Opensuse + hlasitost zvuku

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.08.2008 | 21:35
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Pouzivam notas hp compaq 6720s a na nom OpenSuse 11 ( par dni ). Zvukovu kartu to automaticky detekovalo. Zvuk vsak ide velmi potichu ( mam to na 100% volume [ aj v alsamixer ] ) a ide mi to tak potichu ze si musim dat sluchatka, aby som nieco pocul.. Jednoducho sa nic neda pocuvat, kedze kym ku mne dorazi zvukova vlna, je taka slaba ze je volnym nesustredenym sluchom nepostrehnutelna ( ked je notas meter odomna, nerozumiem slova pesnicky, ktoru uz poznam na spamata.. ). Ako je to mozne? S nicim podobnym som sa este nestretol. Kde moze byt problem?
Dakujem za skoru odpoved
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Opensuse + hlasitost zvuku 11.08.2008 | 23:49
      WlaSaTy   Návštevník
      :Kde moze byt problem?

      problem moze byt v hardware (natrhnuty zvukovy kabel alebo sudeny spoj), v software (verzia ovladacov nevie na 100% alebo automaticky vyuzit plnu silu hardware), popripade v nastaveniach (zabudnuta volba v mixeri). funguje ta zvukovka v inej distibucii, respektive boli skusene viacere volby v mixeri?
      • Re: Opensuse + hlasitost zvuku 11.08.2008 | 23:56
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Mam notas, zvukovy kabel nemam. Vsimol som si vsak ze pri prehrani prveho zvuku mi hlasi chybu phonom
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Opensuse + hlasitost zvuku 12.08.2008 | 00:04
          WlaSaTy   Návštevník
          skus sa najprv pohrat s tym pcm kanalom alebo dalsimi volbami. inak mne to to na niektorych zvukovkach do 40% pcm hralo tak ticho ako keby to nespojila zem. a niekedy som musel odkliknut nejaku blbost ako "telephone jack". proste kazdy vyrobca pouziva ine prepojenie zvukovych vstupov a vystupov, pricom o tom taktne mlci. vyzera to potom ako by ti niekto schoval toaletak ktory mas na dosah hoci aj ruky.
        • Re: Opensuse + hlasitost zvuku 12.08.2008 | 00:05
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Prepacte ze som si to nestihol opisat cele, ale pise to ze ... device doesnt work ... a nieco s nastavenim default hodnot
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Opensuse + hlasitost zvuku 12.08.2008 | 01:58
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            nainstaluj balik phonon-backend-xine a tu hlasku Ti to uz nebude vypisovat ;) rovnaka chyba aj na KDE 4.1
            • Re: Opensuse + hlasitost zvuku 12.08.2008 | 23:49
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Hlasku uz nevypisuje, zato zvuk ide stale potichu..
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Opensuse + hlasitost zvuku 11.08.2008 | 23:54
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Mňa napadla len malá hlasitosť PCM kanála ak to nie je hardvérová chyba,
    • Re: Opensuse + hlasitost zvuku 12.08.2008 | 19:27
      Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
      mal som ten isty problem, ked som mal suse 10.3, teraz po nabehnuti na 11, mi to ide v pohode. myslim ze to bude asi nieco s ovladacom