wine - problem so spustanim aplikacii

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.09.2008 | 16:04
Avatar p4li12   Používateľ
Nazdar chalani ... dnes som skusal wine pretoze som chcel nainstalovat program pre moju DVB-T PCMCIA kartu ... po nainstalovani spustim program zacne sa nacitavat ... na liste mi napise ze Starting .... ale nic ... z listy okno zmizne a nic sa dalej nedeje ... neviete mi poradit co s tim ??

este dodam ze mi to nerobi len pri jednom programe ... skusal som aj BSplayer a to iste ...
    • Re: wine - problem so spustanim aplikacii 15.09.2008 | 16:18
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      spustas to cez konzolu? wine cesta_k_suboru.exe ? ak ano tak si pozri kde to skonci
    • Re: wine - problem so spustanim aplikacii 15.09.2008 | 16:33
      ja   Návštevník
      Obávam sa, že ten program asi nebude vedieť čítať zo zariadenia /dev/dvb0. Koniec - šlus. Keď chceš používať prevažne windowsácke programy (keďže tento príklad nie je vhodný na použitie wine, keďže tu máme alternatívu: kaffeine) tak nechápem, že prečo si inštaluješ linux (asi lebo chceš len nadávať, že aká je to blbosť).
    • Re: wine - problem so spustanim aplikacii 15.09.2008 | 16:45
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      O aku kartu sa jedná je to skystar alebo niečo klonované? Prečo tam potrebuješ davať widlacke programy??
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: wine - problem so spustanim aplikacii 15.09.2008 | 17:12
        Avatar p4li12   Používateľ
        reakcia na prvy prispevok : Spustam to normal cez Aplkiacie > Wine > Programy > ....

        reakcia na druhy prispevok: akosi som nepochopil ten kaffeine ... ako v nom spustim moju kratu ?? ... ved je to media player ...

        reakcia na treti prispevok: Jedna sa o nejaky Pixelview ... nemam o tom velmi info .. je to ocova karta .. a odpoved na tu otazku preco widlacke programy ... je to ocov notas .. chcel tam linux ... je s tim spokojny ... aj notas ide lepsie .. menej sa prehrieva a neni taky zatazeny ... ale kartu DVB nema ako nainstalovat kedze ovladace na linux tam nie su ... takze preto widlacky soft ...
        • Re: wine - problem so spustanim aplikacii 15.09.2008 | 17:54
          dusan   Návštevník
          Ako root zadaj príkazy do konzoly
          lspcmcia
          a
          pccardctl info
          potom budeme trochu mudrejší. A napísal si do googlu

          meno tvojej karty + linux
    • Re: wine - problem so spustanim aplikacii 15.09.2008 | 17:44
      dusan   Návštevník
      Ach jaj.

      Do wine zbytočne inštaluješ program ktorý priamo pracuje s hardvérom (napríklad ovládače pre špeciálnu myš, prehrávač DVB, televízny tuner a podobne).

      Wine nedokáže pracovať priamo s hardvérom (najbližšie k hardvéru sa myslím dostane cez X a opengl - a aj to cez natívny ovládač gr. karty) Preto idú akcelerované hry.

      Pravdepodobne máš problém tú kartu rozchodiť a v tvojom prípade možno bude stačiť firmwáre. A na prehrávanie treba použiť kaffeine(silne odporúčam).

      ps nenapísal si aká je to karta a tď. Bohužiaľ veštecké gule došli.
      A potom RTFM.
      • Re: wine - problem so spustanim aplikacii 15.09.2008 | 17:53
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        (napisal že je to pixelview ..) tu najdeš ovladač http://anmsid.blogsome.com/2005/03/18/pixelview-play-tv-pro-cx88-quick-installation/
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
        • Re: wine - problem so spustanim aplikacii 15.09.2008 | 18:03
          dusan   Návštevník
          (Trochu som dlhšie písal ten príspevok.)

          takže podľa toho odkazu fakt jediný problém by mal byť správny modul option.

          For ubuntu user the provided kernel already support cx88 based card with radio FM.
          You just need to add the following module options to /etc/modprobe.d/options options cx8800 video_nr=0 radio_nr=0
          options cx88xx card=3 tuner=5

          and then reload the module
          • Re: wine - problem so spustanim aplikacii 15.09.2008 | 18:15
            Avatar p4li12   Používateľ
            takze ked dopisem toto
            You just need to add the following module options to /etc/modprobe.d/options options cx8800 video_nr=0 radio_nr=0
            options cx88xx card=3 tuner=5

            tak by mi mala karta ist ?? ... a v kaffeine ?? ...
            • Re: wine - problem so spustanim aplikacii 15.09.2008 | 18:40
              dusan   Návštevník
              /etc/modprobe.d/options alebo /etc/modprobe.conf - to je súbor z ktorého čítajú skripty tvojej distribúcie pri štartu. (podľa distribúcie)
              Tak že do jedného z nich treba doplniť tieto riadky

              options cx8800 video_nr=0 radio_nr=0
              options cx88xx card=3 tuner=5

              A samozrejme silno záleží AKÉ má tie karta čipi keďže tie karty sa neidentifikujú samy od seba. Takže pre teba to budú možno iné čísla.


              To kaffeine pozri na tento odkaz na spodné 4 obrázky

              http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1448
      • Re: wine - problem so spustanim aplikacii 15.09.2008 | 18:10
        Avatar p4li12   Používateľ
        No ... tak ti dam presne oznacenie ... NEVIEM ... je to ocova karta .. je to kamionista .. hadaj kde sa ta karta nachadza ... mne ani tak presne nejde o tu kartu .... v prvom prispevku som pisal celkovo o pogramoch ze mi nejdu cez wine ...

        islo o BSplayer ktori som dal len na skusku ako to vlastne ten wine funguje ... potom som na skusku dal este Zoom player a pri vsetkych troch mi robi skratka to iste ... takze o toto mi ide ... co s tim
        • Re: wine - problem so spustanim aplikacii 15.09.2008 | 18:21
          dusan   Návštevník
          No dobre mne napríklad idú dve CAD aplikácie (stopercentne), lotus notes7, wintran, a mkvextractGUI. Jednu CAD aplikáciu sice bolo treba nainštalovať bez VBA (chujový mikrosoft). Ale to som zistil až potom ako som tú aplikáciu spustil v konzole

          Takže riešenie je spustiť program v konzole napríklad aj pomocou mc.
          • Re: wine - problem so spustanim aplikacii 15.09.2008 | 18:34
            Avatar p4li12   Používateľ
            no oki ... skusim to spustit cez konzolu ze ci to pojde ... a skusim aj s tim ovladacom na kartu nieco teda skusit ako mi bolo poradene ...

            nazatial dakujem za rady
            • Re: wine - problem so spustanim aplikacii 15.09.2008 | 20:29
              Avatar p4li12   Používateľ
              Nazdar chalani ... tak som to skusil ... pridal som do Options tie dva riadky ....

              pripojil som kartu k NB ... svieti :D ...

              zapnem Kaffeine ... a tu nastava problem :-D .. co tam ... jakim sposobom sa dopracovat ku karte ??? ... alebo teda k obrazu s karty ?? .. presiel som vsetky mozne nastavenia a casti toho prehravaca ale akoze nic .. fakt si s tim nejako neviem rady ..
              • Re: wine - problem so spustanim aplikacii 15.09.2008 | 22:02
                dusan   Návštevník
                Predtým nesvietila?

                skús zadať ako uživateľ

                kaffeine -f && dcop kaffeine KaffeineIface playDvb

                Ps asi sa ti zle loadovali tie moduli pretože podľa manuálu by to malo automatickť zobraziť menu. To znamená že sa ti nevitvorilo zariadenie v /dev/dvb0

                Kaffeine supports Digital Video Broadcasting devices supported by linuxtv drivers. This window is only visible if Kaffeine find a DVB device at startup. If you have a DVB device and Kaffeine doesn't find it, make sure the driver is loaded and your device recognized.