Mandriva 2007 - system nestartuje

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.10.2008 | 12:08
Avatar Karel Schmoeger PCLinuxOS, Ubuntu, Mandriva   Používateľ
Zdar, prosim o pomoc s nasledujicim problemem: na PC moji zeny je
nainstalovana Mandriva 2007 a XP v dualbootu, bootuje pomoci grubu v grafickem rozhrani. Az do vcerejska fungovalo vse bez problemu. Dnes chtela spustit Mandrivu, bootovani nabehlo jako vzdy v grafice, dole bylo videt postup asi do polovicky, pak se najednou desktop prepne do textoveho rezimu a bootovani se zastavi u hlasky "Starting daemon HAL". A sama od sebe se otevre CD-romka.
Nabootoval jsem tedy v "failsafe", startx a a jsem v pohode v gafickem rozhrani. Mohl bych tedy system opravit, bohuzel ale nevim jak. Na to jsem jeste dost velky lama.
Na particnu mandrivy se mohu dostat pripadne i z windows pomoci TotalCommanderu.
Prosim, vite nekdo co s tim? Za kazdou pomoc budu moc a moc vdecny a moje zena jeste vice!
Karel
    • Re: Mandriva 2007 - system nestartuje 03.10.2008 | 12:58
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      skusil by som pozriet do logov (/var/log) ci tam nie je nieco viac. mozno neuspesny update.
    • Re: Mandriva 2007 - system nestartuje 03.10.2008 | 23:14
      ARny   Návštevník
      Poradil by som ti asi takto. Ako dlhorocny uzivatel mandrivy mala mandriva v sebe vzdy kopec much co ma na nej dost stvalo. Ked som ale presiel na tu najnovsiu teda 2008.1 zistil som ze sa velmi podarila. Odporucam to pc preinstalovat na 2008.1 pokial sa da. 2009 by som neskusal lebo spring verzie mandrivy su vzdy viac podarene. Takze bud 2008.1 alebo pockat na 2009.1.
    • Re: Mandriva 2007 - system nestartuje 04.10.2008 | 12:05
      Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
      Skús do CD romky vložiť inštalačné DVD a nechaj to pokračovať. Už viackrát sa mi stalo to isté, niečo si natiahlo z inštalačiek a systém nabehol.
      • Re: Mandriva 2007 - system nestartuje 04.10.2008 | 15:39
        Avatar Karel Schmoeger PCLinuxOS, Ubuntu, Mandriva   Používateľ
        To zeleno: ty jsi na to prisel....diky mooooc! Tvuj tip mi pomohl, bylo to tak, jak jsi psal. Nevim sice co se stahlo, ale ted system bootuje v pohode. Tema je vyresene, dekuji vsem za pomoc.
        Karel
        Karel