Velmi pomaly start java programov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.07.2005 | 18:58
mts150   Návštevník
Konkretne ide o Azureus aj Limewire(Ine problemove som nenasiel. Ine java programy nabehnu takmer okamzite.). Pri starte je chvilu zatazeny procesor a pracuje s diskom, potom asi 3 - 4min sa nedeje vobec NIC (ziadna praca s diskom a nulove zatazenie procesora). Naistalovanie novej verzie Javy(1.5) mi nepomohlo. Skusal som (pri Azureuse) v jdb nastavit breakpoint na Main.main() a od napisania run po hlasku "VM Started:" ubehly "standartne" 3-4minuty. Co moze sposobovat toto "nicnerobenie" javy este vobec pred spustenim programu? Dakujem za pomoc.
    • Re: Velmi pomaly start java programov 15.07.2005 | 18:31
      TomiT   Návštevník
      Keby si uviedol distro tak by ti mozno niekto pomohol. Takto co ja viem ...
    • Re: Velmi pomaly start java programov 19.07.2005 | 23:13
      Avatar linuxroot Gentoo desktop, Debian server  Používateľ
      odsledoval by som ramku ci je postacujuca, ten program som nevidel o com je. + Vykon pc a ine programy idu a ake. Pokial v jave niekto prezenie importovanie tak 4minut moze trvat zavedenie. Typ verzie, jvm od sun alebo nejaka alternativa
      • Re: Re: Velmi pomaly start java programov 22.07.2005 | 18:44
        mts150   Návštevník
        Vdaka za pomoc. Chyba vsak bola vo firewall-e (shorewall). Presnejsie, v module, ktory bol zavedeny pri spustani shorewall-u. Postupne som odstranoval moduly, zavedene pri starte shorewall-u, a po odstraneni ip6table_filter sa program spustil okamzite po spusteni :) IPv6 som mal v shorewall.conf vypnute. Teda som si to aspon myslel :)) V shorewall.conf je totiz DISABLE_IPV6, co som mal nastavene na Yes. Tato moznost vsak mala vypnut (nie nespustit, ako som si myslel) filter pre ipv6. Shorewall teda spustal prikazy: ip6tables -P OUTPUT DROP ip6tables -P INPUT DROP ip6tables -P FORWARD DROP co nahraje dany problemovy modul. Po vypnuti moznosti sa uz modul nezavadza a oba programy sa spustia okamzite.
        • Re: Re: Re: Velmi pomaly start java programov 22.07.2005 | 18:58
          patrik94   Návštevník
          Niekedy firewall dokaze zbrzdit system, Moj kamos mal Mandrake a tam mu to ani neslo spustit :D