10 minutovy casovac

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.08.2008 | 10:21
karol   Návštevník
Zdravim

da sa nejakym jednoduchym sposobom prikazat cez konzolu systemu aby kazdych 10 minut zapipal v priebehu niekolkych hodin ? Potrebujem totiz kazdych 10 minut zapisat udaj a nechce sa mi kukat na hodinky a som presvedceny ze to nejakym jednoduchym priakzom z konzoly ide.

Dik moc
    • Re: 10 minutovy casovac 15.08.2008 | 11:33
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      Ano da sa.
      Napriklad pridaj ulohu do crontab.
      Vytvor textovy subor v /etc/cron.d/ a pomenuj si ho ako chces napr budik.
      Nasledne ho edituj do nasleovnej podoby:
      */10 * * * * prikaz
      Za prikaz si daj tvoj oblubeny konzolovy prehravac s prikazom na spustenie nejakeho toho pipnutie.mp3 ;-)
      Osobne som nic take neskusal, ale malo by to fungovat.
      Potom by sa ti od zapnutia PC malo kazdych 10 minut pustit pipanie - ak som dobre pochopil, co chces.
      PS: o aky udaj ide?
      • Re: 10 minutovy casovac 15.08.2008 | 12:44
        karol   Návštevník
        ide o sedimentaciu ultrazvukom dispergovaneho exfoliovaneho grafitu (grafenu) v roznych prostrediach - voda, kationove tenzidy, anionove tenzidy, v pravidelnych casovych intervaloch budem zapisovat ako sa to vo valci usadza, nejaku komplikovanu aparaturu s optickou detekciou sa mi kvoli tomu neoplati stavat
        potrebujem zistit v akom prostredi je to stabilne, grafen ma to siroke vyuzitie v pokrocilych materialoch
        • Re: 10 minutovy casovac 15.08.2008 | 14:59
          Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
          Aha. Myslel som, ze mozno chces zapisovat nieco zo systmu, tak ci by nebolo aj nieco lepsie.
    • Re: 10 minutovy casovac 15.08.2008 | 11:34
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      • Re: 10 minutovy casovac 15.08.2008 | 11:52
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        to je len jednorazovka
        • Re: 10 minutovy casovac 15.08.2008 | 12:29
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          ked na konci toho skiptu da znova at tak nie, ma to tu vyhodu ze moze rozhodnut ci chce dalsie alebo nie na zaklade toho ako akt. uloha dopadla + ak ta uloha dlhsie trva tak moze spustat dalsiu nie kazdych 10 minut ale za 10 minut od skoncenia poslednej
          • Re: 10 minutovy casovac 15.08.2008 | 13:00
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            jemu ide o pipanie pocitaca a nie nejaku ultra zlozitu systemovu pracu v pocitaci. cron sa mi zda lepsi v tomto pripade,ako pisat nejaky novy skript