tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.10.2008 | 17:22
arty   Návštevník
Tak nam vyslo nove ubuntu 8.10 taktiez aj Kubuntu
kto to uz nahodil a co naneho hovorite?
    • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 30.10.2008 | 17:28
      sarkofag   Návštevník
      kcem to vyskusat len. zaroven si kcem nechat aj svoje ubuntu 8.04 mozem to mat aj tak ze 2 ubuntu?
      • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 30.10.2008 | 17:36
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        jasne ;)
        sudo apt-get remove windows
        • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 30.10.2008 | 17:39
          sarkofag   Návštevník
          a urcite mi nepadne aj 8.04 alebo sa neprepise alebo daco podobne?. ani mi to nezrusi windows?
      • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 30.10.2008 | 17:42
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        ak nainstalujes 8.10 na inu particiu ako je 8.04 tak v poho.
    • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 30.10.2008 | 19:02
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      nahodil a vyhodil. nefunguje bluetooth a ani ho neviem kde nastaviť. takže reinstall sa nekonal. inač to KDE 4.1 nevypadá zle, ale to je iba prvý dojem. Takže pokiaľ bude podpora na 8.04 ostávam u nej a mojom zlatom dobrom KDE 3.5.10. Toť vše.
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 30.10.2008 | 19:12
        arty   Návštevník
        tiez som bluetooth nerozbehal zatim noo ten adept 3ka sa mi total nepaci :(
        • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 30.10.2008 | 21:19
          Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
          ani sa o rozbehanie bluetooth nepokusaj. v bugoch je napisane ze nefunguje.. necital som to cele. ani sa mi nechcelo. dosiel som utahany z univerzity. << natrieskane vlaky.
          Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
          • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 30.10.2008 | 21:58
            anonyme user   Návštevník
            prave som to skusal. az na par veciciek nic moc. ostavam na 8.04
          • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 31.10.2008 | 01:30
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            ak mas na mysli kbluetooth z kde 4, tak ten je kapanek posranej. Ja ho musim spustat z konzoly prikazom kbluetooth, ale potom to ide dobre :) ale z klasickeho menu start bluetooth ani za svet..
    • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 30.10.2008 | 22:27
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      vyskusam, nainstalujem, upravim, dam na net...

      inak budem robit bezne *buntu po dvoch tyzdnoch ked sa nahodia aktualizacie. Takze nebude treba vzdy stahovat ISO a aktualizovat az po tom.
    • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 31.10.2008 | 02:17
      Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
      Celkom v pohode, konečne mi ide suspend :) inak skoro všetko postarom, možno trocha rýchlejšie, ale to sa mi možno len zdá ( pol druhej ráno a ja už skoro spím :D ). Jediná vec čo ma štve je že mi nechce nahodiť wpa2 šifrovanie defaultne tak ako v 8.04, skúsim zagoogliť.
      • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 31.10.2008 | 08:13
        arty   Návštevník
        ja myslim ze to bude v pohode tak o 2 tyzden to uz bude viac vyladenejsie ostavm prinom,zatial celkom spokojnost az na to ze mi nejdespominany
        bluetooth
        a tak isto ani web kamerka na notase integrovana ktora mi pod 3.5.10 bez problemov sla aj ju naslo....
        • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 31.10.2008 | 13:57
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          aj mne isla webka na kde 3.5.7 a neskorsie upgrady na 10.

          vypis z lsusb ::
          Bus 007 Device 003: ID 0c45:62c0 Microdia Pavilion Webcam
    • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 31.10.2008 | 08:54
      Avatar Jakub Kubuntu, Debian  Používateľ
      Nejak mi nevysla aktualizacia priamo z 8.04, tak akurat taham ISO, uvidime... Inak mal som KDE 4.1 len jedine co mi vadi ze nie je doprekladana :(
      Chceš mať srandu istú? Nainštaluj si Vistu!
      • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 31.10.2008 | 09:01
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ono to ma vobec slovencinu?
        • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 31.10.2008 | 14:17
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          mozno aj hej.. ale nejako ju ani vo fedore nevidim, tak to asi nebude nic slavne
    • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 06.11.2008 | 11:11
      Avatar duhovnik   Používateľ
      ak by ste chceli kubuntu 8.10 DVD, mate rapidshare a nechcete ho tahat z originalneho bittorentu tu je link http://rapidshare.com/users/MUCI9A

