Counter strike

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.09.2008 | 18:28
Avatar Lukáš Svoboda Debian Lenny KDE3.5.10, XP  Používateľ
Ahoj,

Chel by som vas poziadat o radu ako na Counter-strike pod wine. Som steamovy hrac a rad by som si to zprevoznil pod linuxom, pretoze uz sa chcem zbavit windowsu. Pouzivam graficku kartu ATI Radeon HD 2600XT a na internete som nasiel navod len na graficke karty GeForce. Dufam, ze mi poradite
    • Re: Counter strike 29.09.2008 | 18:58
      Michael   Návštevník
      Sice ti neporadim a CS nehram ale skusil by som wine, pripadne verziu CS pre Linux. Ohladom ATi tak ta podpora z ich strany je bieda.
      • Re: Counter strike 30.09.2008 | 03:14
        Grawp   Návštevník
        Ta mozem uistit ze ATI ma ovela lepsi podporu nez si myslis!
        Videl si uz nekedy bezat SLi na GNU/Linuxe? zato crossfire bezí.
        Videl si uz cdecko s Linux drivrami rovno v krabici? u ATi je to bezný jav
        Videl si uz nekedy vyrobcu grafických kariet sa aktívne podielať na vývoji opensource driverov (na ktorých bezia aj ich najnovsie modely). dokonca ece aj opensource solaris driver aj ked na nizsej urovni? A aj v proprietarnom drivri obcas poopravovat bugy narozdiel od nVidie?

        ATi spravilo mensiu r(evoluciu) ale to nezahrna ich stare modely, bo to uz by bolo moc.
        • ATI nazor uzivatela Fedory 08.10.2008 | 13:51
          Modzog   Návštevník
          Ati je 100 rokov za opicami Fedora 10 bude vonku za necele dva mesiace a ati stale nema ovladac ktory by bezal (ako sa hovori out of the box) na Fedore 9.

          To s tym cd s linux ovladacmi v krabici je pekna blbost. Pred dvoma dnami som kupil ATI4850 a jedine co tam bolo je vista/xp. Ci tam cd s linux ovladacmi bude alebo nie nie je rozhodnutie ati ale konkretneho vyrobcu grafickej karty. Bezny jav to teda nie je.

          Podpora na ati webe viac nez uboha. Iba navod pre opice ako odklikat next next next. To ze sa ten istalacny program ani nespusti tam neriesi nikto.Pred rokom a pol som mal ati2600 a mal som rovnake problemy (obratom ruky som ju vymenil za NVIDIA 8600). Za rok a pol sa ati s mojho pohladu nepohlo nikam. S ovlaacmi NVIDIA som nikdy nemal problemy.
    • Re: Counter strike 29.09.2008 | 23:57
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      ale ved ati rozbehas, chce to trochu sikovnosti. neviem ako je to teraz, ale ked som to riesil naposledy, tak fglrx driver bezal a na nom sla 3d akceleracia. a na cstrike je lepsia cedega nez wine. osobna skusenost.
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
    • Re: Counter strike 30.09.2008 | 00:05
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Mne pod wine nejde zase v CS zvuk a neviem preco
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Counter strike 01.10.2008 | 21:51
        Peter2   Návštevník
        Zvuk v CS sa zacal akosi drbat aj mne. Predtym mi na Pulse Audio siel v pohode spolu aj s Mumble, teraz musim dat do spustaca pred prikaz wine prikaz padsp. Este nedavno to nerobilo a potvrdilo mi viac ludi ze sa aj im doondil zvuk v CS. Mam mensie podozrenie ci nie je nejaky bug v poslednych verziach wine.
    • Re: Counter strike 30.09.2008 | 14:20
      ARnyXXX   Návštevník
      No s tym CS pod linuxom som mal problem aj ja. V terajsej mandrive 2008.1 sa mi ho podarilo nainstalovat ale nebol schopny sa pripojit do siete a najst servre. Ale ked som prekopiroval staru instalaciu CS co som mal este na windowse do wine tak odvtedy mi CS normalne bezi skoda ze len cheaty mi nejdu, nie preto zeby som bol cheater ale pouzivam ich ked niekto cheatuje a snazi sa ukazat aky je "dobry" tak aby som mu ukazal ze az taky dobry zas nieje. Vacsinu ludi to potom prestava bavit a najdu iny server. Je to lepsie nez ban.
      • Re: Counter strike 30.09.2008 | 18:57
        Avatar Lukáš Svoboda Debian Lenny KDE3.5.10, XP  Používateľ
        Mne vlastne nerobi problem nainstalovat CS, ale nainstalovat tu grafiku
        • Re: Counter strike 02.10.2008 | 09:20
          Macken   Návštevník
          Cav, preco sa chces zbavit windows? Co ti urobil ?:D Ci len tak z recesie?

          Nuz a ATI a Wine nie je moc dobra kombinacia. Najlepsie ti to pojde cez crossover games alebo Cedegu, tý maju priamu podporu Steam -u. Ale myslim ze nebudes spokojny.
          • Re: Counter strike 02.10.2008 | 17:41
            Avatar Lukáš Svoboda Debian Lenny KDE3.5.10, XP  Používateľ
            Ale stale som sa nedozvedel, ze ako nainstalovat tu grafiku :)
            • Re: Counter strike 05.10.2008 | 20:16
              Avatar Lukáš Svoboda Debian Lenny KDE3.5.10, XP  Používateľ
              Pre nezaujem som zalozil novu temu ATI Driver