OpenSUSE updater vyhodi chybu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.10.2008 | 21:03
Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
Nainstaloval som si OpenSUSE 11 na notebook HP Compaq 6735s, nahodil som graficku Model: ATI Radeon HD 3200 Graphics (RS780 9612) Ovládač: fglrx; nahodil som si aj KDE 4.1.2. Problem nastal ked mi vyskocila vpravo dole bublina ze ci chcem nainstalovat aktualizacie, ja som chcel, zadal som heslo a potom mi vyhodilo tuto chybu :::

kdesu(9022)/kdesu (kdelibs) KDESu::KDEsuClient::Command: [/usr/src/package/BUILD/kdelibs-4.1.2/kdesu/client.cpp : 196] no reply for deamon

Okrem toho mi cele prostredie strasne seka, ked napr. presuvam otvorene okno strasne to seka, tiez to seka ked napr. rolujem stranku v prehliadaci ...
Viete mi pls niekto pomoct co mam robit aby to islo v pohode ???
Slackware
    • Re: OpenSUSE updater vyhodi chybu 13.10.2008 | 21:37
      Dotmindes   Návštevník
      Ten update aplet aj mne blbol.Ja radsej pustim yast a tam zvolim online update...


      To sekanie neviem.Mne ide na oboch pocitacoch v pohode.To co opisujes mi robilo na dreamlinuxe...
      • Re: OpenSUSE updater vyhodi chybu 13.10.2008 | 21:42
        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
        vedel by si mi poradit este s niecim ? Nejak som sa trocha hral s tym spodnym panelom a troska som to pohnojil. Vsetky veci co tam boli pekne usporiadane su teraz vpravo, zmizol mi indikator napajania a neviem co vsetko tam este bolo ...
        Ako by som to mohol dat do pociatocneho stavu ??? Nejaky reset alebo default nastavenie ???
        Slackware
        • Re: OpenSUSE updater vyhodi chybu 13.10.2008 | 21:48
          Dotmindes   Návštevník
          Aj ten panel sa pohral s mojimi nervami.Najlepsie je ked vsetky veci odtial zmazes a zacnes pridavat na novo.Najprv menu,potom pager(plochy) ,task manager,system tray,hodiny atd...proste co tam chces mat.Ten panel este dost blbne no takto som to riesil ja.


          (musis odomknut widgets a pridavat ich tam) -add widget)

          alebo druha moznost....
          Default nepoznam ale ak si medzi tym nerestartol komp tak proste linux si plochu uklada pri ukonceni.ak to vypnes natvrdo tak sa ti tie zmeny v panely neulozia...No zas neni vyhra moc vypinat takym sposobom comp.
          • Re: OpenSUSE updater vyhodi chybu 13.10.2008 | 22:38
            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
            OK, tak stym panelom som sa trocha pohral a je to uz ako tak v pohode...
            Uz len potrebujem zistit preco mi to cele seka a nejak to vyriesit ...
            Slackware
            • Re: OpenSUSE updater vyhodi chybu 01.12.2008 | 00:51
              jegor   Návštevník
              nebude to sekanie sposobene drivermi pre grafiku?
    • Re: OpenSUSE updater vyhodi chybu 01.12.2008 | 10:28
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      dobre, tak od zaciatku. Tato aktualizacia co chce aktualizovat nejake baliky ale nejde to [konkretne nejde tusim kvoli zavislotiam, a cez konzolu sa tie akutalizacie nezobrazuju], takze je to asi nejaky mini bug. Ono openSUSE 11.0 preslo transformaciou pocas polroka z kde 4.0.3 -> 4.1.3 a pocas tych prechodov sa niekedy museli zmazat nastavenia v domovskom priecinku ~/.kde a ~/.kde4. Mne stale vyskakuje ta bublina, este som to nevyriesil. Updatujem cez konzolu prikazom zypper update -t package kazdopadne, cakam na openSUSE 11.1 kedy vyjde, ale neprejdem na neho uplne, ale az ked bude troska stabilnejsie.