Fedora

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.08.2008 | 09:53
FujDora   Návštevník
Fedora je bomba !!( Aj jedna psychologička s menom Fedora je rovnaká p..a) Nefunguje spolahlivo žiadna inštalacia z repozitarov, livna(? -ani nahodou!!) Skušal som už štvrtú fedoru a môžem zodpovedne vyhlasiť že nič nepodarenejšie neexistuje..!! (že pani Fedorova??)
    • Re: Fedora 07.08.2008 | 11:53
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Noo ja fedoru taktiez nemam rad. Fedoru 8 som povazoval za celkom spolahlivu slo mi tam vsetko co som potreboval. Bola to verzia s gnome. Ale fedora 9 bola na mojom disku tak maximalne 45 minut.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Fedora 07.08.2008 | 12:23
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      ehm, co konkretne nefunguje? nefunguje instalacia balickov? upgrade? pridanie livny? instalacia livna balickov?

      aku stvrtu fedoru si skusal? myslis za nejake dlhsie obdobie, alebo si dnes skusil vsetky verzie od 6 vyssie?

      su tri mesiace od vydania F9 a mozem zodpovedne vyhlasit, ze vacsina bugov bola odstranena a je to podareny system.
      • Re: Fedora 07.08.2008 | 13:32
        skywaker   Návštevník
        ja som dneska skusil mandrivu 2009 BETA1 s KDE4.1 LIVECD a musim povedat ze to parada... inac k tej fedore skusal si aj prikazovy riadok? alebo cez PackageKit?
        • Re: Fedora 07.08.2008 | 14:51
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          aj aj.. ked viem, ako sa balicek vola, tak instalujem len cez yum install xyz... ked je toho viac, tak spustam yumex... update zverujem packagekitu

          tomu novemu "add/remove software" nejako neviem prist na chut.. pirut sice padal, ale aspon fungoval tak, ako som zvyknuty..

          ale zasa, niekomu moze vyhovovat
    • Re: Fedora 07.08.2008 | 15:13
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      Tak neviem ale p.Fedorovu (psycholog) poznam aj ja a tak som si stiahol Fedoru 10 alfa a ak si mal taketo niečo , tak je to skutočna bomba a na odradenie od používania fakt nie je treba veľa času.. (alfa to je masličko..) alfu je asi zbytočné sťahovať..
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: Fedora 07.08.2008 | 15:36
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        preto sa to vola alfa.. je to prve predstavenie toho, co bude vo finalnej 10-ke.. stale lepsie, ako opensuse alfa, ktora mi este nikdy ani nenabootovala..
    • Re: Fedora 07.08.2008 | 16:35
      rover   Návštevník
      Pozor!
      Fedora ani len nahodou nie je distro pre denne pouzitie.
      Chap ju ako technolgy preview pre RHEL a skvelu prilezitost
      ako si maknut na technologie, ktore ostatne RH-pozitiv distribucie
      budu neskor ponukat.

      Ak chces nieco stabilne a odskusan, pozri sa po distrach s dlhsou
      podporou. Fedora ma polrocny cyklus vydani a IMHO rocny cyklus
      podpory.






























    • Iba tvoje tvrdenie ... 08.08.2008 | 00:06
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      To je všetko iba tvoje tvrdenie :-)
      Rovnako sa môžeš vyhuliť aj na ostatné distrá. Keď niečomu ešte dobre nerozumieš, nemusíš to ihneď posielať do sexuálneho podpriestoru.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."