Flash Player 10, Iceweasel, Sound

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.11.2008 | 18:31
Avatar lubos679   Používateľ
Zdravim.
Nejde mi zvuk vo flashi, jednoducho flash player 10 sa mi podarilo nainstalovat, predosli free flash plugin tam ale zostal, neviem ako sa volal, tak som ho neodstranil.
Flash 10 funguje pekne. Konecne mozem pozerat joj.sk, avsak bez zvuku. Pritom vsade inde v systeme zvuk ide. A zvuk isiel aj na tom free flash plugine, ale inak bol nepouzitelny, stale mi mrzol prehliadac.
Stryko google mi ponukol navod na to, ako to spojazdnit. Prepisal som nejaky konfigurak v /etc/iceweasel/iceweaselrc :
z:
# which /dev/dsp wrapper to use
ICEWEASEL_DSP="none"

na:
# which /dev/dsp wrapper to use
ICEWEASEL_DSP="aoss"

Avsak nefunguje zvuk stale. Hladal som na nete, akosi som nic nenasiel.
Viete pomoct?
    • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 02.11.2008 | 18:34
      ---   Návštevník
      a mas nainstalovany balik alsa-oss ?
      • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 02.11.2008 | 18:40
        Avatar lubos679   Používateľ
        Ano nieco take som instaloval, teda myslim.
        Teda ako zistim ci ho mam?
        Ale na 99% ho mam.
        • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 02.11.2008 | 18:52
          Avatar lubos679   Používateľ
          Ups pardon, som nejaky popleteny dnes. Vobec ma nenapadol synaptic, som mimo.
          Ano ten balik mam nainstalovany.
          • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 03.11.2008 | 18:37
            Avatar lubos679   Používateľ
            Hmm nikto nebude vediet?
            • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 06.11.2008 | 13:53
              Avatar lubos679   Používateľ
              Nikto nic? Som stale bez zvuku a na nete som nic nenasiel :-D
              • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 06.11.2008 | 13:58
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                http://linuxos.sk/forum/15069/index.html ?
                • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 06.11.2008 | 14:54
                  Avatar lubos679   Používateľ
                  Balicek nainstalovany, zvuk nefunguje. Nemohlo by pomoct dat tam Adobe flash player 9?
                  • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 06.11.2008 | 14:54
                    Avatar lubos679   Používateľ
                    Myslim balicek libflashsupport je uz nainstalovany, stale nefunguje.
                    • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 06.11.2008 | 14:59
                      Avatar lubos679   Používateľ
                      Nieco ma napadlo. Po tom ako som aktualizoval jadro, mi jadro detekovalo zvukovu kartu ATI HDMI, to je nejaka integrovana na mojej grafickej karte, ktoru nepouzivam, musel som v nastaveniach zvuku zmenit nastavenie, aby pouzivalo zvukovu kartu na mojej doske, inak nic nehralo.
                      Do grafickej karty mam zapojeny iba monitor cez VGA takze ziadny zvuk tade nejde, a vsetko co sa snazilo tuto zvukovku pouzit, nehralo.
                      Nemoze byt problem tu? Ze flash player chce pouzivat zvukovu kartu na grafickej karte?Ale free flash plugin, tam zvuk siel....
                      • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 06.11.2008 | 15:30
                        Avatar lubos679   Používateľ
                        Takze zvuk nejde ani vo Flash Playeri 9. Nasiel som nastavenia zvuku...je tam zariadenie 0:ATIHDMI a zariadenie 1:INTEL... takze moj skromny nazor hovori, ze flash pouziva automaticky to, co ma v nazve 0, cize ATIHDMI. Mozno trepem blbosti zas, neviem,poradte.
                        • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 06.11.2008 | 22:25
                          Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
                          A mne zasa nejde na Mandrive 2008.1 x64 ziadny flash player spravne. Skusal som 9 vezriu 32-bit a nejde, stiahol som si 10 na 64-bit a ten tiez nejde. V mozille a konquerore nejde vobec a v Opere ide ale bez zvuku. Kde je chyba??
                          http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
                          • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 06.11.2008 | 23:44
