FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.09.2008 | 15:05
Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
Tak rad by som vedel ktory z tychto LINUXOV je dobry. Alebo ak je nejaka lepsia DISTRIBUCIA tak to tu mozete napisat

Osobne som sakusal LINUX SUSE 11 celkom to bolo dobre az na stabilitu KDE .Este to treba dolatiti co mi ani nevadi rad si pockam no ma zaujma ci je nieco lepsie ako SUSE ?

Co HLADAM- Prostredie KDE, pekne graficke prostredie ,Podpora ovladacou ,rychlost a stabylita
Moj PC -Quad 2,4 Gh, RAM 4 GB DDR2 800 Mhz :) ATI HD2900 XT
Bol by som rad ak by mi pisali ludia co maju s tymi distribuciami OSOBNU SKUSENOST. Nie taku skusenost -pocul som ,cital som .Lebo mne nerobi problem ist na GOOGLE a precitat si recenziu. To som aj urobil . A bol som aj tuna na stranke kde sa PISU PLUSI a MINUSY LINUXU no nejak mi to nestacilo. Lepsie je si precitat nazor cloveka co mi povie co mu vadilo alebo co je dobre na TEJ DISTRIBUCII a viacej to rozobere alebo ak je nieco lepsie ako tieto DISTRIBUCIE co som uviedol tak aj to si rad precitam :)
    • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 15:08
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Ja mam skusenost s Mandrivou a v podstate neviem o ziadnom minuse (az na to, ze mi tam pri updatoch vzdy napcha nazad fuse a ntfs-3g). A obsahuje aj slovensky slovnik, ktory urcite vyuzijes.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 15:17
        Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
        Jasne.. No uvazoval som o MANDRIVE no ta 2008.1 ide na KDE 3. Ktora je dobra ale zase to KDE 4.1.1 je krajsia ale ma chyby Asi az 2009 to bude mat nie ? ..A co sa tyka Ovladacov ATI > Myslim ak si chcem stiahnut zo stranky ATI a tak ich rozbehnut ? Nevies. Lebo v Suse ako som to rozbehal no stale bola nejaka chyba pri teste SAX2 hmm... Kludne mozes viacej popisat co sa ti pisalo :)) ked sa chce alebo pohode aj chyby ak su :)
        • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 20:17
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Ovladace na ATi aj na nVidiu najdes priamo v repozitaroch a instaluju sa pomocou balickovacieho systemu, nemusis nic stahovat. Inak fakt ma nejake chyby nenapadaju, som s mandrivou velmi spokojny. Pouzivam to na notebooku, asus eee a aj na serveroch a uz dlho som nemal ziaden problem. Pouzivam momentalne 2008.0 a 2008.1, 32bit aj 64bit systemy.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 14.09.2008 | 03:00
            Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
            No tie som rozbehol.. co mi pises :) ale mne ide o novsie OVLADACE tie co mi tu pises su stare. a ja mam novu ATINU...Islo mi o CATALIST nie 1-click :)
            • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 14.09.2008 | 03:31
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Tak si nahod cooker, tam su predsa vzdy aktualne.
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 15:13
      Avatar halabala Fedora 10  Používateľ
      Ked hladas distro s KDE (specificky s KDE 4.1 - najnovsie a stabilnejsie ako predosla verzia) tak nic lepsie ako openSuSE nenajdes. Z mojich skusenosti je tam KDE zdaleka najstabilnejsie aj ked nie uplne bezproblemove. To vsak suvisi so samotnym KDE a nie s distribuciou.

