titulky pod mplayerom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.07.2005 | 16:16
newb   Návštevník
Zdrawim. Mam mdk10.1 a nainstlaovany mplayer. Ale ani za otca mi nejde spravne diakritika v titulkoch. V Preferences mam kodovanie nastavene na ISO-8859-2, ale tie makcane proste nejdu. Som hladal info aj na stranke mplayeru, ale dokopy nic som nenasiel. Mali ste niekto s tymto skusenosti? Pouzivam GUI. Vdaka
    • Re: titulky pod mplayerom 06.07.2005 | 11:41
      newb   Návštevník
      este doplnim, ze v ~/.mplayer/fonts/ mam rozbaleny stiahnuty font zo stranok mplayeru.
      • Re: Re: titulky pod mplayerom 06.07.2005 | 12:51
        dobinko   Návštevník
        Si daj kodovanie cp1250. Stavím sa že si ho nainštaloval (mplayer) z balíčku rpm. Takže to som urobil i ja, a /usr/share/mplayer/fonts mi bol na prd. Musel som si nastaviť kodovanie v programe a to prave to cp-1250. Ked som ho však kompiloval, tak vtedy mi /usr/share/mplayer/fonts slúžil fajn. Stačilo tie fonty tam dať a bolo to OK. Takže sa zariaď tak ako si to spravil ty, a verím že ti to pôjde!
    • Re: titulky pod mplayerom 06.07.2005 | 15:23
      newb   Návštevník
      kompiloval som to. sisi isty tou cesto uco si mi napisal? nie nahodou usr/local/share/mplayer/font a nie fonts. zalezi na nazve toho fontu? maju byt v adresari font priamo subory s pismom ci este nejaky podadresar ...
      • Re: Re: titulky pod mplayerom 06.07.2005 | 15:47
        Avatar mika gentoo  Používateľ
        maju byt v tom adr priamo subory a nie uz dalsi adresar
        • Re: Re: Re: titulky pod mplayerom 06.07.2005 | 16:16
          newb   Návštevník
          a musi mat nazov s pismom nejaky specialny nazov? mozem si len tak prekopirovat pismo z windows?