Mandriva, nejde video

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.07.2008 | 09:43
Avatar Matrus fedora  Používateľ
zdravim. mam problem. som si teraz nainstaloval mandrivu powerpack 2008.0 a vsetko ide v pohodicke, som si aj vravel, ze preco som ubuntu pouzival:), az kym som si nechcel pozriet video. Mplayer sa mi spusti a hned aj zavrie. Kaffeine mi prehrava len zvuk a nie obraz. Neviete co s tym moze byt?
dakujem
rock'n'roll
    • Re: Mandriva, nejde video 26.07.2008 | 10:59
      Martin   Návštevník
      Máš všetky potrebné kodeky? Napríklad win32-codecs?
    • Re: Mandriva, nejde video 26.07.2008 | 11:00
      karschm   Návštevník
      Mas nainstalovane kodeky? Win32-codecs, xvid...
    • Re: Mandriva, nejde video 26.07.2008 | 12:28
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      skus overit, ci su nainstalovane: xine-plugins (pre kaffeine), skus vlc a najma skus pozriet, ci nie je video poskodene (resp., skusal si aj viac videi?).

      win32-codecs moze byt tiez problem (pri wmv a podobne), ale bezny divx/xvid/h264 by si mal prehrat aj bez neho.

      P.S.: preco mandriva 2008.0, ked je uz vonku dost dlho aj .1?
      • Re: Mandriva, nejde video 26.07.2008 | 14:36
        Avatar Matrus fedora  Používateľ
        xine-plugins mam nainstalovane. win32 codecs sa v mojich repozitaroch nenachadzaju tak som tie este neskusal. a videi som skusal viacej.. So vsetkymi mi to robi. Aj avi aj mpeg.
        A 2008.0 preto, bo ju mam napalenu a vcera som si potreboval preinstalovat komp. :)
        rock'n'roll
        • Re: Mandriva, nejde video 26.07.2008 | 14:46
          skywaker   Návštevník
          ešte by bolo dobre napisat ci mas 32bit alebo 64bit verziu mandrivy.. inac ja ked si davam novu mandrivu 2008.1 tak ako prve instalujem gstreamer kodeky. urcite to pomoze. kaffeine je najvecsi shit aky poznam... skus VLC to nie je zavisle na ziadnych kodekoch ako win32 alebo xinelib.. alebo mplayer .. ak mas 32bit tak si nainstaluj win32codecs.. odporucam radsej SMPLAYER je lepsi nez kaffeine. teraz som momentalne na Fedore 9 i386 takze nemozem sa pozriet ake balicky to potrebuje.. ja uprednostnujem vylucne 386 linux aj ked mam amd x2 cpu
          • Re: Mandriva, nejde video 26.07.2008 | 14:51
            Avatar Matrus fedora  Používateľ
            mam 32 bit. a skusal som uz vsetko. kodeky som mal nainstalovane aj win32codecs aj gstreamer. tie mi tam hodilo automaticky. a mam aj SMPLAYER ale ten tiez nejde. a ked to spustim cez VLC tak to robi to iste co Mplayer. Proste vyhodi okno a za chvilu ho zavrie.
            rock'n'roll
            • Re: Mandriva, nejde video 26.07.2008 | 14:59
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
              ok, tak spusti vlc z terminalu a napis potom nejake hlasenie, co vypisalo pri spadnuti.
              • Re: Mandriva, nejde video 26.07.2008 | 15:01
                Avatar Matrus fedora  Používateľ
                [matus@localhost ~]$ vlc
                VLC media player 0.8.6d Janus
                X Error of failed request: BadAlloc (insufficient resources for operation)
                Major opcode of failed request: 141 (XVideo)
                Minor opcode of failed request: 19 ()
                Serial number of failed request: 84
                Current serial number in output stream: 85
                a skonci
                rock'n'roll
                • Re: Mandriva, nejde video 26.07.2008 | 15:39
                  skywaker   Návštevník
                  podla vsetkeho budes mat zle nastaveny Xorg... predpokladam.
                  • Re: Mandriva, nejde video 26.07.2008 | 20:56
                    Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                    skor vystupny plugin vo vlc (aj ked ten je standardne na "auto", tak neviem).. ale skusil by som tam.
          • Re: Mandriva, nejde video 26.07.2008 | 20:01
            ARny   Návštevník
            Nemas pravdu, kaffeine je najlepsi prehravac co poznam. VLC sa mu nemoze rovnat min. urcite nie v ergonomii.
            • Re: Mandriva, nejde video 27.07.2008 | 19:24
              matus   Návštevník
              Preco tu riesite , ktory prehravac je lepsi a ktory nie? co to pomoze mojmu problemu? sak tu na tomto fore tak odbacate od tem ze to az strasne je niekedy. Mne nejde video, prehravacov mam dost, nepotrebujem vediet ktory je lepsi, ktory sa ako ovlada, to si zistim sam. Len s tymto potrebujem pomoct. Bo system je paradny. Len to video ma s...
              • Re: Mandriva, nejde video 27.07.2008 | 19:37
                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                tak ked ta tak s****, tak skusaj aspon to, co ti radime..


