usb2 port

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.07.2008 | 22:41
Avatar Branislav Poldauf Ubuntu LTS, Debian stable  Používateľ
chcem sa opytat ako zistim ktory port je usb2 mam tri a viem ze iba jeden je usb 2, viem ze nejako v konzole sa to dalo zistit ,ze nejaky vypis mi kazoval ktory to je ale neviem si spomenut ako to bolo
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: usb2 port 30.07.2008 | 22:43
      Avatar nardew debian  Používateľ
      lspci (mozno)

lsusb
      • Re: usb2 port 30.07.2008 | 22:44
        to ma napadlo ale pri lspci mi neukaze kde mam zastrceny kluc a pri lsusb mi neukaze ktore je usb2
        • Re: usb2 port 30.07.2008 | 23:05
          WlaSaTy   Návštevník
          sudo lsusb -vv
          • Re: usb2 port 31.07.2008 | 00:21
            dik moc uz som na to medzicasom prisiel,po prejdeni man stranok pomohol man lsusb
            a to druhe v si asi dal nechtiac ze ??
            dakujem aj tak
            • Re: usb2 port 31.07.2008 | 00:40
              WlaSaTy   Návštevník
              To druhe v neuskodi, ale sekol som sa. Pri lspci ma viacej v znasobujuci efekt na ukecanost, pri lsusb nie.

PS.: Ty mas dosku ktora ma len jeden EHCI port ktory je staticky prideleny kablu? Take nieco sa uz moc nevidi.
              • Re: usb2 port 31.07.2008 | 14:14
                ide o starsi komp kde bol jeden z troch portov ako usb2 (super novinka), a ma ho kamarat, a skusat to prepinanim usb kluca a sledovanim rychlosti (co sme urobili) dost blbe tak som hladal nejake sofistikovanejsie riesenie
                • Re: usb2 port 31.07.2008 | 15:29
                  WlaSaTy   Návštevník
                  CPU je tam ktore?
                  Tento problem bol v casoch ked prestali vyrabat kvalitne pIII a zacala era prehrievajucich sa p4 (freq pod 2GHz) ktore maly neumernu spotrebu a mensi vykon ako pIII. Tiez som tym trpel na niektorych mojich desktopoch, najme ked vezmeme do uvahy ze firmware zariadeni schopnych prace s USB2 nebolo ochotne spolupracovat s vsetkymi reviziami EHCI aj ked o sebe tvrdili ze su spetne kompatibilne.

Holt, nostalgia.
                  • Re: usb2 port 31.07.2008 | 17:20
                    neviem ti isto povedat aky procesor je tam ale podla toho co pises asi P4 (ale netusim) ale slape celkom slusne(na beznu pracu a OOo FF satci bohate) a to usb2 funguje dobre, rychlost zapisu/kopirovania bola na 1 porte vyrazne vyssia

ten komp nie je moj a pytal som sa zo zvedavosti a do buducnosti aby som sa co to priucil, ja som si len od neho kopiroval jedno video co natacal a potreboval som usb2 lebo 6,5 gb subor by cez usb1 kopirovalo fest dlho