superkaramba

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.07.2008 | 23:27
Avatar lubos679   Používateľ
Prosim o pomoc. Chcel som si trosku vylepsit vzhlad desktopu a nainstaloval som si Superkarambu. Teraz sa ospravedlnujem za to co popisem ale moc sa do toho jednoducho nerozumiem.
Nainstaloval som si RMP so Superkarambou. Ikonka sa v menu po instalaci nezjavila, tak som spustil terminal a napisal tam ¨superkaramba¨. Spustilo ju, klikol som na ¨Ziskat nove veci¨. Vybral som si par tych veciciek. Nainstalovalo ich. Konecne som mal peknu plochu. Avsak ako sa zatvoril terminal, zatvorila sa i Superkaramba. Ked som ju opat spustil a dal som ¨Ziskat nove veci¨, tie co som predtym nainstaloval sa uz nedali znovu nainstalovat a boli odfajknute zelenou fajockou. Tak som dal¨Pridat lokalne temy¨. Ale nenasiel som ani jednu. Nech som hladal co som hladal, vobec neviem kde ich ulozilo(ak ich vobec ulozilo) a teraz nespustim tie veci ktore som predtym nainstaloval. Z menu programu zmizli. Su tam iba 2 moznosti-Stiahnut nove alebo Pridat Lokalne temy. A neviem si s tym rady. Viete mi s tym pomoct? Dakujem.
    • Re: superkaramba 23.07.2008 | 23:28
      Avatar lubos679   Používateľ
      PS:skusal som aj googlit ale slovenskych stranok tam veru moc nenaslo. A hladal som aj tu na Linuxos.sk. Nic som nenasiel. Mozno sa to tu uz riesilo neviem, mozno som slepy.
      • Re: superkaramba 23.07.2008 | 23:58
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        skusal si to preinstalovat , najlepsie odstranit aj z nastaveniami
        a po reinstalacii si daj superkarambu spustat po strate pre kde je to ~/.kde/Autostart (nie som isty, pozivam gnome)
        lebo ked aplikaciu spustis v konzole a zavries konzolu zavrie sa aj aplikacia (mozno by to slo keby sa to spustilo s nejakym parametrom ale ja nie som konzolista-viem iba zaklady)
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: superkaramba 24.07.2008 | 00:06
          Avatar lubos679   Používateľ
          No to vypada slubne...ale ako to zmazem aj s nastaveniami? Preinstaloval som to uz niekolkokrat ale iba pomocou spravcu balickov.
          • Re: superkaramba 24.07.2008 | 00:10
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            netusim ako to ide v mandrive ale ubu aj debian ma synaptic kde je to ako volba, skus si pozriet manual na konzolovy prikaz ktorym sa instaluju programy (pre ubuntu je to apt-get, pre debian aj aptitude) a funguje to parametrom --purge

            ale to si budes musiet pozriet v man stranke
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: superkaramba 24.07.2008 | 00:17
              Avatar lubos679   Používateľ
              No idem nieco pozret este. Inak ak niekto to vie pomozte prosim. Lebo neviem ci to najdem, hlavne ked neovladam kopec tych Linuxackych slov a neviem o com sa niekedy hovori:)
              idem teda hladat nieco o tom prikaze
              • Re: superkaramba 24.07.2008 | 00:27
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                povedz comu nerozumies,rad vysvetlim ale nechce sa mi to vzdy uplne lopatisticky pisat (a to som tu z tych co pisu asi najlopatistickejsie)
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: superkaramba 24.07.2008 | 09:21
                eM   Návštevník
                ...Mandriva je v pohode, takze ta terminologie neni az tak potreba...zazije se casem...

