Counter strike pomoc

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.07.2008 | 17:25
Laco   Návštevník
Ahojte,
bezim na Debian 4.0, jadro 2.6.18, graficka karta ATI mobility radeon X2500. Este dodam, ze som skompiloval jadro 2.6.26, ale tam este nie je podpora fglrx-kernel-source install do jadra, cize OpenGL pouziva mesu namiesto ATI. Tu vsak CS viem bez problemov spustit, samozrejme len vo virtual desktope, ale trha to jak svina.
Cize spat k jadru 2.6.18. Winecfg mam nastavene na emulaciu virtual desktopu, napriek tomu mi hru spusti na celej obrazovke a tu je problem. Cierna obrazovka a v nej vedla seba dve identicke obdlznikove okna s totalne rozmazanym obsahom (cs). Uplna haluz. Zaujimave je, ze ak dam screen-shot tak vysledok je nasledovny:
http://stflorian.sk/lza/Screenshot.png
co je v skutku zaujimave...
vystup fglrxinfo:
Lza:/home/lza# fglrxinfo
display: :0.0 screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: ATI Mobility Radeon X1700
OpenGL version string: 2.1.7769 Release

obsah xorg.conf:
http://stflorian.sk/lza/xorg.conf

catalyst najnovsi neobsahuje v zozname graf.kariet X2500.....
dalej nedari sa mi spustit catalyst control panel z menu, vypis z consoly je nasledovny:
Lza:/home/lza# amdcccle
Session management error: Authentication Rejected, reason : None of the authentication protocols specified are supported and host-based authentication failed
Xlib: sequence lost (0x10000 > 0x11) in reply type 0x0!
X Error: 0 0
Major opcode: 0 ()
Resource id: 0x0

dufam, ze som poskytol vsetky potrebne informacie, snad mi niekto bude vediet pomoct...podobne spravanei (dvojite zobrazenie okna totalne rozmazane) som nevyguglil...
dakujem za akukolvek odpoved
p.s.: vo winecf som skusal vsetky mozne emulacie verzii windows pre hl.ex/cstrike.exe vypol som pixel shader atd...nic nepomaha
    • Re: Counter strike pomoc 01.08.2008 | 13:19
      oO   Návštevník
      sam ti pomoct neviem, ale ak mas jabber, tak sa pripoj do MUC/groupchat na ubuntugamers@conf.netlab.cz
      Alebo ak jabber nemas, tak sa pripoj cez webchat tadialto.
      Nelakaj sa "ubuntu" v nazve. Tento projekt chce zdruzovat ludi, ktori hraju hry na linuxe [nezavisle na distribucii], resp. podporovat ich v prechode z windows na linux. Viac info tu.

      P.S.: najviac ludi, ktori by ti mohli pomoct, je tam (MUC) podvecer
      • Re: Counter strike pomoc 01.08.2008 | 15:55
        Laco   Návštevník
        Dakujem za radu, isto ju niekedy vyuzijem. Mne sa az tak nejedna o hry, tie som nehraval ani pod Winom moc...akurat doom a doom2:)
        no tie mi robili podobne problemy.
        Problem sa mi podarilo vyriesit....downgrade-ol som catalyst, pouzil som ovladace stadeto:
        https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/ati-driver-installer-8-5-x86.x86_64.run
        funguje aj catalyst control panel....
        v jadre 2.6.26 vsak aj CS trha, to preto, ze fglrx-kernel-source sa meda nainstalovat do jadra, cize OpenGL bude pouzivat stale mesu.Problem s rozbitou obrazovokou sa vyriesil.
        V jadre 2.6.18 (ktore prislo s distribuciou) vsetko bezi krasne ako po masle.
        Teda ak mate nevysvetlitelne problemy s grafikou a pouzivate najnovsie ovladace od ATI, dobrym riesenim je downgrade.