Mandriva zamrzanie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.10.2008 | 12:22
Avatar jurco   Používateľ
Zdravim, neviete poradit co mam robit s tym ked mi mandriva kazdu chvilu zamrzne? ASUS F3M AMD turion64 120GB HD 1024 MB RAM GeForceGo 6100. Mam Mandrivu free 2008 spring z DVD. Je to tak kazdych 5 minut a musim ju natvrdo restartnut. Pomozte.
    • Re: Mandriva zamrzanie 10.10.2008 | 13:37
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      Vcera vysla Mandriva 2009 ... skus, mozno poriesi tvoj problem .. standardne ide Mandriva bez problemov



      • Re: Mandriva zamrzanie 10.10.2008 | 14:40
        Avatar rudHas ubuntu 10.10  Používateľ
        Asi maš malý Swap..
        http://rudhasweb.ic.cz/
        • Re: Mandriva zamrzanie 10.10.2008 | 14:42
          ---   Návštevník
          mozno sa prehrieva, mozno to robi ovladac na grafiku, atd... Moznosti je vela
        • Re: Mandriva zamrzanie 10.10.2008 | 14:48
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          swapom to nebude, pokial nespusta nejake narocne aplikacie
          • Re: Mandriva zamrzanie 10.10.2008 | 16:24
            DanoD   Návštevník
            Toto bude nejaka chyba v jadre.
            Mne to zacolo robit v poslednom ubuntu, bol som dovtedy spokojny uzivatel, mrzlo to kazdu chvilu a nahodne. Ziadne narocne programy. Od vtedy som vyskusal PClinuxOS, ktory mi mrzol menej a suse11 ktore mrzne este menej.
            Ale stale zamrzuje, nie je jedine spustenie ktore by som nerestartoval natvrdo. Jeto na nervy a neviem si s tym rady. Uz sa tu riesilo ze to niekomu robila usb myska. Rozmyslal som ci to nemoze byt aj nejake ine usb zariadenie. Vsetko som vypojil a vzdy to mrzne.
            Na ubuntu.forums sa o tom dost pisalo uz to ani nesledujem proste som to vzdal. Win ide ok. Proste asi blby HW. Ale ak mate nejake napady co by som mal skusit sem s tym.

            Acer 3023LMi (sempron 3000+, atix600, 512ram)
    • Re: Mandriva zamrzanie 10.10.2008 | 17:08
      soplavyjojo   Návštevník
      mal som podobny problem a mne pomohlo pridat medzi kernel parameters hpet-disable
      • Re: Mandriva zamrzanie 15.10.2008 | 01:31
        DanoD   Návštevník
        Dik za radu ale nepomohlo :(
        • Re: Mandriva zamrzanie 15.10.2008 | 09:52
          Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
          skus Mandrivu ... mam taku zaujimavu skusenost s niektorym HW ... tam kde mrzla Mandriva, dal som Ubuntu a vsetko slo na 100%, absolutne ziadne mrznutie .. a plati to aj opacne ..
          Zial len u niektoreho HW ( konkretne notebooky FS, ta lacna rada)

          • Re: Mandriva zamrzanie 16.10.2008 | 15:51
            DanoD   Návštevník
            No tak skusil som aj tvoju radu, v Mandrive 2009 mi hned pri starte live cd padne xserver.
            Rozhodol som sa ze skusim nieco uplne ine ako tieto velke distribucie.
            Skusil som teda zenwalk 5.2. a ten mi nemrzol... pol dna pohoda co je u mna zazrak.
            No ale potom som skusil updatnut system, islo to asi tak pol hodinu a potom sa mi pocitac sam vypol s tym, ze teplota sa blizi k 90 stupnom. Takze pocitam ze tu je ten moj skryty problem, PREHRIEVANIE... S|talo sa to niekolko krat ked som pozeral teplotu pri necinnosti tak bola 78 stupnov.
            Neviete niekto ako je mozne ze sa mi NB na linuxe prehrieva? Win ide v pohode? Nemali ste niekto s tym uz problem?
            • Re: Mandriva zamrzanie 16.10.2008 | 15:56
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
              moze byt nieco s riadenim rychlosti (zapinanim/vypinanim) ventilatorov - myslim po SW stranke v Linuxe. Predsa len, notebook je notebook.
    • Re: Mandriva zamrzanie 10.10.2008 | 20:06
      eM   Návštevník
      ...a kdyz to nepomuze, tak vyzkouset i novy PCLinuxOS (snad se ho dockame) :)