OpenSUSE restore system

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.10.2008 | 01:08
Dotmindes   Návštevník
Zdravim,

Mam taku otazku.Niekedy ked updatujem a vypadne mi net tak sa proste nedoinstaluju veci a po restarte mi linux nenaskoci.Teda graficke prostredie nenaskoci.Ako to uviest na pravu mieru.V ubuntu som to riesil nejakym prikazom.Uz ani neviem akym ale system mi ho sam pri chybe poradil.Ako to riesit v opensuse,alebo neexistuje nejaky system restore ci cosi podobne?
Uz 2x som preto instaloval distro...
    • Re: OpenSUSE restore system 01.10.2008 | 19:13
      Avatar Grawp   Používateľ
      krista
      a yast2 nejde? tak dosinstaluj a reozinstalovane preinstaluj
      • Re: OpenSUSE restore system 01.10.2008 | 19:37
        Avatar dotmindes   Používateľ
        Nenadavaj,ked ta to otravuje tak si svoje rady nechaj.Neprosim sa ti!
        Pockam si na ochotnejsieho cloveka.

        Yast nejde.Nejde vobec nic.Proste system padne.


        • Re: OpenSUSE restore system 01.10.2008 | 20:02
          Avatar Grawp   Používateľ
          yast2 ide aj z konzoly - negrafický (keby to nahodou neves)

          co znamena spadne? len to ze nenaskoci graf prostredie

          a co tak pouzit opravny rezim na instalacke opensusecka, (nie rescue system ale pri starte vybrat volbu instalovat a potom dat ze opravit (sa bude pytat))
          • Re: OpenSUSE restore system 01.10.2008 | 21:28
            Domindes   Návštevník
            Neslo mi nic spustit.Asi najvyhodnejsie bude pouzit ten opravny rezim.Dakujem za radu.
            • Re: OpenSUSE restore system 02.10.2008 | 10:07
              Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
              pockaj, vravis, ze konzolovy rezim ide a nejde nic spustit? ani take ze ls? tak ale to je potom mozno trosku vacsi problem
              cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
              • Re: OpenSUSE restore system 02.10.2008 | 16:36
                Avatar dotmindes   Používateľ
                Mozno,len problem je hlavne v tom ze ked updatujem napriklad KDE a padne mi net tak mi potom nic nenaskoci a ja neviem v ktorom baliku je chyba pretoze to instalujem tou sluzbou 1 click...
                Ako by som to v yaste opravil?Inak stalo sa mi to znova a yast mi tento-krat pustilo,len problem zas bolo v tomto co som pisal.
                Alebo sa mi stalo to iste len graficke prostredie mi naskocilo az na system tray listu a kedze knetworkmanager bezi v nej tak som sa nemohol pripojit na wifi net a opravit to.

                skusal som sa pripojit na internet aj prikazom ale nula bodov....

                napr.

                iwlist wlan0 scan
                a potom
                iwconfig wlan0 essid ....