Otvaranie Image suborov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.10.2008 | 22:23
Carda   Návštevník
Zdravim, chcel by som v linuxe otvorit imidž typu .mdf, skúšal som si nainštalovať cez wine alcohol alebo daemon tool, no pri oboch mi počas inštalácie vyskočilo "error: neznáma platforma". Tak by som sa chcel spýtať či je v linuxe nejaký program na pripájanie takýchto súborov k virtuálnym mechanikám, ak áno tak ako sa volá? Našiel som tu program na konvertovanie mdf na iso (mdf2iso) no ten som po nainstalovani nikde nenasiel, nesiel dokonca spustit ani cez konzolu spustit. inač vypáliť ten obraz aj tak nemôžem pretože nemám DVD napaľovačku. Mám linux mandriva spring 2008 i586, ak vám to pomôže. Za odpovede ďakujem.
    • Re: Otvaranie Image suborov 22.10.2008 | 23:26
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      • Re: Otvaranie Image suborov 23.10.2008 | 12:30
        Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
        >Našiel som tu program na konvertovanie mdf na iso (mdf2iso) no ten som po nainstalovani nikde nenasiel, nesiel dokonca spustit ani cez konzolu spustit


        Najskor sa pozri, ci je balicek skutocne nainstalovany pomocou :
        rpm -qa | grep mdf2iso

        a optom si daj vypisat subory, kotre balicek obsahuje
        rpm -ql mdf2iso

        malo by tam byt :
        /usr/bin/mdf2iso
    • Re: Otvaranie Image suborov 23.10.2008 | 02:14
      Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
      AcetoneISO is CD/DVD image manipulator for Linux.Using this tool it is very easy to Mount and Unmount ISO,MDF,NRG Images
      www.satforum.sk
      • Re: Otvaranie Image suborov 23.10.2008 | 21:01
        Carda   Návštevník
        ked sa pokusim otvorit ten image spominanym acetoneiso2, tak mi napise :


        Error, could not mount image.

        Solution:
        http://acetoneiso2.svn.sourceforge.net/viewvc/*checkout*/acetoneiso2/src/manual/manual.html

        imidž som dal pripojiť k virtual drivers/dvd , neviem či je v linuxe aj nejaká virtuálna mechanika alebo to nahrádza hento
        • Re: Otvaranie Image suborov 24.10.2008 | 15:55
          bobo   Návštevník
          naco je linuxu virtualna mechanika? sak loopback postacuje, to len windows nevie moutnut iso ako adresar.
    • Re: Otvaranie Image suborov 24.10.2008 | 16:43
      Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
      moj postup(teda ako to robim ja btw CL rulez!!!): sudo apt-get install bchunk ccd2iso mdf2iso nrg2iso bchunk je na CUE/BIN, cize konkretnym prikazom konvertneme subor na iso, a potom si ho jednoducho mounteme...
      sudo mkdir /media/iso
      sudo mount -o loop image.iso /media/iso