Linux a Olympijské hry

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.08.2008 | 16:21
Jóóžo   Návštevník
Mám Mandriva 2008.1 PW, http://www.ta3.com/sk/live, prenos asf mi ide.
Ale nejde prenos OH na STV 3, ani STV2, vyhadzuje nejakú chybu !
V čom môže byť problém ? Určite to bude zaujímať aj iných, Ďakujem za každú normálnu odpoved.
    • Re: Linux a Olympijské hry 09.08.2008 | 16:34
      ---   Návštevník
      DRM
    • Re: Linux a Olympijské hry 09.08.2008 | 16:36
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Ten stream je nejaky spraseny. Asi tam fakt bude nejake DRM.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: Linux a Olympijské hry 09.08.2008 | 17:01
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      no za nase koncesionarske poplatky tam dali wmv stream s drm, ktory si prehras len vo win. uz som im poslal aj dakovny mail hned vcera.
      • Re: Linux a Olympijské hry 09.08.2008 | 17:06
        WlaSaTy   Návštevník
        tos tym drm, mozes to dolozit? nezda sa mi ze by mi nieco bez mojeho vedomia nahodilo podporu drm do mojeho systemu.
        • Re: Linux a Olympijské hry 09.08.2008 | 18:37
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          totem zahlasil, ze stream je "sifrovany".. tak len hadam. tebe to ide? idem vyskusat
          • Re: Linux a Olympijské hry 09.08.2008 | 18:55
            WlaSaTy   Návštevník
            ne, nejde. smola ze retransmisia po internete ma iny meter ako cez eter, takze im to mozeme otrepat len bojovanim s veternymi mlynmi.

            kde je emidi aj s tym jeho prehravacom pre inu telku?
    • Re: Linux a Olympijské hry 09.08.2008 | 17:04
      WlaSaTy   Návštevník
      u mna to ide bez problemov. mam vsak rychlejsie spojenie ako 241.0 kbps (zobrane z hlavicky streamu), torrenty mi nepretazuju siet, latencia je u mna dobra a nesprznil som si system zbytocnymi win32 kodekmi.

      distro: blbuntu testing, posledne zaplaty.
      • Re: Linux a Olympijské hry 09.08.2008 | 17:22
        WlaSaTy   Návštevník
        oops, berem spet. zas neviem citat.
    • Re: Linux a Olympijské hry 09.08.2008 | 19:35
      dusan   Návštevník
      Akože nechápem prečo to nespravili ako zo slovak radio.

      Tam je tiež mp3 ale aj ogg stream.

      Mohli to dať kľudne do ogv streamu (alebo mkv) a dať odkaz na prehrávač. (ktorý je zadarmo.) Veď aj tak väčšina ľudí na windowsoch je ako admin tak si ten soft doinštalujú.

      Mne pre istotu vypisuje že niesom na slovensku alebo nevedia zistiť moju IP (svinstvo na N). Aha asi sa im nepáči, že nemôžu si ten môj stroj pingnúť :-) Pretože všetky pingy firewal zahadzuje :-))).
      Skúsim to vypnúť.
      • Re: Linux a Olympijské hry 09.08.2008 | 19:45
        dusan   Návštevník
        Takže odpovedám si nebolo to nastavenim firewalu.
    • Re: Linux a Olympijské hry 10.08.2008 | 12:42
      Lotar   Návštevník
      Mne tiez neideprenos OH cez stv net.
      No momentalne sledujem box v.k. do 69kg cez internet. Ci je to nazivo, nemam sajnu nasiel som to pred minutou.
      http://www.justin.tv/nern2
      • Re: Linux a Olympijské hry 10.08.2008 | 12:43
        Lotar   Návštevník
        Myslim samozrejme box na OH 2008 :))
        • Re: Linux a Olympijské hry 10.08.2008 | 16:16
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Akurat som vyskusal tu STV3, vypisalo mi to nejake blahozelanie, ze som ziskal licenciu na sledovanie a potom to v pohode islo ...
          Slackware
          • Re: Linux a Olympijské hry 10.08.2008 | 18:23
            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
            prephravac? kodeky? system? (ajked to asi bude ubuntu)
            • Re: Linux a Olympijské hry 10.08.2008 | 20:12
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              Jaaaaaaj, ospravedlnujem sa. Mam dualboot a ked som to skusal som bol vo Win-e, preto mi to islo. Inak hej mam Ubuntu a tam mi to skutocne neide ...
              Takze este raz sorry, som si to neuvedomil ked to pisal ...
              Slackware
              • Re: Linux a Olympijské hry 10.08.2008 | 21:07
                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                hmm..skoda.. na mandrive mi to s mplayerom prehra reklamu kodovane (stvorceky a podobne) a potom koniec... treba pisat do stv a tlacit na nich..
                • Re: Linux a Olympijské hry 11.08.2008 | 00:19
                  Lotar   Návštevník
                  Mozno ani nevedia ze okrem windows,wmp a IE existuju aj ine operacne systemy, prehravace a browsery?
                  Inac aj na zahranicnych strankach je podobna situacia.
                  • Re: Linux a Olympijské hry 11.08.2008 | 11:25
                    Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                    zrejme nie, lebo aj ten navod je o win a o tom, ako doinstalovat podporu pre to ich drm.

                    ale mna to ako koncesionara nemusi zaujimat.. ked uz tam dali geograficku ochranu, tak nemohli zvolit iny format? alebo ked uz aj ciste wmv, aj to by sme prezili.
                    • Re: Linux a Olympijské hry 12.08.2008 | 22:54
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Ako kto. MS napriklad zacalo vyvijat prehliadace multimedii schopne pracovat s DRM pre Apple MAC OS X a ak si dobre spominam, tak aj pre Linux. Otazkou je koho tato informacia zaujima. Ani mna i ked s nou operujem.

                      Inak, tiez v tomto pripade povazujem DRM za zbytocny prepych nakolko silne pochybujem ze by navlacili DRM kluce platne len a len pre slovakov. Ale ak uz raz vyhodili prachy za technologiu, tak ju na nase nestastie asi budu vyuzivat do poslednej stipky. Otazkou je ci toto nebol dovod na minutie tych skur.. poplatkov za televiziu a rozhlas ktore vydieraju aj od ludi co nemaju ani televizor a ani radio.