mimo rozsah

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.08.2008 | 17:59
Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
Chcel som skusiť CCux Linux a nedarí sa mi dostať ani do grafickeho režmu a obrazovka mi vypíše "mimo rozsah" aky príkaz použiť pri 19" (16/9) monitore ak hned po startx skončím out of range.. ? Dík za odpoved
skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • Re: mimo rozsah 05.08.2008 | 18:18
      Peter2   Návštevník
      Znamy problem, zla detekcia monitora, treba nastavit v etc/X11/xorg.conf spravne rozlisenie a frekvenciu. Do section Monitor si dopis hodnoty frekvencii napr:

      HorizSync 30-72
      VertRefresh 50-160

      Za tie cisla si dopis rozsah frekvencii tvojho monitora. Do section Screen si dopis napr:

      SubSection "Display"
      Depth 24
      Modes "1024x768"
      EndSubSection

      a do modes napis hodnotu rozlisenia s akym chces aby monitor pracoval. Inac tento problem je znamy a na tomto fore casto diskutovany, skus ho tu aj pohladat.
      • Re: mimo rozsah 05.08.2008 | 18:33
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        no ok ale prepisovať etc/x11/xorg.conf môžem ak je system nainštalovaný a nie pri live.. napr. v tomto distre je dosť obmedzená možnosť režimov pri spustení.. ak nechcem nič nastavovať-enter , ak dam -linux rescue idem na live a dostanem sa po konzolu kde dam startx a ... mimo rozsah... a daľši je linux debug s končím rovnako. čo treba dať do konzoly pre nastavenie monitora.
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
        • Re: mimo rozsah 05.08.2008 | 23:44
          WlaSaTy   Návštevník
          skus sa pozriet ci nema ta livecd distribucia nieco ako parametre pri boote kde by sa dalo znaslinit nieco ako 1280x960@60, teda presne specifikovane rozlisenie na presnej frekvencii. toto je trik ktory obvykle pomaha pri nespravnej detekcii vlastnosti monitora, najme ked monitor o sebe nepovie co je zac a tym padom autodetekcia nema svoje opodstatnenie.