      S openSuSE som pracoval bezmala tristvrt roka a az na obcasne chybycky mi nic nechybalo ;)
      Pičoch je veľo, len nalivačoch malo!
      • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 15:22
        Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
        o tom Kde 4.1 viem ze je nestabilne . Uz som sam zistil ked som pouzival OpenSUSE 11... a viem ze to nema nic spolocne s DISTRIBUCIOV no casom sa to vyladi ..:).No co si citam tak uz to KDE 4.1 zacinaju davat aj do inych DISTRIBUCII...tak neviem ake to bude u nich..
        • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 15:45
          <<<>>>   Návštevník
          OpenSuSE 11.0 jednoznacne NAJ
          ktomu dodam ze KDE 4.0 je sracka a KDE 4.1 sracka s par fixnutymi bugmi
          vsetky veci preco som pouzival KDE vyhodili
          momentalne som na poslednej KDE 3.5.9 a odporucam kazdemu
          nieje nic stabilnejsie vyladenejsie ako KDE 3.5.9... a pre ludi co nemaju silne PC zistia aj to ze KDE 4.1 ma menej funkci a zere viac ramky a je celkovo nestabilnejsie a horsie ako KDE 3.5.9 i ked je naprogramovane v novej QT4 kniznici ktora je rychlejsia ako QT3
        • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 15:54
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          openSUSEn alebo Mandrivu, ale suse je podla mna lepsie. Najnovsi balickovaci system je sakra rychly a so zavislostami nebudes mat take problemy
          • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 17:12
            sepilko   Návštevník
            Ved to ze Kde 4.1 ma same chyby... co som zistil a dost ma to zacalo zrat... tak som to tiez zrusil..

            Inac ten balickovy system myslis YaSTu?...
            • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 17:17
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              aj Yast, ale zypper je vymakany na rychlost...predbehol podla mna uz aj apt-get
              • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 20:19
                Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                V com, v rychlosti rieseni zavislosti? Je to take podstatne? Ved ci to najde zavislosti za 0.2 alebo 1.2 sekundy, to asi bude trapit malokoho. Ako casto nieco instalujes, ze je to tak podstatny udaj?
                Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 17:23
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ze som taky zvedavy... to KDE tam musi byt? ostatne prostredia su totiz tiez dobre...

      len cisto teoreticky sa pytam...

      inak KDE pouziva tiez napriklad debian sidux pclinuxos...
    • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 17:35
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      upravil som databazu znalosti, nech lepsie vidno prostredia

      btw nema niekto v plane napisat nejake dalsie distra? napriklad zenwalk?
      • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 22:19
        sepilko   Návštevník
        No (Kde) mam rad preto lebo sa mi paci. Kde 4.1 este ma co na sebe pracovat. A co sa tyka toho grafickeho prostredia ?:)) Ake mas na mysli. GNOME azda ?je na takej urovni ako KDE.Nemyslim KDE 4.1..Porovnaj to s Kde 3.5.9 napr :)). . No takze vravite ze OPEN SUSE ANO .. Ma aj niekto iny NAZOR. Mandriva .No ta tiez nie je zla co som videl.. Ako citam si tu ine DISTRIBUCIE ale konkretne povedat na priklade co je na nej dobre ?....Ja viem ze su...:)
        • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 22:23
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          no mas v tej databaze znalosti...

          kazdy pozna nejake ine distra, ja osobne mam skor prehlad o roznych *buntu systemoch...
        • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 22:24
          sepilko   Návštevník
          A ake prostredia su dobre ? mozes napisat take s porovnanim KDE... Ked ja neviem GNOME :)) sa mi zda take zastarale take neviem :) nechcem nic prosti tomu hej ale som typ co ma rad pekne veci :) Mozno ze sa mylim neviem
          • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 22:26
            sepilko   Návštevník
            A co mi o nich povies.. Napr KUBUNTU s porovnanim OPEN SUSE Mam skusenost s OPEN SUSE ale KUBUNTU nepoznam....Len obrazky som videl a par recendzi cital ale vies citat a skusit je o niecom inom..:)
            • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 22:37
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Tak skús. Načo sa vypytuješ, čo je lepšie? Každý Ti aj tak napíše svoj subjektívny názor. Skús si ich tých distier s KDE viac a sám uvidíš. Lepšie 1x vidieť ako 100x počuť, či ako sa to hovorí.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 23:27
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 14.09.2008 | 23:03
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              prepac neuraz sa, ale co sa tyka eye candy tak mas skaredy desktop, ale tak 100 ludi 100 chuti
              • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 15.09.2008 | 09:47
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                tak teraz som sa maximalne urazil :D

                no ved pockaj az zapnem vsetky efekty... osobne rad vsetko vsadim na jednoduchost...
    • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 22:33
      Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
      No ja osobne som napriklad odskusal zopar distier - ubuntu, debian, gentoo, fedoru... ale vzdy som sa vratil nazad k suse , kazdym vydanim novej verzie sa mi zda stale lepsie ako predosla verzia, kedysi to bolo dost tarbave a velke ale 11.0 musim povedat je uz pre mna uplne vhodna desktopova distribucia. A to co som pocul teda uvadzat nebudem :)
      Ficim na KDE 3.5.10 a stabilita 99%.
      • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 22:52
        sepilko   Návštevník
        NO naco sa pytam co je lepsie ?:) nemam casu instalovat a a mazat a instalovat a mazat :) Ved viem ze mi kazdy povie svoj nazor od toho je aj FORUM :)....
        • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 23:32
          Avatar mege Mandriva  Používateľ
          Ja by som z vlastnej skúsenosti odporúčal vyskúšať live verzie Linuxu (je k dispozícii Mandriva, x-buntu. SUSE). V minulosti som si po odskúšaní niekoľkých distribúcií zakúpil "krabicovú verziu" Mandrake (dnes Mandriva) Linux – tlačenú príručku s inštalačnými médiami. Tá príručka sa mi potom veľmi zišla.
          Ja som zostal pri Mandrive. Správa systému a inštalácia softvéru mi pripadá jednoduchá a je možné požívať okrem KDE aj iné prostredia – Gnome, IceWM... Ale každému môže vyhovovať niečo iné. Dobrý dojem som mal so SUSE a Ubuntu, a viem si predstaviť "spolunažívanie“ s nimi.
      • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 23:02
        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
        Ja sice som uplny amater, ale aj uplny maniak :-) stiahol som si za mesiac 17 distribucii a iba Slacware som z toho nevyskusal. Stabilne mam ale nainstalovane openSUSE 11.0. Nemam proti tejto distib. nic snad, len tolko ze nemozem nic menit na Win HDD, a ani po nainstalovani ntfs 3g nic nepomohlo, ale to bola asi aj moja chyba. Mandrivu som testol spring live a celkom sami to pacilo jednak som mohol zapisovat kde som co chcel a aj podpora multimedii sa mi zda v pohode. Ale openSUSE tiez v pohode vsetko si stiahnes z repozitarov, paradoxne mam radsej KDE, ale v SUSE 11.0 mi asi viac reze GNOME, zda sa mi poslusnejsie :-) a celkom sa mi pozdava to nevtierave mäkke prostredie..ale co sa tyka butovacej rychlosti no comment. to nema chybu.. Naproti KUBUNTU bolo pre mna uplnym sklamanim co sa rychlosti tyka mozno ma niekto inu skusenost ale mne to vzdy fachcilo extremne pomaly, To uz skor Ubuntu sa mi celkom pozdava hlavne svojo stabilitou a cistotou systemu.. ale SUSE vzdy ked sa knemu vratim, tak nevidim dovod ho dat prec z kompu a uplne suhlasim ze vyvoj tohto distra je hodny pozornosti..a skusil som aj fedoru 9, aj KNOPPIX aj DANIX aj XUBUNTU, Slack..ato SUSE mi nejak ostava...Je to skor emocialny prispevok, ale tiez prispevok
        • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 13.09.2008 | 23:13
          sepilko   Návštevník
          Nooooo KONECNE vdaka ABRAXAS :) Takeho som typka potreboval co sa doma nudi :) tak to sa mi paci 17 distribucii to asi nemas doma co robit co :)) HA ?:)) Ale je dobre ze su ludia co sa nudia / Ja zase mam stale nieco na praci a tak nemam casu tak stahovat a skusat. Ja som si tiez stiahol OPEN SUSE a to po precitani vela recenzii Surfoval som na FORACH a tak som vyskusal a nakoniec som sa chcel presvadcit ci to OPEN SUSE je dobre ze co si myslia iny..

          co sa tyka tych DISKOV mne to ide pohode aj bez NTFS 3g :)) ked chces ti potom napisem ako sa to podarilo mne....

          • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 14.09.2008 | 00:16
            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
            ...noo tak to by som bol rad keby si mi to napisal, lebo to je jedine...zatial... co ma jaksi suzuje :-)
          • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 14.09.2008 | 00:26
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            17 distribucii? to mam za den tolko... :)
            • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 14.09.2008 | 00:35
              skywake   Návštevník
              Mandriva a OpenSuse (teda nie SUSE ale opensuse) su dost podobe distra. co sa tyka KDE 4.1.1 tak v mandrive 2009 rc1 je uz obsahnute a v suse staci upgradnut kde4.1 na kde4.1.1.. podla mna KDE4.1.1 je na tom celkom dobre.. ja osobne mam radsej mandrivu ktora je dost nenarocna. ale susaci urobyli velky pokrok v n nastrojoch.. hlavne instalacia balikov cez Yast uz nie je taka hroza.. uz to ide rychlejsie a aj Zypper je super.. zase mandriva je dobre zladena.. obsahuje vela balikov (urcite viac nez suse podla mojho nazoru) a mozes skusat Cooker verziu ktora ma stale to najnovsie. co sa tyka Fedory tak ta je zase stabilna ale vela veci je tam na Fedoracky sposob.. mne napriklad nesedi PAckageKit predcsa len URPMI v mandrive a Yast su lepsie balickovacie nastroje..

              moj nazor na mandrivu rychla, jednoducha a mnozstvo balikov za minus moze len ta hnusna thema LA Ora ktoru neznasam....
            • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 14.09.2008 | 00:55
              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
              ..no vidis ... si lepsi :-)
              • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 14.09.2008 | 00:56
                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                sorry to malo byt Stanovi Hoferekovi..
                • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 14.09.2008 | 01:29
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 14.09.2008 | 02:34
                    sepilko   Návštevník
                    Vdaka za nazory No to som si cital ze ta 2009.rc ma uz KDE 4.1.1 Ako ja som zacinal na OpenSUSE s KDE 4.1.1 a najepsie bolo na tom to ze som si myslel ze to je tam vsetko OK a po case som sa citil ako TESTER hmm ale uz som si zvikol. .A inac neviem ci ste si citali na CZ strankach OPEN SUSE. spolupraca s Microsoftom a podpisali ZMLUVU...? . No co vy na to ? Ha ?Cital som si DIALOG prezidenta NOVELU v Prahe no zdalo sa mi ze jeho odpovede boli take-Vseobecne nic konretne.Nejak sa im o tom rospavat nechce.....len zeby z toho nebol WinOpenSUSE 12 :))

                    No pozeram ze niekto sa nudi ked instaluje viac ako 17 distribucii :) xixi ale aspon viete ze co je dobre ze?
                    A pristup k DISKOM NTFS - Pusť Yast - Hardware - Rozdelenie diskov - a disk na ktorom mas Windows klikni Upravit, v dalším okne klikni na tlačítko fstab. A v poli "Hodnota libovolné volby" prepis hodnotu umask na 0002 (umask=0002). ak by tam nebola vobec tak to zapis uplne na koniec ,umask=0002
                    Mne to ide som to skusal a bez problemov som stahoval veci... daj OK asi RESET a vyskusaj...
                    • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 14.09.2008 | 02:36
                      sepilko   Návštevník
                      mandriva je rychlejsia ako OpenSUSE ? lebo uz som to viac krat cital tento NAZOR ?..
                      • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 14.09.2008 | 21:30
                        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                        ...Mandrivu som vyskusal akurat Live "spring"2008 KDE, a bol som velmi prekvapeny ako rychlo fachci Live verzia...Mozno rychlejsie ako SUSE. Ale najviac co sa rychlosti tyka som uletel z Knoppixu, co je tiez live distro. A aj Gentoo 2007 alebo 2008? XFCE prostredie, bolo super, ale to kym skompilujes tak si uzijes :-)

