Zle farby - video - Ubuntu 8.04

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.09.2008 | 12:38
Novacik   Návštevník
Potreboval by som poradit.

V Ubuntu 8.04 64bit po nainstalovani Nvidia ovladacov mam pri prehravani videa zle farby. Napriklad ludia vo videu su modro-zeleny :))). Je to funny, ale...

Tento problem som mal aj v minulosti , pomohlo preinstalovanie ovladacov. Teraz mi to ale nepomaha. Nemal niekto podobny problem ? (grafika 8600GT)

    • Re: Zle farby - video - Ubuntu 8.04 19.09.2008 | 13:14
      Peter2   Návštevník
      Instaloval si do systemu kodeky? Aky prehravac si pouzil?
      • Re: Zle farby - video - Ubuntu 8.04 19.09.2008 | 13:25
        Novacik   Návštevník
        Robi mi to mlayer, VLC aj Totem. Kodeky mam nahodene.
      • Re: Zle farby - video - Ubuntu 8.04 19.09.2008 | 13:25
        WlaSaTy   Návštevník
        Kodeky ma urcite, to by nerozkodoval obrazovu a zvukovu stopu. Toto je obcasny problem na vsetkych OS, nielen na Linuxe. Jedna sa o zlu paletu na XVideo zobrazovaciom zariadeni, takze by so odporucil bud pouzit inu verziu ovaldacov pre grafiku aleno ak sa s tym nechce cloveku kaslat, tak iny video vystup. Napriklad vysoko pazravy x11 ktory funguje vzdy, alebo DGA ktory vyzaduje vyssie prava, alebo (Open)GL(2) ktory zavisi na 3d akceleracii (a netusim co urobi s 3d desktopom) a podobne. Zoznam video vystupov sa da zistit v meny daneho prehravaca alebo pre The Moovie Player prikazom mplayer -vo help.

        • Re: Zle farby - video - Ubuntu 8.04 19.09.2008 | 15:37
          amonaj   Návštevník
          Skus zadat do vyhladavacieho policka smoulovia. Tento problem sa tu uz vyskytol viackrat.