POMOC nastavenie grafiky

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.10.2008 | 20:33
Avatar scorpi133   Používateľ
Nainstaloval som si na operacny system Mandriva2008.1 ovladac pre graficku kartu ATI X1600PRO, vsetko fungovalo az kym som nezapol compiz-fusion a nerestartoval PC. Odvtedy sa mi zobrazuje iba biela obrazovka, ale system ide v pohode dalej. Nevie niekto poradit ako zmenim compiz na klasicke rozhranie este predtym ako sa spusti samotny system?? popripade neaky kod do nudzoveho rezimu pre vypnutie compizu?
    • Re: POMOC nastavenie grafiky 02.10.2008 | 21:37
      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
      V prihlasovacej obrazovke mas v lavo dole na vyber sedenie. Vyber zachranne gnome ktore startuje bez spustania compiz. Po spusteni vypni compiz. Pravym klik na plochu-zmenit pozadie plochy-efekty prostredia-ziadne. A restartuj do normalneho sedenia gnome.
      Tento postup neodstranuje chybu s bielou obrazovkou ale vypina compiz co odstrani iba dosledok chyby(bielu obrazovku).
      • Re: POMOC nastavenie grafiky 02.10.2008 | 22:12
        scorpi133   Návštevník
        no a mozes napisat ako sa dostanem do prihlas obrazovky? lebo mam tam len jedneho uzivatela takze mi ju po spusteni nezobrazuje
        • Re: POMOC nastavenie grafiky 02.10.2008 | 22:35
          Avatar scorpi133   Používateľ
          mandriva ma taku vlastnost aby sa zbytocne nepytala na prihlas. meno a heslo tak ak som sam uzivatel tak tabulku nezobrazi ale hned spusti KDE
          • Re: POMOC nastavenie grafiky 02.10.2008 | 23:16
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ta schopnost sa da zapnut aj vypnut...

            skus CTRL+ALT+BACKSPACE. to killne X a znovu spusti. dufam ze do GDM...
            • Re: POMOC nastavenie grafiky 03.10.2008 | 00:05
              Avatar scorpi133   Používateľ
              Diky moc tato rada pomohla