ies4linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.10.2008 | 05:14
Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
caute,
ma niekto skusenosti s instalaciou ies4linux? kvoli webdesignu. ie6 ide v pohode ale ie7 nerenderuje, progress bar sa zastavi niekde v strede a tym to hasne. Podarilo sa to niekomu rozbehat? skusal som rozne triky, ktore som vyguglil, ale ziaden efekt. Aj ies4linux aj wine mam najnovsie verzie. Dakujem za akukolvek pomoc
    • Re: ies4linux 20.10.2008 | 11:53
      Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
      takze ie6 aj ie7 mi bezi, ale len v prostredi wine Win98...cize vyzera to jak keby sa do toho browsera niekto vygrcal...rozdrbane....winXP a vyssie nerenderuje....hm?
    • Re: ies4linux 20.10.2008 | 14:13
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Mám s tým rovnaký problém. ies4linux je dosť zastaralé, možno by sa pod wine podarilo rozbehať ietester ale naposledy keď som to skúšal tak to nefungovalo.
      • Re: ies4linux 20.10.2008 | 15:13
        Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
        ano ietester zialbohu nejde, lenze ked som zacinal s linuxom niekedy v lete, tak sa mi na etch-u podarilo ies4linux rozbehat, ale nepamatam sa, ktoru verziu som mal, ani na verziu wine. Verzia wine z repozitarov+najnovsi ies4linux aspon ie6 zvlada cez XP environment, kombinacia najnovsich verzii iba ako win98....hm...z tohto mi je jasne, ze az tak nie su vyvojari zosynchronizovani(ale aspon mi v max payneovi uz nevypadava zvuk:) ). Skoda. Co by si mi prosim ta odporucil? okrem virtualboxov a podobnych veci...resp.akym sposobom to riesis ty?
        • Re: ies4linux 20.10.2008 | 21:56
          karschm   Návštevník
          Muzete mi prozradit, proc si zasirate linux takovym svinstvem? Jako by nebylo dost jinych a kvalitnich linuxovych prohlizecu...
          • Re: ies4linux 20.10.2008 | 22:07
            WlaSaTy   Návštevník
            Tiez pravda. Pokial zakaznici nepustia, tak je potrebne zohladnit vyrobne nastroje v nakladoch na ich faktury.

            PS.: zaujimalo by ma kedy bude MS podporovat webove standardy tak ako sa uz dlhsiu dobu vyhraza.
          • Re: ies4linux 20.10.2008 | 22:33
            Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
            zasieram si ho preto, pretoze tvorim webove stranky a tie musia vyzerat rovnako vo vsetkych prehliadacoch. Ja zato nemozem, ze ich enginy renderuju stranky niekedy odlisne (teda vacsinou IE-cka, ostatne sa drzia stadnardov) a myslim si, ze je to dost nepohodlne, spravit stranku v linuxe, otestovat vo FF, opere atd, potom to vsetko prekopirovat do windowsu (localhost), menit skripty kvoli cestam niekedy a pozret si to v IE (pripadne sa srat s nejakymi virtualboxami a pod)....ale myslim si, ze som naznacil naco to potrebujem hned v prvom prispevku, takze nabuduce namiesto utocenia si precitajte prvy prispevok...