                        ...a diik za NTFS som odcestovany, ale ked pridem tak testnem...
                        • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 15.09.2008 | 14:22
                          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                          velke veci nemusis na Gentoo kompilovat...
    • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 15.09.2008 | 15:33
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      fedora + livna...
      • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 16.09.2008 | 14:12
        Avatar Karel Schmoeger PCLinuxOS, Ubuntu, Mandriva   Používateľ
        Mandriva 2008.1 nema u mne chybu a se SuSe 10.3 jsem rovnez velmi spokojeny. Fedoru bych doporucil vyzkouset nejdrive s GNOME.
        Karel
        • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 16.09.2008 | 22:02
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          samozrejme, ze s GNOME.. inak je to samovrazda... aj ked KDE 4.1 uz je trosku lepsie, stale to nedosahuje kvality odladeneho GNOME
          • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 17.09.2008 | 00:44
            jan   Návštevník
            môžem povedať za seba - nič lepšie ako suse

            s mandrivou som sa večne trápil
            • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 17.09.2008 | 01:32
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
              ja nie.. fedora a mandriva su odladene distribucie. ak nahodis vydanie, ktore je uz aspon mesiac vonku, tak je to OK.
    • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 17.09.2008 | 09:31
      peto   Návštevník
      Ja mam presne tento nazor na desktop distra a vystiznejsie by som to nenapisal

