setrenie energiou

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.08.2008 | 01:24
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
mam viac otazok ohladom setrenia energiou (najma kvoli laptopu)

1.moze znizit spotrebu nepripojenie win(ntfs) particii (teda prikazom umount) ??
2.da sa nejako obmedzi prcesor aby bol sice pomalsi ale setril energiu?? (C2D T7500)
3.daju sa ine HW komponenty nejak obmedzit kvoli setreniu energie (grafika NV8600, disk, ...)
4.ked sa prepnem do tty1 usetrim znizi sa mi spotreba ?? (prostredie gnome/xfce zostava stale aktivne , staci stlacit ALT+F7) - respktive da sa nejako upne vypnut graficke prostredie (ked potrebujem iba pisat staci mi ja konzolve nano)
5.ma xface mensiu spotrebu ako gnome ??(mylsim citelne, par minut ma nezachrani)
6.nejake ine tipy na predlzenie vydrze baterie ??



ide o notebook MSI-GX600-PX a ubuntu HH + pridane xfce prostredie
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: setrenie energiou 01.08.2008 | 01:46
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      nainstaluj si powertop, tam dostanes hinty ako kde co nakonfigurovat.
    • skus cpufreq 01.08.2008 | 17:14
      Avatar tompson Debian "lenny"  Používateľ
      podtaktuj cpu, , [cpu scaling]
      GNU/Linux debian "lenny" ? ..hurd ? :D !@#$%^*(^%$#@#$% :]
      • Re: skus cpufreq 02.08.2008 | 21:23
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        vies mi poradit ako ?? alebo aspon na nejaky prehladny navod
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: skus cpufreq 02.08.2008 | 22:22
          Avatar nardew debian  Používateľ
    • Re: setrenie energiou 01.08.2008 | 17:16
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ak potrebujem xserver a chcem setrit (a chcem aby bol stroj kusok tichsi), tak namiesto gnome pustam openbox. jeden z dovodov preco sa dostal do <reklama>greenie</reklama>
      • Re: setrenie energiou 04.08.2008 | 14:35
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        nahodil som si openbox, celkom fajn funguje pre to co potrebujem ale chyba mi par veci

        1.prihlasenie k wifi (zatial sa prihlasim v gnome a potom prepnem do openboxu), to by som prezil lebo nie vzdy sa pripajam cez wifi
        2.!! ako zmenit jas monitora ?? !! klavesove skratky nefunguju a nikde v openboxe to neviem najst, jedine co pomaha prihlasit do gnome tam nastavita ist do openboxu (co je riadna kravina lebo niekedy potrebujem menit jas aj v castejsich intervaloch), neviete poradit ako na to ?? kde nastavit aby tie klav skratky fungovali alebo ako v openboxe zmenit hodnotu jasu monitora
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: setrenie energiou 03.08.2008 | 01:00
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      nemam cas to vyskusat ale ziskam kombinaciou nano-bez Xiek oprtoi gedit-openbox energeticku usporu ??

      ktory program z kancelarskych je najlahsi (nechcem iba textovy editor ale aby vedel aj nejake to formatovanie pisma a textu a tak), je mi jasne ze OO nie, co takto ABIWORD ?? poradte nejaky dalsi ak poznate (ale s malymi narokmi)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: setrenie energiou 03.08.2008 | 01:04
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        abiword je velmi dobry kompomis medzi malickym a plne funkcnym programom
      • Re: setrenie energiou 03.08.2008 | 13:35
        WlaSaTy   Návštevník
        vyhodu mozes ziskat, od tohoje powertop aby to vedel povedat. ale pozri sa aj na http://www.directfb.org/.

        Inak gnome office ma ovela nizsie naroky ako ti javove open office, odporucam.