Microcom ad 2706 vs. Ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.08.2008 | 20:25
Avatar dominator753   Používateľ
Dobrý večer,

Takže k veci:
Priateľkyn PC > Moje CD Ubuntu > Glitel modem > net OK
Môj NB > Moje CD Ubuntu > Microcom modem > net BAD

Určite je to v modeme a nie v systéme, lebo keď som pripojil môj NB u nej na jej modem tak šiel rýchlo a u mňa doma ide pomaly.

Máme rovnaké nety od T-comu, a nemyslím rýchlosť dowload-u, ale to, že keď idem do hocijakého prehliadača, tak "zisťuje sa" ("looking up") stránky je príliš dlhý (5-10 sek.) a predtým na XP to bolo (1-3 sek.)

Viete niekto, čo mám nastaviť v modeme?
Dostanem sa do neho pomocou http://192.168.1.1/cgi-bin/webcm.

Vďaka
    • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 23.08.2008 | 20:33
      ---   Návštevník
      mas vypnute ipv6?
      A teraz je aktualny DDoS utok na DNS server(y) nemenovaneho monopolu , tak ci aj tam nie je problem.
      • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 23.08.2008 | 20:47
        Avatar dominator753   Používateľ
        vypnute to mam, to som skusal ako prve, ako som tak hladal na fórach.

        a co je to DDoS? aj keď neviem, ci by to mohlo byť v tom, lebo jej modem a moj modem, tam je rozdiel asi jeden mesiac. myslim v tom, ze ona si kupila net o mesiac neskor a ma iny modem (asi lepsi) :)
        • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 23.08.2008 | 21:05
          ---   Návštevník
          ipv6 v systeme aj v prehliadaci?

          ...tak "zisťuje sa" ("looking up") stránky je príliš dlhý (5-10 sek.) a predtým na XP to bolo (1-3 sek.)
          toto podla mna jasne smeruje k tomu ze nie je op. system spravne nastaveny

          co mas v /etc/resolv.conf ? (tipujem ze 192.168.1.1)
          • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 23.08.2008 | 21:57
            marowit   Návštevník
            prepisat resolv.conf na 195.146.128.60 , t-com dns server
            • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 23.08.2008 | 23:54
              Avatar dominator753   Používateľ
              skusal som to prepisat ale vypisuje mi to ze nemam dostatocne opravnenia :(

              vsak som admin tak preco?
              • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 24.08.2008 | 00:29
                Peter2   Návštevník
                1. Admin urcite nie si, a to bud rad, toto nie je Windows chvalabohu, takze musis to zapisat ako root cize do terminalu zadaj gksudo gedit /etc/resolv.conf a v tom subore daj pred nameserver bla bla mriezku # a pod to napis nameserver s uvedenou IP

                2. Dik za tvoj prispevok lebo presne tento problem trapil aj mna na Linuxe a mam tiez T-Com a ten smejd router AD 2706. Na XP drtila Opera s Firefoxom zavratnou rychlostou oproti Opera s Firefoxom na Linuxe aj pri vypnutom IPv6 (a to ani nehovorim co sa dialo pri zapnutom IPv6). Po tom co som zadal tu IP do toho konfiguraku sa mi zda ze stranky sa otvaraju o dost rychlejsie :-) dokonca je to porovnatelne s Firefoxom vo Windowse, ktory bol doteraz u mna proti Linuxackemu vzdy rychlejsi. Teraz sa mi zda ze sa to vyrovnalo. Potom napis ze ci ti to aj tebe zrychlilo.
                • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 24.08.2008 | 00:40
                  Avatar dominator753   Používateľ
                  1. NESMIERNE TI DAKUJEM ZA TUTO POMOC. Práve ste medzi seba dostali dalšieho tučniakofila ;)

                  2. Nemáš začo, a myslím si, že my niesme ani prví, a ani poslední, ktorí túto tému budú potrebovať ako zajačik sex. :) (dobre no, pokus o vtip, haha) Totálne sa teším.
                  • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 24.08.2008 | 00:53
                    Peter2   Návštevník
                    1.Opravujem sa, admin si, ale nepracujes stale v admin, teda na Linuxe sa to oznacuje ako root, mode, a to je ten rozdiel od Windowsu, kde ako admin so vsetkymi pravami pracujes stale (tusim od Visty zacali uz tie uzivatelske prava adminov systemu nejak obmedzovat)

                    2. xDDD

                    • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 24.08.2008 | 01:05
                      Avatar dominator753   Používateľ
                      Ďaľšia maličkosť, všetko ide ako má, a po asi 10 minútach pozerám, že net ide zase rovnako.
                      Pozrel som sa na /etc/resolv.conf a zase som mal IP 192.168.1.1 a nebola tam ani mriežka, ani ta nova IP DNS.