      16. 9. 208 8:06 - Adam Štrauch

      Phoronix se podíval na výkon čtyř distribucí nainstalovaných na netbooku Asus Eee 901. Testované distribuce jsou originální Xandros, Fedora 10 Alpha, Ubuntu 8.10 Alpha 4 a Mandriva 2009 Beta 2. V testech je mezi distribucemi často velký rozdíl, ale v průměru žádná nevybočuje a spíš se každá hodí na jinou činnost. root
      • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 18.09.2008 | 01:38
        Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
        No pozeram ze sa nam tu ukazala pekna DISKUSIA.. hmm..:) Takze vela ludi sa tu obracia na SUSE.. Mne osobne sa tiez paci... Az na to KDE 4.1.. No nechcem nikoho odsudozvat je to len moj nazor ale je rok 2008 bude 2009 a GNOME sa mi javi moc zastarali.. Neviem nie tie okna nerezu....ked na to pozeram. Ale ked to je v KDE tak sa mi to paci. ten OpenSUSE 11 je dobry az na to ze sa citim byt v nom ako TESTER. Prednedavnom som istaloval nove balicky a na nete sa OBJAVILA dolezita sprava ktora bola zverejnena na oficialnych strankach OPEN SUSE -Nezabudnite pri novej aktulaizacii nainstalovat aj jednu KNIHIVNU...neviem ako sa uz volala. No ja som si to neprecital.. a tym som system zrusil... hmmm.. Vsetko by bolo dobre az na to ze mi chybaju veci co v Open SUSE nemozem robit. Hlavne co sa tyka ZVUKU .. Preto mam dual BOOT..
        • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 18.09.2008 | 13:57
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          no ta sprava sa tykala aj mna :P kedze mam blby zvyk z Arch Linuxu upgradovat vzdy na najnovsie baliky, tak teraz sa mi to posralo [btw jenda sa o kniznicu libqt4] :: teraz ficim ciastocne na fluxboxe, ale tak dufam ze po najnovsich updatoch mi znova nabehne "funkcne kde 4.1.2" lebo momentalne mi nabehne len ako sachovnica na pozadi a nic nejde...ale tak pouzivat sa to uz da velmi dobre! Len to chce dokoncit vsetky nedorobene veci. Tak opet to tak vidim ze "az" dalsie vydanie openSUSE(na).
          • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 18.09.2008 | 14:35
            Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
            No presne aj mne ta KNIZNICA libqt4 chyba ako doinstaloval som ju ale aj tak vidim sachovnicu...Ako ja neviem este ktore baliky tam treba cez zyper doinstalovat Takze sme na rovnakej LODI xixi :)) lol Tha dakujem pekne...... xixi Ako ja som ju rovno zmazal a nehram sa uz dalej na TESTERA je moc pekna ale nemam cas LIETAT po FORACH . Pockam az vijde OpenSuse 11.1 Ako vsimol som si jeden fakt ..Oni vydaju VERZIU ktora nie je dokoncena povedia ze je uz OK A to tak ze prve daju OpenSuse 11.ALFA ALFA 2 ALFA neviem AKA potom BETA 1,2 a potom open SUSE 11.0 ktora asi potrebuje pol roka kym bude este doladena a az OpenSuse 11.1 bude OK .Ved lepsie je pre nich dat to LUDOM ktory to vseci testuju a skusaju ako keby to mali robit sami :)
            • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 18.09.2008 | 14:52
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              keby to tak robili, tak doveryhodnost distribucie by klesla, co asi velmi nechcu
              • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 18.09.2008 | 15:17
                Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
                hm no to mas pravdu ze klesla ale ja som si to vyskusal toto co pisem...AKo je super som snou spokojny OpenSuse len niektore veci tam musia doladit...
                • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 20.09.2008 | 13:16
                  Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                  ..ináč to som aj ja počul, že sa vydá distro aby užívatelia prišli na chyby, konkrétne na open SUSE 11.0. Ale mne sa to nezdá. Nehovoriac o tom že za disstrom je Novell. Na nich mi to proste nepasuje...
                  ..ináč dík za prístup na NTFS (umask=0002)
                  funguje to. :-)
            • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 18.09.2008 | 15:31
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              ja pouzivam zypper update -t package na najinstalovanie vsetkych najnovsich balickov ;) vcera vecer sa tam uz nieco objavilo na vyber [YES/no] malo to predpony aj pripony kd4, tak uvidim, skusim nainstalovat az pridem domov. Ale kde 4 je velmi pekne a stabilne.Len obcas...to je tym ze je to novee takze sa NEMOZE POROVNAVAT s casom odladenejsiou kde 3 ;)

              co sa tyka povodnej temy, tak openSUSEn 11 je super, a myslim ze je troska lepsie nez Mandriva.
            • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 18.09.2008 | 17:20
              Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
              Tak si nenahadzuj hned vsetky nove veci , to mozes robit v kazdej distribucii... naco si si daval kde4 ked tam mas na vyber aj pekne fungujuce skoro uplne bezproblemove kde 3.5.9 ? Verzia 11.0 je pekne odladena a tak ako pockas na 11.1 tak potom mozes cakat ty alebo dakto iny na 11.2 lebo hned zacat skusat testovacie veci na 11.1
              • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 20.09.2008 | 12:52
                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                ...to je aj môj názor. Vyskúšal som v openSUSE KDE 4, aj keď som bol varovaný, že ani pod nátlakom :-)
                ...Môj dojem bol asi taký, že "prišiel som , videl som, odinštaloval som..." ..a dal som KDE 3.5 a fakt nemám problém, iba ak v znalostiach :-).. a co sa GNOME tyce, nezda sa mi ani nahodou zastaralé. Práve že je grafický a esteticky pekne doriešené. Porovnaj s Win XP :-)) je oproti GNOME hrubé neotesané brvno...
                ..Ale v openSUSE 11.0 nieje celkom štandartné GNOME. Ináč mám nainštalované obidve prostredia...a žial aj WXP lebo používam softy ako Adobe Audition, Sony Soundforge... a tie mi pod Linuxom nejdu..
                • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 20.09.2008 | 12:59
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  na chvilu ficim na fluxboxe, dokym sa sa taka mensia somarinka s mojim kde neopravi. Vidim sachovnicu namiesto prostredia :P
                  • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 21.09.2008 | 00:56
                    jano   Návštevník
                    Najlepsie je to, co ti bude vyhovovat....

                    od Mandrivy som usiel este ked som mal 2007 PowerPack original - sama chyba, ani lxsplit mi tam nechodil poriadne a dohnalo ma to k uteku - gcc-gnat.......
            • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 21.09.2008 | 13:33
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              po pridani noveho repozitara pre qt4 a update uz vsetko ide tak jak ma
              • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 21.09.2008 | 18:57
                Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
                No mne za sa zase Gnome javi ako hrube neotesane brvno..:)
                Nepacia sa mi farby :).. No Ja frcim zatial na OpenSuse a stalo samiI presne to co Tomymu Angelovi .. Nainstaloval som najnovsie repozitar a uplne som zrusil SYSTEM..ako nie mojov chybov ale chybov tych co dali Repozitare bez knihovni Qt4. Dali ju ale neskor po upozorneni.. a to uz bolo neskoro.. co uz.. No aj ja som Tomi videl sachovnicu xixi . Mozem si zahrat sach aspon to je dobre.. Inac vsetko by bolo dobre az na to ze mi chyba pri niektorom HARDARE podpora. Npar ak mam doma 5+1 repro a zvukovku Creative tak mam smolu. Ako roschodil som ju na 2 MB ovladaci ale to je uplne trpane alebo SOFT OCR Vo Win pouzivam Abbyy Reader 9 co je spicka.. Je nieco aj v LINUXE . ?Gocr,Kooka,Tesseract ? Pouziva niekto nieco z toho co som uviedol. Lebo mne sa Tesseract nechce ist neviem preco..
                • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 21.09.2008 | 20:11
                  jano   Návštevník
                  xsane - je to slusne, podobne dobre sa s tym maka

                  /aktualizacie som preto zakazal, a vzdy az casom ked prestanu staznosti :-)) /
                • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 21.09.2008 | 20:48
                  Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                  ..čudujem sa že ti nejde pdf reader v SUSE, lebo mne ide...ale je už aj Adobe reader pre Linux. Neviem, či je free..alebo si vygúgli nejaký a z repozitárov si ho stiahni. Prípadne ak už je nová verzia tak to upgraduj na opensuse.org ja som tak upgradol Kaffein lebo mi nechcel prehrávať video. Čosa GNOME týka, čo už... proti gustu žiadny dišputát :-) Dnes som nainštaloval StudioUbuntu, kvôli multimédiám. Som muzikant a toto distro je pre nás že vraj špeci. No je tam toht veľa čo je fajn, n druhej strane mi to fachčí dosť pomaly.Ale môj komp má problém skaždým -buntu neviem prečo. Okrem Xubuntu. Dal som preč SUSE 11.0 KDE a nechal som GNOME hehe..uvidíme jak pôjde ďalej to testovanie. Ešte ma čaká Arch Linux a najnovší Slackware...
                  • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 21.09.2008 | 21:55
                    sepilko   Návštevník
                    xsane-OCR program co dokaze rospoznat SK text..?aj diakrityku.. no a ten PDF READER mas asi spustene pod WINE... Inac pokial viem PDF READER dokaze len z PDF a dokaze aj z JPG.? Vies ja mam skener skenujem knihy a potom to ukladam do JPG... tak preto som sa pytal....

