krusader

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.07.2005 | 20:10
Avatar beginer REDHAT  Používateľ
ahoj, ako napovedamoj nick som absolutny zaciatocnik, tak ma tak prosim aj berte. xcel by som si nainstalovat krusader ale po zadani rpm -i krusader-1.50.mdk100.src.rpm my vypisalo toto: varovanie: user richard does not exist - using root varovanie: group richard does not exist - using root varovanie: user richard does not exist - using root varovanie: group richard does not exist - using root co stym? diki
    • Re: krusader 05.07.2005 | 19:23
      peter golis   Návštevník
      1) .src.rpm instalacny balik (rpm) zdrojovych kodov (src) pre os zalozene na redhat/mandrake/suse/... 2) ka chces silou mocou instalovat presne z tohoto baliku, tak rpm --rebuild krusader-1.50.mdk100.src.rpm a vysledny balicek pre tvoju architekturu bude niekde v /usr/src/RPM alebo tak nejak. 3) radsej si stiahni krusader-1.50.mdk100.rpm. ale dovolim si otazku, mas mindrake 10.0?
      • Re: Re: krusader 05.07.2005 | 19:31
        Avatar beginer REDHAT  Používateľ
        v prvom rade dik za odpoved a v druhom mam redhat
        • Re: Re: Re: krusader 05.07.2005 | 19:46
          peter golis   Návštevník
          pohoda, ale radsej pouzivaj baliky pre tvoju distribuciu a aj pre jej verziu. predides tak niektorym problemom (jeden si teraz zazil). ps.: na distro som sa pytal, pretoze ten balik je pre mandrake 10.0
          • Re: Re: Re: Re: krusader 05.07.2005 | 19:53
            Avatar beginer REDHAT  Používateľ
            ok dik za rady. btw skusal som hodit do googla ten rpm co si mi Ti odporucill a vobec nic mi nenasiel. Vies mi poradit neake sajty odkial by som mohol tie rpm-ka dwl? diki moc
            • Re: Re: Re: Re: Re: krusader 05.07.2005 | 20:10
              Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
              Na stránke krusaderu (http://krusader.sourceforge.net/down.php) sú pripravené balíky pre rôzne distribúcie, vy by ste mali stiahnuť balík pre Fedoru. A na vyhľadávanie iných balíkov môžete použiť naše vyhľadávanie - http://www.linuxos.sk/balicky.php.