Nejde spustit Ubuntu 8.04

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.10.2008 | 21:31
xyyx   Návštevník
Zdravim vas,
potreboval by som pomoct s takou vecou. Ked spustam Ubuntu, zrazu sa spustanie prerusi a zobrazi sa mi tato sprava:
http://hladam.merkan.sk/Galeria/P1040259.JPG
Neviem co s tym mam robit, prosim poradte.
    • Re: Nejde spustit Ubuntu 8.04 15.10.2008 | 21:35
      WlaSaTy   Návštevník
      to spustas este z CD alebo to mas uz nainstalovane?

      ak je to chyba pri spusteni z CD, tak to medium skus vypalit nizsou rychlostou a skontrolovat ci nie je poskodene.
      • Re: Nejde spustit Ubuntu 8.04 15.10.2008 | 21:50
        xyyx   Návštevník
        nie nie, mam to normalne uz nainstalovane...
        • Re: Nejde spustit Ubuntu 8.04 15.10.2008 | 22:28
          WlaSaTy   Návštevník
          skus ten problem opisat, napriklad ci sa ti to uz niekedy podarilo nastartovat z disku, ci si to instaloval na usb disk, ci si nahodou nemal hibernovany windos pocas instalacie a prerozdelenia disku ... bez oho sa da poradit iba to aby si tam vlozil nazad instalacne livecd a dal to opravit.

          mimochodom, nefunguje mi auto, hadaj co mu je. to ze som v noci nevypol svetla a baterka nemoze tym padom dodat energiu na roztocenie motora, to ti zatajim. dobre?

          problem je v tom ze ty o tom vies viacej a my len hadame, aspon pokial nepovies o tom viac.
          • Re: Nejde spustit Ubuntu 8.04 16.10.2008 | 00:10
            xyyx   Návštevník
            no ono to tazko popisat ked ani neviem co som robil ked to prestalo ist...
            Stalo sa mi to ked som nieco robil s windowsom, som ho preinstalovaval tusim, lebo mam rozdelene disk na dve casti na jednej windows na druhej ubuntu...
            no ja som sa to ubuntu snazil opravit cez instalacne CDcko lenze ked som spustil instalaciu tak tam nic ako opravit nebolo, len nova instalacia tam bola
            • Re: Nejde spustit Ubuntu 8.04 16.10.2008 | 00:20
              WlaSaTy   Návštevník
              aha, takze sa nam zuzil problem.

              ubuntu ma uz roky volby pri starte CD s vyberom opravit system, start systemu z pevneho disku (jadro z cdcka, zvysok z harddisku) a podobne, staci pohladat. ako pozeram, tak bude najrychlejsie zazalohovat si zbytky dat (ak este po tom vycinani windosu existuju) a preinstalovat linux.
            • Re: Nejde spustit Ubuntu 8.04 16.10.2008 | 05:52
              ello   Návštevník
              pri dualboote vždy najskôr inštaluj windows, potom linux.

              Ak si inčtaloval windows po ubuntu, tak je asi prepísaný zavádzač, opraviť s cez failsafe režím.