problem pri Inštalácii OpenSuse11 na notebook

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.10.2008 | 20:31
Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
Dobry den,
kupil som si notebook konkretne HP Compaq 6735s a chcel by som si tam nahodit OpenSuse11. Stiahol som si live cd od tadeto :::
http://mirror.karneval.cz/pub/linux/opensuse/distribution/11.0/iso/cd/
toto::: openSUSE-11.0-KDE4-LiveCD-x86_64.iso

napalil som to na cd vlozil do mechaniky, naskocila uvodna obrazovka a tam som vybral spustit OpenSuse, nabehlo ze loading kernel, ktore prislo do 100% a potom konec, len cierna obrazovka a nic dalej, ani cd nepracovalo ani disk.
Toto iste mi spravila aj Fedora ktoru mam nainstalovanu, ale zas PCLinuxOS mi normalne nabehol, som si myslel ze mam zle stiahnuty iso obraz, tak ho este raz stahujem ...
Inak vcom by mohol byt broblem ???
Slackware
    • Re: problem pri Inštalácii OpenSuse11 na notebook 10.10.2008 | 20:37
      Dotmindes   Návštevník
      Ja si myslim,ze by si si mal stiahnut dvd verziu OpenSUSE z torentu.Tam mas istejsie ze obraz bude ok...A mas tam aj ine potrebne veci ktore na live chybaju.Napr. devel balicky a podobne.A mozes si vybrat prostredie gnome,kde 3.5 alebo kde 4
      a to xfce
      Ja som to spravil tak a no problem.Na oficialnej stranke najdes link na torrent len teraz nefunguje ten ich web,lebo padol server opensuse...Vraj nejaky vypadok elektriky.
      • Re: problem pri Inštalácii OpenSuse11 na notebook 10.10.2008 | 21:13
        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
        nuz zatial to neide, stiahol som aj 2x ten cd obraz a nefunguje. Teraz stahujem ten DVD obraz tak som zvedavy ci to pojde, ale az za 4 hodinky ...
        Zatial som skusal nejake live cd - cka a zistil som ze PCLinuxOS a Greenie live cd mi idu a Fedora a OpenSuse mi neidu, len neviem pochopit vcom je problem ...
        Slackware
        • Re: problem pri Inštalácii OpenSuse11 na notebook 10.10.2008 | 21:22
          Dotmindes   Návštevník
          Ja som vyskusal mnoho distribucii a sla mi kazda.Preto si myslim,ze tam moc rozdielov neni pri bootovani a skor pojde o ten chybny obraz...
          Ale tazko povedat,dokial neskusis.No stahovanie cez prehliadac alebo download manager neni moc dobre.Teda aspon ja s tym nemam dobre skusenosti.A dokonca taky firefox mi vzdy po 2gb vypol stahovanie.Asi ma nejake limity,no nechcelo sa mi to hladat,takze pozor na stahovanie velkych suborov vo firefox...

          • Re: problem pri Inštalácii OpenSuse11 na notebook 10.10.2008 | 23:07
            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
            stymto s tebou suhlasim, mozilla aj mne robila blbosti pri stahovani aj preto pouzivam Operu a ta zatial funguje vyborne. Chcel som skusit torrent ale z torrentov mi to neide plnou rychlostou a cakal by som asi aj 2 dni kym by mi to stiahlo. No ved uvidim ci pojde ten dvd obraz co stahujem, uz len 2,5 hodiny a mal by som to mat.
            Inak ten obraz cd-cka som uz dnes stahoval 2x a ani raz to neslo, podla mna asi bude problem s tym iso suborom , okrem toho som to skusal aj na dvd napalit a robilo to to iste ... Strasne by som chcel vyskusat ten OpenSuse, takze posledna sanca je to dvd-cko, ked to nepojde budem nuteny rozmyslat nad inou alternativou ...
            Slackware
            • Re: problem pri Inštalácii OpenSuse11 na notebook 10.10.2008 | 23:22
              Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
              Ahoj,

              nemozem si pomoct, ale osobne pouzivam Open SuSe dlho, ale s tou 11 mam vela problemov. preto som skusil 10.3 a ta sla korektne - od zaciatku - nastavenia, upgrade, len wifi musim cez ndiswrapper.

              inak s OpenSuSe 10.3 som bol nadmieru spokojný

              mam NB TOSHIBA L350-146

              Fedora 8 nerobila problemy.
              • Re: problem pri Inštalácii OpenSuse11 na notebook 11.10.2008 | 00:51
                Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                aha, zaujimalo by ake problemy s tou 11 mas ? Aby som vedel naco sa mam pripravit v pripade ze mi to dvd ktore o chvilku dotaham pojde, lebo keby to islo tak to skusim nahodit, som zvedavy na tu 11 a potom by som popripadne nahodil tu 10.3 verziu ...
                Slackware
    • Re: problem pri Inštalácii OpenSuse11 na notebook 11.10.2008 | 11:06
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Vcera som sa stym trosku viac hral a prisiel som nato, ze v iso obrazoch chyba neni. Skusal som vselico a nabehne mi to len v textovom rezime, vtedy to funguje.
      Este som sa chcel spytat ako by bolo najlepsie rozdelit disk. Rozmyslal som nad takymto riesenim:
      1 GB swap, 100 GB root a zvysok som chcel nechat ako odkladaci priestor aby som si mohol robit zalohy systemu ked bude treba. Lenze aky pripojny bod mam nastavit tomu zvysku disku ? Je tam na vyber vselico ako napr: /usr , /var, /home, atd. ...
      Slackware
      • Re: problem pri Inštalácii OpenSuse11 na notebook 11.10.2008 | 11:49
        Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
        Tipujem ze ti to asi nevie dobre rozoznat graficku kartu.

        Zadefinuj si to ako tebou vlastny, nedavaj tam ziadny z vyberu ak nechces aby si tam system instaloval svoje casti.
        mozes si tam dat napr /zaloha alebo co len chces len nech sa to nezhoduje s niecim co moze existovat v tom systeme.
      • Re: problem pri Inštalácii OpenSuse11 na notebook 11.10.2008 | 11:52
        Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
        A mimochodom da sa to nastavit aj po nainstalovani systemu.
    • Re: problem pri Inštalácii OpenSuse11 na notebook 11.10.2008 | 23:26
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Takze uspesne som si nainstaloval na notebook OpenSuse11 s KDE4. Je normalne ze pri zavadzani systemu mi nabehne OpenSuse iba ak zvolim moznost Degug--openSUSE 11.0 - 2.6.25.16-0.1 ??? ostatne moznosti ako openSUSE 11.0 - 2.6.25.5-1.1 mi nejaksi neide.
      Ako tak sa mi podarilo rozbehat graficku ATI Radeon 3200, ta isla v pohode, horsie to uz bolo so zvukom, ale inak pohoda.
      No neviem, dnes som stym cely den robil a robi to pekne blbosti. Rozmyslam nad tym ze si nahodim verziu 10.3 . Zatial z tejto 11-ky nemam dobry pocit ... Ja na notebook potrebujem stabilny system ...
      Slackware
    • Re: problem pri Inštalácii OpenSuse11 na notebook 11.10.2008 | 23:54
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Este sa chcem spytat, ze ked som si nainstaloval openSUSE-11.0-KDE4-LiveCD-x86_64 neznamena to ze mam 64bit system ze nie ?

      len sa chcem uistit ::
      i386 = 32bit
      x86_64 = 64 bit ?????????????????????????????
      Slackware
      • Re: problem pri Inštalácii OpenSuse11 na notebook 12.10.2008 | 02:15
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        ano, mas nainstalovany 64 bitovy system.