problem s blikanim vacsich aplikacii.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.08.2008 | 00:41
jtbs   Návštevník
potreboval by som poradit s nejakymi nastaveniami. Ked pustim vacsiu aplikaciu ako napriklad Stellarium tak mi preblikavaju kusky mojej plochy. povodne som si myslel ze je to iba pri fullscreen zobrazovani a tak som vyskusal hru Tux Racer, ktora blikala aj pri nezobrazovani fullscreen.
    • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 23.08.2008 | 00:54
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Máš zapnutý compiz? Ak hej, skús ho vypnúť.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 23.08.2008 | 12:27
        jtbs   Návštevník
        nemozem najst, ze kde ho vypnut...teraz by sa to hodilo, lebo som sa pohral s comiz a po zapnuti kreslenia na obrazovku si uz v linuxe ani neprdnem. Compiz teraz neide vobec nastavovat a blbne toho viac. Som sice zaciatocnik, ale toto nechapem(mimochodom pouzivam mandrivu)
        • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 23.08.2008 | 14:04
          Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
          Aku mas distribuciu? V ubuntu (gnome) sa compiz vypina pravym tl. mysi na plochu-zmenit pozadie plochy-vizualne efekty-ziadne.
          Pripadne ked sa nemozes dostat do gr. rozhrania, tak v prihlasovacej obrazovke v lavo dole vybrat sedenie zachranne gnome a malo by sa spustit bez compiz. Ten potom vypnes postupom co je hore a znovu restartujes(odhlasis sa) do normalneho gnome.
          • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 23.08.2008 | 19:02
            jtbs   Návštevník
            v mandrive je to trochu inak. Dostal som sa z PLOCHY do NASTAVENI KDESKTOP, ale tam ziadne vizualne efekty nevidim. Nenasiel by sa tu nejaky pouzivatel Mandrivy?
    • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 23.08.2008 | 01:29
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      Co vypise v terminali prikaz: glxinfo | grep direct
      $ glxinfo | grep direct
      direct rendering: Yes
      
      • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 23.08.2008 | 19:04
        jtbs   Návštevník
        vypise presne to co si pisal
        • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 23.08.2008 | 19:18
          Avatar lubos679   Používateľ
          No neviem aku mas Mandrivu, ale u mna sa Compiz vypina nasledovne:
          Daj si Menu/Aplikacie/Nastroje/Systemove nastroje/Nastavit vas pocitac.
          Zapne sa ti kontrolne centrum.
          Nalavo klikni na Hardver.
          Tam najdes Configure Graphics, Configure 3D desktop effects.
          Chod do toho a zaskrkni : No 3D desktop effects
          • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 23.08.2008 | 19:20
            Avatar lubos679   Používateľ
            A asi mas graficku kartu od ATI. Mne to tiez robilo, aj ked som napriklad pri Compize pozeral video alebo hral nejaku hru.
            Pokial viem tak chyba je v ATI a ich ovladacoch.Ak nie opravte ma
            • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 23.08.2008 | 20:01
              jtbs   Návštevník
              dik. Ano mam ATI. A po vypnuti compiz to ide dobre. Neexistuje ale iny sposob? Chyba mi teraz to zmensovanie okien po prejdeni do praveho hor. rohu obrazovky. Bez toho to nie je ono.
              • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 23.08.2008 | 20:25
                Avatar Grawp   Používateľ
                Ake mas drivre? proprietarne alebo opensource?
                • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 23.08.2008 | 20:51
                  jtbs   Návštevník
                  nemam ani ponatia
                  • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 25.08.2008 | 11:17
                    peto   Návštevník
                    odkial si ich stahoval?


                    Najnovsie proprietarne ovladace Catalyst 8.8 to uz nemaju
                    https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/catalyst_88_linux.html
                    ale probelem je len ak mas dual head kartu a ovlade starsie ako 8.7
                    https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/catalyst_85_linux.html

                    skus staihnut najnovsie proprioetarne ovladace
                    http://ati.amd.com/support/drivers/linux/linux-radeon.html
              • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 24.08.2008 | 01:54
                Avatar lubos679   Používateľ
                No u mna neexistoval iny sposob. Jednoducho som prestal pouzivat Compiz.
                Open Source ovladace mi jednoducho nestihali.
                Proprietarne mi idu, az na to blikanie pri Compize.
                Cize to sa asi nebude dat spravit.Mozno ak spravia Open Source ovladace na ATI, ked uz ATI vypustila tie specifikacie.
                • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 24.08.2008 | 01:56
                  Avatar lubos679   Používateľ
                  Inak si myslim ze keby mal OpenSource drivery tak mu ani Compiz nefunguje. Teda aspon na mojej ATIne to tak bolo.
                  • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 24.08.2008 | 02:06
                    jtbs   Návštevník
                    no ja som chcel prave nainstalovat ATI ovladac, ale ked tak pises, tak bude asi compiz v pase. Som si stiahol "ati-driver-installer-8-8-x86.x86_64.run", ale neviem ako ho nainstalit, vies poradit?
                    • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 24.08.2008 | 05:03
                      Avatar lubos679   Používateľ
                      No musis sa prihlasit ako root.
                      A vo vlastnostiach toho programu(klikni pravym a niekde to tam pohladaj, je na to aj prika, ale ja som sa este nestihol s prikazovym riadkom skamaratit)najdi nieco ako: je spustitelny. Vtedy ho jednoducho spustis zadanim cesty a nazvu instalatoru do prik. riadku, alebo poklepanim.
                      Ale podla toho, co si pisal hore, ti 3D akceleracia funguje.(direct rendering yes), tak nevidim dovod instalovat tie ovladace od ATI, co si stiahol. Pokial viem, tak uz ich mas nainstalovane, ked ide to 3D. Nainstalovalo ti ich asi automaticky pri prvom spusteni systemu, ked sa ta to pytalo, ci chces pouzit uzavrety ovladac na grafiku.
                      Ak trepem tak ma opravte:)
                      a ano asi bude Compiz v pase na ATI. Mozno to ale jedneho dna vyrisesia a pojde Compiz a aj ine veci bez blikania.
                      • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 24.08.2008 | 09:59
                        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
                        Tu je navod na instalaciu 8-8. Prave vcera som ich podla neho nainstaloval. Pouzi metodu 2 manualna instalacia.
                        http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Hardy_Installation_Guide
    • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 24.08.2008 | 20:34
      Avatar Jakub Ostrochovský Ubuntu (11.10), Debian 6, iOS4  Používateľ
      SUPER! Mne robilo to isté a nevedel som prísť na to prečo (ati radeonx550).
      Konečne si môžem zahrat poriadne hry bez toho posrateho blikania, bolo to dosť rušivé.
      Akurát že mne nepreblikávali kúsky plochy ale také čierne polia
      Don't be evil ;) Ľudia, čas na zmenu, ženieme sa do záhuby .. zabráňme bankárskym zrůdam zotročiť svet!
      • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 24.08.2008 | 23:15
        jtbs   Návštevník
        ale mas vypnuty compiz ze? iny sposob si asi neobjavil.
        • Re: problem s blikanim vacsich aplikacii. 29.08.2008 | 23:28
          Avatar Jakub Ostrochovský Ubuntu (11.10), Debian 6, iOS4  Používateľ
          no to je pravda, ale radsej nech to nie je pekne ako nech to blika ...
          Don't be evil ;) Ľudia, čas na zmenu, ženieme sa do záhuby .. zabráňme bankárskym zrůdam zotročiť svet!