                VLC => Nastavenia => Nastavenia, odskrtni pokrocile, Video => Vystupne moduly (aspon dufam, ze je to tam, som teraz na Win) a zmenit z auto na nieco ine (framebuffer, ...).. skusat, kde to pojde.. aj ked auto by mala byt najbezpecnejsia volba.
                • Re: Mandriva, nejde video 27.07.2008 | 19:42
                  Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                  VLC
                  • Re: Mandriva, nejde video 27.07.2008 | 20:06
                    matus   Návštevník
                    To VLC cko ide. Skoda ze ostatne nie. a ze nikde neviem najst podobne nastavenia. bo to som uz hladal. asi zle:D
                    Vrela vdaka vam.
                    • Re: Mandriva, nejde video 27.07.2008 | 21:10
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Nebolo by jednoduchsie zistit preco nefunguje standardne XVideo? Posledna takato chyba ktoru poznam bola v ubuntu a ovladaci intel, neverim ze by to mlandriva do seba nehala zavliest.
                      • Re: Mandriva, nejde video 28.07.2008 | 17:08
                        Matus   Návštevník
                        No grafiku mam intel. ze by bol problem s tym?
                        • Re: Mandriva, nejde video 28.07.2008 | 18:32
                          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                          nejde ani tak o grafiku ako o nastavenia (VLC, X.org, ci nemas povolene desktopove efekty)
                          • Re: Mandriva, nejde video 28.07.2008 | 18:52
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Ano. Ak je zapnuty compiz tak graficky vystup XVideo robi psie kusy, aspon u mna na bubUbuntu rovnako ako aj graficke vystupu GL a GL2 pricom klasicky neakcelerovany vystup X11 ide perfektne. No ale na notebooku to potom dost zerie baterky a huci s vrtulnikom ehm vetrakom. Najhorsie je to ked si clovek popritom nakopne aj nejake video vo flashi.

                            Ale to ma moc nezaujima z pochopitelnych dovodov.

                            PS.: to naozaj mandriva do seba absorbovala verziu ovladacu aj s tou chybou koli ktorej ludia isli rozniest na kppytach cele ubuntu? nemozem tomu uverit ze by sa nepoucili z cudzich chyb.
                            • Re: Mandriva, nejde video 28.07.2008 | 22:23
                              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                              hmm.. neviem.. teraz som v mandrive a VLC mi bez problemov prehrava na "Predvoleny" - bez efektov a s nvidiou.
                              • Re: Mandriva, nejde video 28.07.2008 | 23:31
                                WlaSaTy   Návštevník
                                To bol problem urcitej verzie ovladaca intel z prostredia xwindows. Ak by si dokazal ze v dvoch roznych distribuciach su identicke verzie daneho ovladaca (koli tej chybe ktora uz vyzera byt opravena v ubuntu), tak potom nebudem vediet ja.
    • Re: Mandriva, nejde video 27.07.2008 | 20:36
      Martin   Návštevník
      Výpis z konzoly pre VLC si sem hodil, ešte sem švacni výpis z konzoly pre Kaffeine a pre MPlayer (alebo KMplayer), potom možno budeme múdrejší.
      • Re: Mandriva, nejde video 29.07.2008 | 02:00
        matus   Návštevník
        Vypol som compiz a vsetky prehravace funguju ako maju. Skoda len ze ten compiz nejde:( Som sa s nim chvalil a vsetci ho zavideli:D tak sa musim rozhodnut. Bud pyycha alebo videa.

        A to sa ten problem neda vyriesit? hodit do systemu ten patch z ubuntu? alebo ako to vyriesily.
        A vdaka za pomoc.
        • Re: Mandriva, nejde video 29.07.2008 | 12:47
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          to nie je len o videu.. aj napr. hry, google earth a podobne funguju s compizom blbo.
        • Re: Mandriva, nejde video 04.08.2008 | 20:01
          l_barbarossa   Návštevník
          no, schvalne som dal opat compiz fusion a video som spojazdnil nasledovne (Mandriva):
          - v textovom rezime (init 1 alebo init 3) som spustil XFdrake (cize nastavenie Xorg),
          - namiesto ovladaca "i810" som zvolil ovladac "intel" od Xorg.org.
          - nastavil rozlisenia a bitovu hlbku monitoru, v parametroch povolil 3D a EXA instead XAA.
          - "restartol" do grafiky (init 5) a voile!!! comiz ide, ide aj video.
          • Re: Mandriva, nejde video 04.08.2008 | 20:15
            l_barbarossa   Návštevník
            sorry: "...povolil 3D a nepovolil EXA instead XAA" (ostatne vyskusaj sam, ale paradoxne to bez EXA slape vyrazne rychlejsie)
            • Re: Mandriva, nejde video 04.08.2008 | 22:30
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
              to nie je voile, ale voila.. ak mas na mysli to "vualaaa" z francuzstiny...
              • Re: Mandriva, nejde video 05.08.2008 | 00:42
                l_barbarossa   Návštevník
                hej, zrejme sa mi to skombinovalo s ceskym "ty vole"