Znakova sada v kde

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.06.2005 | 10:32
geno   Návštevník
Cafko. Zmenil som si v kde jazyk na slovensky (nainstalovanim i18n). Vsetko ide pekne, len namiesto pismenok s mekcenami mam stvorceky. Ked dam zmenit pismo, tak v dialogu na vyber pisma ho zobrazuje vpohode aj s mekcenami. mam gentoo a kde 3.3. Vdaka
    • Re: Znakova sada v kde 28.06.2005 | 17:31
      geno   Návštevník
      Jaj, som zabudol :) ako sa to da nastavit, ze by to fachcilo bez stvorcekov?
    • Re: Znakova sada v kde 28.06.2005 | 17:44
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      # emerge corefonts a potom zmenit pisma v kcontrole na Arial, Comic Sans M$...
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Znakova sada v kde 28.06.2005 | 19:05
        geno   Návštevník
        Hm, neda sa to urobit inak. lebo Ti ms fonty su skaredsie. Co uz :) A este by som sa chcel spytat. Mam ntfs disky a chcem k nim pristupovat aj ako user. Lebo teraz ma to ako usra nepusti. V fstab mam: /dev/sda6 /mnt/wind ntfs defaults,ro,user 0 0
    • Re: Znakova sada v kde 29.06.2005 | 10:32
      lukipuki   Návštevník
      Skús použiť font Luxi sans, ale najprv v /usr/share/fonts/TTF/ zmaž všetko, čo sa začína na luxi. Potom reštartni X server a použi font Luxi sans. A inak máš dobre nastavenú premennú LANG? Pusti v konzole príkaz locale.