                Staci jen vymyslet pri instalaci hesla, nepracovat na root identite, nehledat disky C,D,E a instalovat pres Synaptic. Kdeco se naklika, konzoli vyuzijes nejcasteji na "df -h" ;)
                • Re: superkaramba 24.07.2008 | 22:44
                  Avatar lubos679   Používateľ
                  No to je teda..ked neviem co je "df -h" Teda na co to je dobre. No uz si pomaly zvykam, C, D som hladal pri prvom nainstalovani, vtedy myslim ze Ubuntu...Uz viem ze C a D nenajdem ale stale nemam moc prehlad kde su ulozene nainstalovane aplikacie a podobne. V ktorych priecinkoch. Ovladam akurat tak Home. Ale zvyknem si.
    • Re: superkaramba 24.07.2008 | 09:16
      eM   Návštevník
      Zdravim,

      v Mandrive je samosebou Synaptic - program, ktery nainstaluje/odinstaluje programy, ktere vyberes. Linux je totiz system do lidi pro lidi ;) ... takze priste radeji "Najit" superkarambu v Synapticu, oznacit k instalaci a nakonec zmacknout "Realizovat" ... tot vse. Zadne hledani na internetu a manualni instalace jako ve Windows...

      Nainstaluj/preinstaluj superkarambu poradne pres synaptic a snad bude po problemu - vsem vse chodi (tedy tem, kteri se nesnazi systemu nutit svoje postupy ;) )
      • Re: superkaramba 24.07.2008 | 09:47
        peto   Návštevník
        akurta sa to nevola synaptic ale Control Center ci Kpackage..
        • Re: superkaramba 24.07.2008 | 22:42
          Avatar lubos679   Používateľ
          No ja mam v Mandrive RPMDrake.
          • Re: superkaramba 25.07.2008 | 00:38
            eM   Návštevník
            Hups ... OMLUVA
            nainstalujte PCLinuxOS - to je takova Mandriva se Synapticek
            • Re: superkaramba 25.07.2008 | 11:01
              Avatar lubos679   Používateľ
              Skusal som aj PClinuxOS ale trosku mi to blblo neviem preco. Nedokazal som rozbehat ovladace na grafiku a neslo mi ani zmenit rozlisenie. Taktiez v OpenSUSE. V Mandrive to slo. Mam ale blby HW, staru ATInu:)
      • Re: superkaramba 24.07.2008 | 23:14
        Avatar lubos679   Používateľ
        Aj som ju tak instaloval:
        Otvoril som spravcu softveru, nainstaloval Superkarambu. Do ponuky menu mi ho nepridalo, tak som spustil konzolu a napisal tam "superkaramba". Spustit ju viem teda iba cez konzolu. Uz som ju preinstaloval pomocou spravcu balickov asi 3x. No stale to iste. Tak som ju spustil cez konzolu a ako som uz vyssie pisal, nemohol som najst kde sa ulozoli temy ktore som cez superkarambu nainstaloval. Tak som to vyriesil tak, ze som si stiahol temy rucne z webu, ulozil do priecinka v Home a vzdy po spusteny karamby som si ich jednoducho vybral odtial. Ale teraz by som chcel iba nejako prist na to ako by sa to dalo spustit bez konzoly ak sa to da. Ked ju chcem mat zapnutu(superkarambu), musi bezat aj konzola. Ked superkarambu necham spustenu a vypnem PC, po znovunabootovani systemu sa spusti, ale s nou sa spusti aj konzola. Ked konzolu zavriem, vypne sa aj superkaramba.
        Ak je tento prispevok nepochopitelny ospravedlnujem sa a vysvetlim este raz.
        • Re: superkaramba 24.07.2008 | 23:50
          Martin   Návštevník
          Ak sa Ti Superkaramba vždy po vypnutí terminálu tiež vypne, nespúšťaj je cez terminál.
          Nechápem, ako je možné, že ju nemáš v Menu, ja ju mám v Menu - Nástroje - Systémové nástroje (mám MDV 2008, 32-bit).
          Skús kliknúť pravým myšidlom na Menu, vyber Editor menu a tam pohľadaj.
          A ju v Menu nájdeš, tak klikni pravýn myšidlom na dolný panel, tam, kde sa Ti zobrazuje aj rozloženie klávesnice (vlajočka), zvoľ "Pridať aplikáciu do panelu" a vyber Superkarambu.
          Aspoň ja som takto postupoval.
          • Re: superkaramba 25.07.2008 | 11:04
            Avatar lubos679   Používateľ
            Hmm nieje vobec v menu. Prehladal som uz vsetko. Tak som skusil nainstalovat Karambu, ikonka bola v menu, ale nemozem spustat niektore temy ktore mi idu len cez Superkarambu. Ale superkaramba tam jednoducho tu ikonu nema. Nikde. Neda sa tam nejako pridat?