hovori co sa ma otvorit a na akom mieste , alebo skus stlacit ako alternativu ALT+F2 a tam zadat prikaz gksudo gedit /usr/sbin/stdsl.sh .
                      • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 21.07.2008 | 17:54
                        Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
                        Proste to nejde. Pridem ku kroku 8,kde mi radia restartnut comp a potom hodit prikaz sudo stdsl.sh start a hodi mi,ze no such file...blablabla. proste som asi na to slaby alebo co
                        Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
                        • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 21.07.2008 | 18:10
                          ---   Návštevník
                          a mas tam teda ten subor co sa snazis spustit?
                          • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 22.07.2008 | 00:31
                            Avatar Plado ubuntu  Používateľ
                            Inac povedane napis tam ls /usr/sbin/stdsl.sh ci ti nieco vypise.
            • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 21.07.2008 | 12:11
              Avatar Plado ubuntu  Používateľ
              Ma tam byt sudo. Ospravedlnujem sa, ze som to napisal bez toho. Ako si si uz isto vsimol, malo co dokazes v linuxe bez prav superuzivatela (roota). Ak pred nejaky prikaz das sudo, tak to prikaz, ktory ide za sudo bude vykonavany s pravami roota.

              Napis
              sudo su
              a sa prepnes do prav roota - dalsie prikazy mozes pisat bez sudo. Ak by si uz nechcel byt root (v konzole) tak napises exit
              Odporucam si prejst toto a toto
      • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 19.07.2008 | 15:15
        marosk   Návštevník
        Chcel by som poďakovať tej osôbke,ktorá mi poradila použiť Plocha namiesto desktop - zabralo to. A ešte by som chcel vedieť, či aj v Ubuntu existuje niečo také ako v XP device manager.Lebo mám podozrenie,že som niekde urobil chybu,čo sa týka nastavenia modemu. Hodím nejaký výpis,ak sa podarí. Zatiaľ ďakujem.
        • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 21.07.2008 | 17:57
          Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
          Sorry,sorry,sorry,neodpovedajte,asi viem,kde robim chybu,napisem,ak budem mat nejaky problem
          Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
          • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 21.07.2008 | 19:01
            Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
            Asi mam na ten navod prilis maly mozog.nechapem,preco mi to pise hlasku,no such file blablabla,ked som si pozrel,ze fyzicky tam ten subor je..
            Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
            • Re: Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 22.07.2008 | 00:44
              Avatar Plado ubuntu  Používateľ
              potom este mozno pomoze sudo chmod 777 /usr/sbin/stdsl.sh ale pozeram, ze v navode nieco podobne je, takze nevynechal si nahodou?