                    Inac asi blba OTAZKA ale asi nie je mozne mat naraz nainstalovane KDE a GNOME ? da sa to ?
                    • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 21.09.2008 | 22:41
                      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                      samozrejme ze sa to da :D ale naraz to nespustis
                      • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 21.09.2008 | 23:53
                        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                        ..ale ja to mam tak, že jedno prostredie mam na jednom HDD a druhé na druhom. Inac som viac za KDE, ale na 11.O mi zarezalo GNOME, a na Gentoo mi reže XFCE..
                    • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 21.09.2008 | 23:56
                      Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                      ...ináč čo sa GNOME týče, toto ťa poteší :-) Sám zakladateľ Linuxu Linus Torvalds, že vraj nemá rád GNOME...
                      • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 22.09.2008 | 00:50
                        sepilko   Návštevník
                        No ved Samozrejme ze nie NARAZ GNOME a KDE :) xixixi to by bola haluz.. No lebo ked som instaloval OpenSuse.. tak mi dalo len JEDNO na vyber a ked chcem doinstalovat druhe ? :) ja viem o tom forum nie je..

                        Tak Linus Torvalds nema rad Gnome ja viem preco lebo je to ako Win 95 grafika :) ale nie ja len srandujem... :))) ako je dobre asi ked clovek chce pracovat a nezalezi mu ako to vyzera
                        • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 23.09.2008 | 18:22
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          no... nemam rad to prirovnanie gnome a windows 95... a casto sa s nim stretavam. hlavne ze to XP je graficky maximalne namakane aj s Vistou...
                          • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 24.09.2008 | 00:24
                            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                            XP zas az tak nie aspon co sa estetiky tyce, a Vista ma zas uplne ine problemy..aspon podla mna
                            • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 24.09.2008 | 12:13
                              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                              nechcem velmi podporovat piratenie, ale...

                              vista NEMA tolko problemov, ako by si mnohi mysleli.

                              skuste si niekde na torrentoch pozhanat vecicku s nazvom "speedy vista v4". na jednom CD, vsetko podstatne tam je, SP1 obsiahnuty. zistite, ze vista je AJ dobry system, nie len ten pomaly moloch z defaultnej instalacie.
                              • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 24.09.2008 | 12:57
                                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                O tom neviem. Nemám z Vistou vlastnu skúsenosť, ale (a to len počul) s bezpečnosťou, že to je dosť zlé. Ja osobne by som ju aj skúsil, ale potom čo som počul od známych a na fórach týkajúce sa defaultInstalu som sa na to vykašľal. Mám dualbot s XP kvôly audio softvéru, (adobe Audition, Soundforge atd..) Ale niekedy mi ten OS robí také haluze...Najlepšie bolo keď mi čerstvo nainštalovaný XP zamrzol, ani Task manager nereagoval.... :-)

                                "to bylo pěkné, krásne a pěkné..až mě s toho definitívně sekne..."
                                • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 24.09.2008 | 14:16
                                  Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
                                  No mne osobne v OPENsuse 11 chyba kvalitny OCR.. ako co som skusal a hladal co su tak to nema cenu na takych frcat lebo su na nic. tak ja mma Abbyy Fine Reader a ta ide na WIN.. A delej ja Vistu mam nainstalovanu.Ako nie je moc super to je pravda ale ak si ju clovek upravi v programe vLite tak sa da pekne vyladit.. Osobne som z instalacie vymazal 3GB bludov co by bolo po rozbaleni asi 7GB dat a sluzieb... Kto nie je WinLAMA tak ten vie...
                                  • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 24.09.2008 | 14:17
                                    Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
                                    No pozeram ze sa nam diskusia zacina strhavat MIMO TEMU... Takze co si myslite o novej Mandrive ? Ma ju niekto nainstalovanu Myslim 2009.. Ako to je s KDE 4 ?...
                                    • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 24.09.2008 | 18:16
                                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                      ano, zvrtol som to vedla...

                                      osobne mandrivu od verzie 2006 vyssie nepoznam... a nic co nepouziva apt-get Ti ani neodporucim...
                                    • Re: FEDORA-MANDRIVA-SUSE alebo iny? Ktory LinuX z nich je dobry 24.09.2008 | 23:50
                                      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                                      este to nie je ono. aj RC1 ma niekolko neprijemnych chyb (segfault napr. u skype a podobne). este tak 2-3 tyzdne po vydani by som ju nechal tak.