greenie metapackage

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.07.2008 | 12:40
Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
prajem pekny dnik... chcel by som Vas poziadat, teda ak mate minutku a mate uplnou nahodou ubuntu...

pracujem na metabalikoch (tak musim sa to niekedy naucit), a chcel by som Vas poziadat o pomoc...

konkretne... je tu nejaky ubuntak (8.04) alebo uzivatel greenie (3H), ktory by bol ochotny skusit nainstalovat novy metabalik greenie-apps?

chcem pred urobenim novej verzie "distra" vsetko poriadne otestovat.. a vasa pomoc je velmi vitana...

echo "deb http://ppa.launchpad.net/banshee-team/ubuntu hardy main" >> /etc/apt/sources.list &&
sudo apt-get update &&
wget http://greenie.sk:8080/greenie-apps.deb &&
dpkg -i greenie-apps.deb

akekolvek otazky, napady atd... su vitane...

obsah baliku je napriklad v mojich poznamkach na webe http://www.linuxwiki.sk/index.php/Pozn%C3%A1mky_v%C3%BDvoj%C3%A1ra_Greenie
    • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 13:05
      opravene...

sudo sh -c "echo 'deb http://ppa.launchpad.net/banshee-team/ubuntu hardy main' >> /etc/apt/sources.list" && sudo apt-get update && wget http://greenie.sk:8080/greenie-apps.deb && sudo dpkg -i greenie-apps.deb
    • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 14:27
      --   Návštevník
      som rad ze si sa konecne dostal k tvorbe dlho ocakavaneho meta balika ;-)

ps. momentalne nemam nainstalovane greenie ani ubuntu tak to nemozem velmi otestovat
      • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 14:32
        --   Návštevník
        len som sa tak zbezne pozrel a ten metabalik by mal nainstalovat okrem svojich zavislosti aj svoj README a copyright (pozri si co sa vyzaduje podla debian packaging policy) do /usr/share/doc/greenie-apps zatial nainstaluje iba prazdne adresare a zavislosti:
        $ dpkg -c greenie-apps.deb
        drwxr-xr-x stano/stano       0 2008-07-27 10:02 ./
        drwxr-xr-x stano/stano       0 2008-07-27 09:58 ./usr/
        drwxr-xr-x stano/stano       0 2008-07-27 09:58 ./usr/share/
        drwxr-xr-x stano/stano       0 2008-07-27 09:57 ./usr/share/applications/
        drwxr-xr-x stano/stano       0 2008-07-27 09:57 ./usr/share/nazov programu/
        drwxr-xr-x stano/stano       0 2008-07-27 09:58 ./usr/share/pixmaps/
        • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 14:34
          --   Návštevník
          a samozrejme vlastnika tych suborov zmen nejako takto: chmod -R root:root adresar
          • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 14:39
            viem ze su prazdne... dik, changelogy a copyrighty dorobim... len ma prave hneva ze to co testujem mi vobec nejde... alebo nenainstaluje nic, alebo vypise nieco taketo:

root@gerfihellania3h:/# dpkg -i greenie-apps.deb
            (Čítam databázu ... momentálne je nainštalovaných 98999 súborov a adresárov.
            Pripravujem nahradenie greenie-apps 3.0.9.3 (pomocou greenie-apps.deb) ...
            Rozbaľuje sa náhrada greenie-apps ...
            dpkg: problémy so závislosťami zabránili konfigurácii balíku greenie-apps:
            greenie-apps závisí na asunder; aj keď:
            Balík asunder nie je nainštalovaný.
            greenie-apps závisí na checkinstall; aj keď:
            Balík checkinstall nie je nainštalovaný.
            greenie-apps závisí na checkinstall; aj keď:
            Balík checkinstall nie je nainštalovaný.
            greenie-apps závisí na gnome-commander; aj keď:
            Balík gnome-commander nie je nainštalovaný.
            greenie-apps závisí na mc; aj keď:
            Balík mc nie je nainštalovaný.
            greenie-apps závisí na nano; aj keď:
            Balík nano nie je nainštalovaný.
            greenie-apps závisí na filezilla; aj keď:
            Balík filezilla nie je nainštalovaný.
            greenie-apps závisí na poedit; aj keď:
            Balík poedit nie je nainštalovaný.
            greenie-apps závisí na bluefish; aj keď:
            Balík bluefish nie je nainštalovaný.
            greenie-apps závisí na memcoder; aj keď:
            Balík memcoder nie je nainštalovaný.
            dpkg: chyba pri spracovávaní greenie-apps (--install):
            problémy so závislosťami - nechávam nenakonfigurované
            Počas spracovania sa vyskytli chyby:
            greenie-apps
            • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 14:54
              --   Návštevník
              baliky v subore control treba oddelovat ciarkami a nie pomocou |. pozri sa ako vyzera napr. http://archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/u/ubuntu-meta/ubuntu-desktop_1.43_i386.deb
              • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 14:57
                heeeh. prave ten som pozeral. na nete nie je najnovsi balik, idem ho tam prave hodit. prave na nom mi to robi...

je v nom toto:

Package: greenie-apps
                Version: 3.0.9.3
                Priority: optional
                Maintainer: stanislav_hoferek <shoferek@gmail.com>
                Architecture: i386
                Installed-Size: 16
                Depends: banshee-1, vlc, ttf-ubuntu-title, gftp, gajim, inkscape, xaos, gnormalize, gtkboard, checkgmail, compizconfig-backend-gconf, compizconfig-settings-manager, python-compizconfig, simple-ccsm, libipodui-cil, libipod-cil, libipoddevice0, gtkpod, ffmpeg, flashplugin-nonfree, unrar, frozen-bubble, gnomebaker, pingus, leafpad, avidemux, asunder, audacity, funnyboat, epiphany, openbox, xchat, mail-notification, libdvdcss2, dpkg-dev, dh-make, debhelper, fakeroot, checkinstall, aptoncd, gnome-commander, mc, nano, filezilla, gettext, poedit, bluefish, mencoder
                Recommends: greenie-lang
                Section: metapackages
                Description: metapackage with apps for greenie linux
                multimedia and not only multimedia apps, that make greenie different from ubuntu. version 3.0.9.3 from 27th july 2008
                .
                http://greenie.sk
                • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 15:01
                  uz je novy balik na nete

prehodene stare subory, takze greenie.sk:8080/greenie-apps.deb
                  • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 15:04
                    --   Návštevník
                    a ani tento nejde? skusal si predtym aptitude purge greenie-apps.deb? - to pre pripad ze si tam mal predtym staru nefunkcnu verziu.
                    • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 15:05
                      --   Návštevník
                      aptitude purge greenie-apps
                      • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 15:16
                        ano urobil som to a ziadna zmena
                        • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 15:25
                          --   Návštevník
                          riadok multimedia and not only multimedia apps, that make greenie different from ubuntu. Version 3.0.9.3 from 27th july 2008 moze byt taky dlhy?
                        • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 15:28
                          --   Návštevník
                          btw. version je verzia balika a nie verzia greenie! teda nieco ako 0.0.1 pre prvu testavaciu verziu balika alebo 1.0.0 pre prve stable vydanie balika - aby niekto nahodou nemal problem.
                          • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 15:30
                            --   Návštevník
                            aj ten meta balik z ubuntu co som uviedol vyssie ma verziu 1.43 a nie 8.04! ked uz chces byt vyvojarom tak aspon dodrzuj nejake standardy a pravidla!
                          • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 15:36
                            no chcel to nahodit do greenie 3.1 ktore samozrejme nie je, tak a chcel by som to potom dat nejako hned dokopy...
                            • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 15:45
                              --   Návštevník
                              nic nedavaj dokopy ale drz sa standardnych postupov pre pomenovanie balikov! ani mark shuttleworth si nieco take nedovoli.
                            • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 15:46
                              --   Návštevník
                              a precitaj si debian packaging policy ked chces porusovat zauzoivane veci.
                            • Re: greenie metapackage 28.07.2008 | 00:19
                              --   Návštevník
                              a nezabudni ten balik pomenovat tak aby obsahoval verziu a architekturu - teda nejako takto: greenie-apps_1.0_i386.deb
                        • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 15:34
                          --   Návštevník
                          a len tak mimochodom preco ten balik instalujes pomocou dpkg? ved dpkg neriesi zavislosti! zavislosti riesi apt. teda urob si vlastny repozitar, pridaj ho k ostatnym repozitarom v sources.list a z neho nainstaluj ten balik pomocou aptitude, apt-get, synaptic alebo akehokolvek ineho frontendu ktory riesi zavislosti.
                            --   Návštevník
                            pockat dpkg neruesi zavislosti? jaaaaj... to vsetko vysvetluje. moc dakujem
                            • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 18:08
                              Avatar Peter Kotrčka Debian GNU/Linux Sid @ KDE  Používateľ
                              neriesi? uff.. zil som v tom, ze riesi, len nevie najst balicky (teda ak balicek A potrebuje balicek B a ten je na tom istom mieste ako A, tak sa nainstaluju oba - ak je B v inom adresari, tak smola).. musim pozriet a niekde vyskusat
                              • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 18:12
                                --   Návštevník
                                toto nevyzera ako riesenie instalacie zavislosti - iba konstatuje ze baliky nie su nainstalovane. predpokladam ze repozitare s tymi zavislostami su samozrejme povolene.
                                • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 19:19
                                  no ved prave.. repozitare su pre apt.. ale ktovie, ako by sa to chovalo, keby bol balicek greenie na disku a zavisloti na tom istom mieste (spolocny adresar).
                                  • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 21:08
                                    --   Návštevník
                                    ani tak to nepojde - mam to odskusane
                                    • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 23:49
                                      ok, beriem.. tak ani neskusam.. len som proste zil v tom, ze ano..

kazdopadne, predtym, ked som net nemal, tak som tak ci tak instaloval systemom dpkg -i *.deb.. preto neviem, ci to nahodou neslo.
                                      • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 23:58
                                        --   Návštevník
                                        dpkg -i *.deb je ok lebo si prikazu zadal ze ma spracovat vsetky subory v aktualnom adresari ale ak tam tu hviezdicku nedas alebo ak tie subory explicitne nevymenujes tak dpkg o tych suboroch nic nevie.
                                        • Re: greenie metapackage 28.07.2008 | 01:49
                                          to mi je jasne.. len pisem, ako som to pouzival ja.. ale proste som zil v tom, co som popisal vyssie.
                          • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 15:37
                            ---   Návštevník
                            a hned ten prvy balik banshee-l je co? To je nejaka novota? Ubuntu nic take nepozna...
                          • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 15:38
                            --   Návštevník
                            do toho lokalneho repozitara ti staci dat ten jeden meta balik ostatne sa nainstaluje v ramci zavislosti z ostatnych repozitarov ktore su nahodene.
                            • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 15:51
                              --   Návštevník
                              odporucam ten repozitar dat rovno na net a moze to testovat kazdy zaroven s tebou :-)
    • Re: greenie metapackage 27.07.2008 | 14:32
      Avatar qw11 ubuntu 16.04 64bit Asus X751LB  Používateľ
      Myslim ze na taketo testovanie by stacilo mat system vo virtualbox-e. Zalohovanim virtualneho HDD sa da skusat vela variant testov a netreba sa bat poskodenia.