cpufreq-selector

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.10.2008 | 00:24
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
pouzivam tuto aplikaciu na zmenu taktu procesoru tymto sposobom :



cpufreq-selector -f 600000

alebo


cpufreq-selector -f 2200000

no ked zadam jeden z tychto prikazov tak merac skalovania procesora ukazuje stale rovnaku hodnotu (ktoru zadam 600 kHz alebo 2,2 gHz) a tu je moja otazka:


ako nastavim aby sa to riadilo automaticky (ako pri spusteni pc) teda pri zatazi aby sa takt zdvihol podla potreby (napriklad na 1,8 gHz) ??

ked dam restart prostredia tak to tak robi ale to je dost neprakticke

nie je to nijak kriticke kedze aj ked je nastaveny na 2,2 a nic nerobi tak teplota aj spotreba je nizka ale zaujima ma to len tak zo zvedavosti, na nete som sa nedocital, aj ked som asi len zle hladal
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: cpufreq-selector 04.10.2008 | 02:39
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      cpufreq-selector na tvrdo priradi frequenciu, chces nejaky
      cpufreq-set -g ondemand
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: cpufreq-selector 04.10.2008 | 10:02
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      odpoved tu zaznela, no par poznamok:

      nemyslis cpufreq-set? keby si pozrel manual, tak zistis odpoved (len tie governory tam nie su vypisane)

      ked je nastaveny na akukolvek frekvenciu a je v C-stavoch, tak nepracuje a teda rozdiely medzi frekvenciami nie su (resp. su zanedbatelne), prejavuje sa to az pri vysokej zatazi

      0.6 GHz nie je 600 kHz a daju sa zadavat aj ine hodnoty nez po kHz, len to treba uviest (zase man)
      Debian. apt-get into it…
      • Re: cpufreq-selector 04.10.2008 | 12:50
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        no prikaz cpufrqe-set sa mi pustit neda asi by som musel nainstalovat k nemu patriaci program

        a cpufreq-selector som si man stranku pozrel a nepomohlo lebo v nej takmer nic nebolo, skusal som aj --help, rovnaky vysledok

        a hej myslel som na 600 MHz

        moznost ondemand pri parametri -g nebola v man strankach zaznacena (len powesave a perormance)

        dakujem za odpovede,zase raz som mudrejsi
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment