Problem s linuxom na notebooku - SURNE

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.09.2008 | 23:04
xtiboss   Návštevník
nazdar mam taky problem na notebook som mal nainstalovany windows xp a zacal som si instalovat linux ubuntu z objednaneho cd .
no naprv to islo ako live cd tam som zvolil instalaciu pokracoval som podla manualu na jednej stranke .Vsetko islo ok az pri deleni disku nabehol error tam som dal ignorovat islo to dalej a znova vybehla tabulka ze ze neni mozne takto rozdelit disky dal som ignorovat .
potom mi to vyplo a neda sa spustit windows iba linux live cd .Ked tam nemam ubuntu cd tak mam na notebooku ciernu obrazovku a je tam napisane ze ziadny system najdeny ...
neviete co stim ? lebo je to dost surne vdaka
    • Re: Problem s linuxom na notebooku - SURNE 27.09.2008 | 23:12
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Ako si delil disk? Uberal si z win partície bez toho aby si predtým na nej urobil defragmentáciu? Ak áno, tak pravdepodobne sa to nepodarilo. Takže jediná možnosť bude nabootovať live a skúsiť pripojiť partíciu s datami (pre istotu len na čítanie), zálohovať, čo sa dá a nanovo vytvoriť partície.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Problem s linuxom na notebooku - SURNE 28.09.2008 | 09:32
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      xtiboss: lepsie je si prve danu problematiku nastudovat a tak sa pustit do "pokusov", vies, najskor sa musis postavit, az tak mozes chodit a az na koniec mozes lietat :)
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • Re: Problem s linuxom na notebooku - SURNE 28.09.2008 | 09:37
        WlaSaTy   Návštevník
        Ono by bohate stacilo keby si clovek ten error aj precital a zamyslel sa nad nim. Casy kedy sa na otazku Abort, Retry, Ignore odpovedalo nahodnym vynerom patria do minuleho tisicrocia. A toto bola urcite ina chyba.
        • Re: Problem s linuxom na notebooku - SURNE 28.09.2008 | 12:14
          Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
          Spusti inštalačku Xp a potom vyber opraviť pôvodnuú inštaláciu, alebo spusti Recovery konzolu a do nej postupne zadaj fixboot a fixmbr.
    • Re: Problem s linuxom na notebooku - SURNE 28.09.2008 | 12:14
      Avatar mege Mandriva  Používateľ
      Keď nabootuješ z live CD, pozri aké súbory Ti zostali na HDD. Ak tam máš ešte Windows, možno stačí len opraviť MBR.