Creative X-Fi Xtreme Audio a Kubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.10.2008 | 18:48
arty   Návštevník
Zdravim na Desktope mam zvukovu kartu
Creative X-Fi Xtreme Audio
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9620527
a hraju mi v amaroku napr iba dva repraky nasiel som tam nastavenie dal som ze aby to bolo pre 5.1 ale stale hraju iba dva v kmix eri som kukol a vsetky som dal na maximum prosim poradte kde sa nastavuje aby hrali vsetkych 5+1
mam Kubuntu 8.04 dakujem
    • Re: Creative X-Fi Xtreme Audio a Kubuntu 24.10.2008 | 21:01
      WlaSaTy   Návštevník
      To co hras v amaroku je hudba vo formate mp3 stereo alebo DVD film s ac streamom a zodpovedajucim poctom kanalov (5+1)?

      Ja len ci sa pytas na to ako prerobit mono/stereo na 5+1 alebo ci sa pytas na nastroj ktory dokaze prepnut vstup pre mikrofon na digitalny vystup.

      PS.: len tak mimochodom, existuju aj DVDcka co maju zvuk ako mp3 stereo. To su obvykle tie lacne z trafiky i ked nie vsetky :)
      • Re: Creative X-Fi Xtreme Audio a Kubuntu 24.10.2008 | 21:25
        arty   Návštevník
        v XP ked som pusti co i len mp3 ku tak mi hrala zo vsetkych 5tich ted hra iba z 2ch
        • Re: Creative X-Fi Xtreme Audio a Kubuntu 24.10.2008 | 23:13
          WlaSaTy   Návštevník
          Ty mas kubuntu windows?

          ja len tak aby sme vedeli ci ti staci vybrat si typ pre alsa vystup v programe ktory sa vola vystup 5+1 alebo sa pytas na nieco s cim nevies pohnut.
          • Re: Creative X-Fi Xtreme Audio a Kubuntu 25.10.2008 | 11:28
            dusan   Návštevník
            Asi chce rozdeliť stereo zvuk (2) na (5.1) výstup.

            ps. ak má Creative X-Fi potom asi ide cez OSS
            • Re: Creative X-Fi Xtreme Audio a Kubuntu 25.10.2008 | 14:53
              WlaSaTy   Návštevník
              To bola jedna z viacerych moznosti co mohol chciet, este mohol ako tretiu vec chciet vediet ako sa prepoji metalicky digital out na opticky vstup zosilovaca alebo veze. Moznosti je nekonecne vela, a my sa mozeme do nemoty bavit o tom ze co asi tak mozno mohol ... .

              Inak ak ma X-FI, tak moze pouzit vseliake ovladace, predsa len creative ma portal pre opensource. A tam je nacrtnute s ktorymi ovladacmi funguju ake karty na akych systemoch.
            • Re: Creative X-Fi Xtreme Audio a Kubuntu 26.10.2008 | 15:43
              arty   Návštevník
              presne toto som chcel a nikde som nenasiel ovladac na ubuntu pre xfi zvukovu kartu
              • Re: Creative X-Fi Xtreme Audio a Kubuntu 27.10.2008 | 08:56
                dusan   Návštevník
                http://www.mail-archive.com/alsa-user@lists.sourceforge.net/msg13715.html

                tu je návod. neskúšal som to ale že vraj to funguje

                Len si vo svojom domácom adresári napríklad /home/ja_uzivatel/
                (nezabudne tento konfigurák platí len pre jedného užívateľa preto ak vytvoríš druhého užívateľa treba to tam nakopírovať)

                vytvor textový súbor bez prípony .asoundrc

                A skopči si ten konfigurák doň.

                Ináč toto robí ten súbor

                http://alsa.opensrc.org/.asoundrc

                Ešte je možnosť spraviť cez pulse audio. Ale to som ešte ani neskúšal keďže to nie je ešte ono. (ešte na tom pulse audiu a prehrávačoch je potrebné popracovať)


                Ak ti ide zvuk buď rád lebo creatíve sú chuji a nechcú prezradiť (vydaním špecifikácií), že majú mizerný hardvér. A vydali ovládač len pre oss systém, ktorý sa už dosť dlho nepoužíva štandardne v distribúciach na to je tu lepšia alsa