Skript pre spustanie a vypinanie Compizu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.10.2008 | 17:10
Peter2   Návštevník
Ahojte. Chcel by som poradit pri tvorbe skriptu. Chcem skusit napisat skript, ktory by pri spusteni aplikacie ako prehravac alebo 3D hra vypol Compiz, aby nerobil poruchy obrazu a po ukonceni takejto aplikacie by ho spät zapol. Cize pouzije prikazy metacity --replace na vypnutie a compiz --replace pre zapnutie Compizu. Mal by som urcitu predstavu. Napr. spusti sa pri starte systemu. Vtedy ale neviem si predstavit ci sa da nejakymi prikazmi kontrolovat beziace aplikacie. Napr. by som pouzil podmienku, kde by cakal na spustenie VLC playeru alebo Urban Terror, pri ich spusteni by vypol Compiz. Po ich ukonceni by Compiz spät zapol. Nemate niekto predstavu ci sa toto nejako neda urobit?
    • Re: Skript pre spustanie a vypinanie Compizu 19.10.2008 | 20:44
      derrik   Návštevník
      da
      • Re: Skript pre spustanie a vypinanie Compizu 19.10.2008 | 20:47
        Peter2   Návštevník
        Ak ta mozem poprosit, ako?
    • Re: Skript pre spustanie a vypinanie Compizu 20.10.2008 | 18:06
      Peter2   Návštevník
      Nevie niekto poradit, nejaky prikaz ktory kontroluje beziace aplikacie, resp. beziace procesy?
      • Re: Skript pre spustanie a vypinanie Compizu 20.10.2008 | 19:17
        Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
        ved spustaj aplikacie, ktore tak chces, nejak takto: metacity --replace && vlc atd., a ked to ukoncis tak je problem napisat compiz --replace do terminalu??? a ked sa s tym naozaj chces hrajkat, tak ani script nie je tazke napisat, daj si co ja viem kazdu sekundu kontrolovat ps aux | grep nazov_programu a ked ti vrati true tak sa vykona metacity --replace a naopak, ak sa niektory z tych programoc (vlc,et) nebude nachadzat v zozname, tak replacne compizom. Ja vsak osobne nevidim zmysel, aby ti takato vec bezala v kuse na pocitaci, pouzi prvy sposob
        • Re: Skript pre spustanie a vypinanie Compizu 20.10.2008 | 19:55
          Peter2   Návštevník
          Dik za radu. Ja sa presne chcem pohrajkat :-) Ak to bude na nic tak sa na to vykaslem. ps aux | grep nazov_programu presne nieco taketo som hladal.
          • Re: Skript pre spustanie a vypinanie Compizu 20.10.2008 | 20:16
            Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
            v tom pripade odporucam syntax: ps aux | grep nazov_programu | grep -v grep na zabezpecenie, aby sa samotny prikaz grep v zozname nevyskytoval, to by sa ti v kuse len prepinali prostredia :)