      je to original subor, len zrarovany 38x95mb + 5MB, su tam aj par opravne subory ak by bol nejaky subor poskodeny

      mozte ten subor potom normalne seedovat, len stiahnite original torrent z webstranky kubuntu http://torrent.ubuntu.com/kubuntu/releases/intrepid/release/dvd/kubuntu-8.10-dvd-i386.iso.torrent
    • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 06.11.2008 | 12:53
      Avatar p4li12   Používateľ
      tak ja som tahal ISO hned v den kedy to vyslo ale instalaciu som previedol az teraz pred dvoma dnami ... zatial som spokojny .. ja osobne vidim urcite zrychlenie oproti 8.04 ... celkovo som nemal ani problem z rozchodenim netu ktory mi pri 8.04 casto v polovi prace skapal a uz som sa nevedel pripojit .. pomohol restart ... mozno to bola chyba u mna ale tak tu som zatial nic nepostrehol ... .

      takisto ma hneva bluetooth ale tak snad sa bug opravi no :)

      inak som spokojny ... oco si na notas nahodil Kubuntu a bol milo prekvapeny KDE 4.1 ... aj mna konecne oslovilo aj KDE inak som milovnik GNOME ... len troska vela RAMky zere to KDEcko ... aspon u neho na notase sme spozorovali pokles rychslosti ...

      a zajimalo by ma ci vam na nom ide slovencina .. myslim na kubuntu ... mne aktualizacny pomocnik hned vyhodil aby som si ju doinstaloval aj som tak spravil ... aj som ju potom v nastaveniach povolil ale po restarte sa ziadne zmeny neukazali ... a este mam jeden problem .. teda oco ho ma ...

      neviem ci je to chyba VLC playera ale ked vyberem v menu ze pustit DVD tak mi vypise chybu ze zo zdroja sa neda citat .... musim rucne priecinok VIEDO_TS preniest do VLCcka a az vtedy to ide .. je to len taka okrasna chyba ale zaujimalo by ma to co moze byt ... na starsom kubuntu problem nebol ...

      a ten ADEPT sa mi celkom pozdava ... je to jednoduchsie ako pridat odobrat v ubuntu ... adept mi je prijemnejsi i ked vvecsinou davam aplikacie cez terminal alebo synaptic ...

      celkvo som spokojny s novim vydanim ... nejake extra velke chyby som zatial nenasiel az na ten bluetooth
      • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 06.11.2008 | 19:38
        arty   Návštevník
        aj ja vcera vyslo KDE 4.13 a celkom par chyb opravilo cize podla ocakavani sa to zacina zlepsovat a doklepavat k dokonalosti.
        Co sa tyka bluetoothu tak tiez mi nejde este ale vsak snad nabehne a co sa tyka toho VLC tak tiez ma par chyb je to skor novou verziou nie ubuntom
        napr predtym mi slo ked som cez vzdialeny precinok v sambe klikol na subor tak mi ho hnet spustilo ted to chce stahovat do kompu a pak otvarat alebo musis smb adresu zadat tam rucne
        a dalsia chyba VLC cka je ze neviem preco ale zrazu mi zacal sekat obrat ako keby nejak grafika nestihala alebo co
        v mplayeri to nerobi
        • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 06.11.2008 | 20:31
          Jožko   Návštevník
          Ako to nainštalovať KDe 4.13 ?
          Fanúšikom písania do riadku nie som ...
    • Re: tak nam vyslo nove kUBUNTU 8.10 12.11.2008 | 20:06
      Avatar spaceo Linux  Používateľ
      nazdarek, takze prave na tom frcim ... po nahodeni boli nejake crashe a par drobnych chybiciek ... po upgrade sa toho dost upravilo, sem tam sa nieco drobne objavi, ale tragedia to nieje,, ono urcite casom sa KDE 4 dotiahne k uplnej stabilite a funkcnosti...

      vela stastia
      Sloboda je boj, Linux je sloboda.