ktorrent alebo dmnce user?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.08.2008 | 19:40
Avatar lazzio F16  Používateľ
zdar all users :-)
- po dlhsiom case stahujem cca 20 filmov cez ktorrent ....to ze sa mi trosku spomalil pc kvoli mnozstvu stahovanych filmov chapem, ALE to ze mi nechce natahovat www nechapem :-) , icq-jabber-ktorrent slape , | www-pacman-gnomepanel(pocasie) nefunguje,,, este info ze mi prehodilo apps z kde 3 na 4 , GUI=xfce ... no neviem co s tym
thX
$ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
    • Re: ktorrent alebo dmnce user? 07.08.2008 | 00:36
      WlaSaTy   Návštevník
      :.to ze sa mi trosku spomalil pc kvoli mnozstvu stahovanych filmov chapem, ALE to ze mi nechce natahovat www nechapem
      Ak si si pretazil linku pomocou p2p siete, takje toto chovanie normale a pochopitelne. Vynimkou by bolo keby si si nastavil QoS pre http alebo aspon obmedzil linku v programe ktory ju pretazuje.

      PS.: Nahod si mrtg alebo iny monitorovaci software aby si videl kolko z linky zhltne ten torrent. Jeho rezia je nezanedbatelna oproti toku jeho dat.
      • Re: ktorrent alebo dmnce user? 07.08.2008 | 02:05
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        tak tak.. ked tahas 20 filmov naraz a pri kazdom je len napr. 10 seederov, od ktorych tahas, je to 200 spojeni naraz. pre system to ani nemusi byt problem, ale ked mas router (napr. ADSL), alebo ides cez nejakeho maleho providera, taketo kvantum spojeni zavazi. proste s tym nevybabres... bud nechas tahat na noc / pocas necinnosti, alebo sa zmieris bud s nizsou rychlostou torrentu (ktora nastane aj po aplikovani QoS), alebo obcasnymi network timeoutmi v prehliadaci.

        P.S.: vela ludi na to zabuda, ale pomaha aj znizenie uploadu tak na 70-80 percent moznosti linky (napr. ak mas upload 256 kbps (32 KB/s), tak to nastav na 160-180 kbps (20-22 KB/s))
        • Re: ktorrent alebo dmnce user? 07.08.2008 | 11:37
          Avatar lazzio F16  Používateľ
          pochopil , vdaka za rady obom .
          $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen