Náhrada za CuteFTP

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.09.2008 | 06:10
Avatar SonnY   Používateľ
Viete mi poradit Linuxacku nahradu za CuteFTP? Program musi vediet SSL, SSH, frontu, sifrovanie suboru s heslami, zastavenie/pokracovanie, pripojenie k viac ftp serverom(taby/okna), prijemne pouzivatelske prostredie. Malo by to byt pre Gnome, ale nie je to priorita. A s gFTP na mna nechodte.
    • Re: Náhrada za CuteFTP 11.09.2008 | 09:34
      Avatar chatpall   Používateľ
      napriklad tu
      NERUSTE TENTO UCET!!!
      • Re: Náhrada za CuteFTP 11.09.2008 | 14:37
        Avatar SonnY   Používateľ
        Skusal som, ale hesla uchovava v plain texte.
        • Re: Náhrada za CuteFTP 12.09.2008 | 16:44
          WlaSaTy   Návštevník
          Otázkou je do akej miery to vadí. Totižto pokiaľ program kryptuje heslá a nemá master password, tak to vyjde za rovnako ako keby boli v plain texte. Teda BFU zabije pár minút na nete aby na to našiel odheslovávač a ostatní ani to.

          • Re: Náhrada za CuteFTP 12.09.2008 | 21:40
            Avatar SonnY   Používateľ
            Samozrejme som mal na mysli aj pouzitie master pw.
            • Re: Náhrada za CuteFTP 13.09.2008 | 13:17
              WlaSaTy   Návštevník
              A chces tu bezpecnost len v tomto jednom programe?
        • Re: Náhrada za CuteFTP 13.09.2008 | 13:32
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Podla mna o bezpecnost ulozenych dat sa ma starat ina vrstva a nie program samotny. Aspon tak nejako si predstavujem navrh samotneho systemu - hromada programov, ktore robia len jednu vec ale robia ju dobre a ich kombinaciou dostanes to, co potrebujes. Program, ktory je urceny na pristup na FTP nema co sifrovat subory na disku, na to su ovela efektivnejsie nastroje.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: Náhrada za CuteFTP 13.09.2008 | 13:43
            WlaSaTy   Návštevník
            Ked si kazde dva tyzdne budes menit minimalne 10 hesiel do roznych systemov, tak pochopis preco existuju API schopne spravovat viacero hesiel.

            Ale inak mas pravdu. Samotny program ktory riesi bezpecnost len ako bokovku bude vzdy ovela menej efektivny ako dedikovane API alebo rovno blokova vrstva. Takze by bolo vhodne popozerat sa po pozadovanom programe ktory vie komunikovat s KWallet alebo Gnome Keyring Manager :-)