program na tvorbu katalogov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.08.2008 | 01:46
Avatar Stano Ubuntu 8.04  Používateľ
zdravim vie mi niekto poradit nejaky perferktny linuxovy program na tvorbu katalogov? Dakujem vopred za odpoved
stano
    • Re: program na tvorbu katalogov 28.08.2008 | 10:34
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      • Re: program na tvorbu katalogov 29.08.2008 | 02:29
        Avatar Stano Ubuntu 8.04  Používateľ
        myslim tym nejaky free jednoduchy ale dobry program z mnozstvom moznosti na tvorbu katalogov- moze byt na normalne tlacene katalogy alebo internetove to je jedno obidve sa zidu
        • Re: program na tvorbu katalogov 29.08.2008 | 04:06
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          Aha. Myslis reklamny katalog? Alebo napr. katalog spodneho pradla. Napr. scribus
          • Re: program na tvorbu katalogov 29.08.2008 | 12:11
            Avatar Stano Ubuntu 8.04  Používateľ
            to je uplne jedno aky katalog a Scribus sa mi nezda moc vychytany
            • Re: program na tvorbu katalogov 29.08.2008 | 12:34
              ja   Návštevník
              http://www.inkscape.org/

              a ked ani tento sa ti nezda dostatocne "vychytany" (proste ak mas obidva ruky lave a aj nohy) tak neotravuj a kup si windows a http://www.adobe.com/products/indesign/?promoid=BPDEI
              • Re: program na tvorbu katalogov 29.08.2008 | 12:52
                WlaSaTy   Návštevník
                Inkscape je na tvorbu vektorovych obrazkov, on chce ale tvorit tlacene ponuky (katalogy). takze hoci aj TeX. Teda, nepredpokladam ze by chcel viest katalog vyrobkov, aj s skladovym hospodarstvom, fakturacnym systemom a podobnymi cudzimi slovickami.
                • Re: program na tvorbu katalogov 29.08.2008 | 13:21
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  Informativna otazka pre moju osobu: Naco mu bude program ktory (citujem) : "Program vyniká vysokou kvalitou matematickej sadzby, a preto je známy najmä v akademickom prostredí." , ked potrebuje robit katalog dajme tomu v PDF alebo ho rovno pripravit pre tlac ? ( tak som pochopil jeho otazku i reakcie )
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • Re: program na tvorbu katalogov 29.08.2008 | 14:04
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Skus si precitat nieco o TeX a pochopis ze zbytocne konkretizujes. Ten sadzaci system je vhodny na viac ako len vzorce. A jemu ide o vystup ktory pochopia v tlaciarni (ps), o vystup ktory si pozie clovek u seba na monitore tak ako by cital vytlaceny letak (pdf) o vystup z vlaku (SD) a o ine cudzie slovicka.

                    Ak vobec. Zadavatel sa vobec nevyjadril co chce a tak mam tiez podozrenie ze chce zbytocne vyvolat flame a prdiac do stolicky sa usmieva popod nos. Bez fuzikov.
                    • Re: program na tvorbu katalogov 02.01.2010 | 14:00
                      Lothar   Návštevník
                      ty si asi vela inteligencie nepobral ked len prskas a stekas...si nejaky vytoceny. Nikto nie je zvedavy na tvoje kraviny...bud porad konstruktivne alebo sa nevyjadruj
                      • Re: program na tvorbu katalogov 02.01.2010 | 15:03
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Myslis ze ten TeX ktory som mu poradil pred vyse rokom bol kravina?

                        Tak k tomu sa vyjadri. Rad si precitam nieco o com tvrdis ze je konstruktivne. Mas priestor.