                      ako to? prečo? nejde to spravit na trvalo?
                      • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 24.08.2008 | 01:32
                        Peter2   Návštevník
                        Ano vsimol som si to :-(. A je po radosti. Zatial som to vyriesil tak ze som cez nautilus (gksudo nautilus) nasiel ten subor a zmenil mu prava tak ze uzivatel ktory je v tomto pripade root ma pravo iba na citanie. Ci je to najvhodnejsie riesenie neviem, asi nie je dobre robit taketo zasahy do systemu. Nech sa prosim ale radsej vyjadria väcsi Linuxovy guruovia.
                        • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 24.08.2008 | 14:40
                          ---   Návštevník
                          ja guru nie som a ani nebudem, ale pomoc je vcelku jednoducha ,
                          do /etc/dhcp3/dhclient.conf pridat riadok

                          supersede domain-name-servers 195.146.132.58 , 195.146.128.60 ;


                          DNS servery sa daju zistit v nastaveni routra. Monopol pouziva zopar dalsich serverov. Je mozne kludne pouzit aj serverny OpenDNS:
                          208.67.222.222 a 208.67.220.220

                          po ulozeni zmien v tom subore este treba restartovat siet prikazom:

                          sudo invoke-rc.d networking restart
                          • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 24.08.2008 | 18:48
                            Peter2   Návštevník
                            Dikes, to uz funguje trvalo. A vyriesilo to viacero problemov, ktore som mal s netom a bolo to vsetko sposobene prave tym ze som nemal zadane tie IP DNS servery T-Comu. Takze nielenze mi zacal ist podstatne rychlejsie Firefox, tak ako ma ist Fx 3, ale zacal aj Pidgin rychlejsie pripajat k ICQ a co ma najviac potesilo zacal aj Gajim poriadne pripajat k jabberu. Doteraz totiz pri kazdom pokuse sa pripojit mi vypisal ze spojenie sa nepodarilo a pripojilo ma az na druhy pokus a aj to pripajanie trvalo cca 6 - 7 sek. Teraz ma pripoji na 1 raz a okamzite. A este aj v online hrach mi okamzite zobrazi zoznam dostupnych serverov, doteraz ich dlhsie nacitaval. Takze este raz dikes, konecne sa mi poriadne rozbehal net :-)
                          • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 25.08.2008 | 01:06
                            Avatar dominator753   Používateľ
                            kam presne mam v tom dhclient.conf pridat ten riadok?
                            lebo mne to nechce ist, dokonca mi to net spravi zase pomalym. :( sorry, ale just a lama. zacinam a ucim sa
                            • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 25.08.2008 | 01:46
                              Avatar dominator753   Používateľ
                              No nejako som to poriešil, ale net mi po case zase siel rovnako ako na zaciatku.

                              pozrel som resolv.conf a mal som tam opat len 192.168.1.1

                              a v resolv.conf mam mat stale 195.146.128.60

                              to neva ze v tom riadku co mam dat do dhclient.conf tak je:
                              195.146.132.58
                              195.146.128.60

                              a tie openDNS su:

                              208.67.222.222
                              208.67.220.220

                              to neva?
                              • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 25.08.2008 | 13:12
                                ---   Návštevník
                                openDNS servery si mozes dat ak chces, ale to nie su servery tvojho ISP. Ak mas pocit ze tie od ISP su pomale , tak mozes vyskusat nastavenie s tymi openDNS servermi.


                                ten riadok (do dhclient.conf) som skopiroval z mojho dhclient.conf-u , takze tam by som chybu nehladal. Skontroluj si to este raz co tam mas, musi to byt na samostatnom riadku a so znakom ";" na konci.

                                Restartoval si po ulozeni zmien siet?
                                • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 25.08.2008 | 13:55
                                  <<<>>>   Návštevník
                                  ked nechcete aby sa menilo /etc/resolv.conf tak potom /etc/sysconfig/network/dhcp prehod hodnotu

                                  DHCLIENT_MODIFY_RESOLV_CONF=yes

                                  na

                                  DHCLIENT_MODIFY_RESOLV_CONF=no

                                  alebo v /etc/sysconfig/network/config napis :

                                  set MODIFY_RESOLV_CONF_DYNAMICALLY=no

                                  GL
    • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 14.01.2009 | 21:09
      mehturt   Návštevník
      je tam bug v tom modeme, odpoved na DNS request chodi z ineho portu ako request, Linuxu to vadi
      • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 10.03.2009 | 23:21
        Avatar dominator753   Používateľ
        Cawte,

        Mozete mi poradit?
        Mam tento isty modem (lebo ja som zalozil aj tutot temu) a teraz som presiel na Linux Mint KDE.

        Chcel by som si nastavit tie veci ako napr. /etc/resolv.conf ale neviem aky mam pouzit prikaz.

        asi tento: kdesudo gedit /etc/resolv.conf

        ale nefunguje mi to :(

        Vďakaa
        • Re: Microcom ad 2706 vs. Ubuntu 11.03.2009 | 15:06
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          sudo kwrite /etc/resolv.conf

          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."