                            Avatar lubos679   Používateľ
                            No ja byt tebou, tak nahodim do tej Mandrivy 32 bitovu verziu Mozilly a do nej 32 bitovy flash, lebo pokial moje vedomosti siahaju, tak 64 bitova verzia flashu este neni (alebo sa mylim)?
                            Skus, ale neviem, mozno pisem blbost.
    • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 08.11.2008 | 18:37
      Avatar lubos679   Používateľ
      Nikto sa nenajde?
      • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 10.11.2008 | 14:01
        Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
        Vykašli sa na to, počítač je na prácu a nie na kodekovanie a hnevy a stres. Ja používam Linux rád ale ak sa mám takto stresovať reinštalujem Windovs. Linux musí dozrieť na prácu.
        • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 10.11.2008 | 14:09
          Peter2   Návštevník
          Ak uz je flash na nic skuste nejaku alternativu, alternativne flash pluginy Gnash a pod. A potom skuste prehravat flash videa cez prehravace napr MPlayer. Na nete su navody ako nastavit, aby Mplayer pustilo ked napr otvoris video na youtube. Neviem ci dokazu aj pluginy do Fx prehravat flash napr VLC plugin a pod, je mozne ze ano a tak treba nastavit aby ich prehravali. Skuste pogooglit. Nakoniec bude prehravanie flash videi cez prehravac a nie cez plugin aj lepsie.
          • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 10.11.2008 | 16:00
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            no priamo v ubuntu repe je flash 10, ktory bez problemov funguje. neviem kde je problem...
            • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 10.11.2008 | 22:30
              Avatar lubos679   Používateľ
              No ja som ho instaloval rucne cez dpkg, pretoze som ho nemal v repozitaroch. Tak som si povedal, ze dobre teda, ked si budem chciet nieco pozriet, bootnem Visty. No jednoducho koniec toto. Zvuk nejde uz ani pri swfdec-mozilla, gnash pre istotu nejde vobec. Takze som bez zvuku uplne v Iceweaseli. Uz som to aj preinstaloval, nic a nic. Neda sa to nejako UPLNE odinstalovat aby som ho potom mohol nainstalovat nanovo? Alebo kde moze byt chyba.,,,,
    • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 12.11.2008 | 23:39
      Avatar lubos679   Používateľ
      No dobre, vykaslal som sa na to, reinstall Debian, aktualizacia (zvuk isiel). Zvuk isiel v tom swf flash... Aktualizovalo sa jadro a este nejake ine veci. Potom som pustil pocitac a samozrejme, zvuk znovu nejde. Podotykam ze ide, nejde iba v prehliadaci(ziadnom), a tentokrat som sa nepokusal instalovat original flash player.
      Fakt neviete? Stve ma to, ani video na youtube.com nemozem pozriet.
      • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 13.11.2008 | 00:31
        <<<>>>   Návštevník
        Takze zvuk nejde ani vo Flash Playeri 9. Nasiel som nastavenia zvuku...je tam zariadenie 0:ATIHDMI a zariadenie 1:INTEL... takze moj skromny nazor hovori, ze flash pouziva automaticky to, co ma v nazve 0, cize ATIHDMI. Mozno trepem blbosti zas, neviem,poradte.

        a co si vravel o tomto .... mas pravdu ... zariadenie 0 je prioritne je pred zariadenim 1 ... zvuk sa prehrava zo zariadenia ktoremu je pridelena hodnota 0 ... cize to skus premenit :)
        • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 13.11.2008 | 23:53
          Avatar lubos679   Používateľ
          No idem skusit teda menit...uvidim ci sa mi to podari :)
          • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 14.11.2008 | 08:45
            foxino   Návštevník
            ja som mal tiez takyto problem..stacilo ked som nahodil pulseaudio

            tu je dobry navod nato: http://forums.debian.net/viewtopic.php?t=12497
          • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 11.04.2009 | 19:39
            Avatar lubos679   Používateľ
            Mozete mi niekto pomoct? Neviem ako to mam vymenit. Aby ATI zvukovka bola 1 a moja Intel na doske 0. Dakujem...
            • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 11.04.2009 | 23:48
              Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
              no ale neviem, ako je to v distribucii Vsetky GNU/Linux. napis, z ktorej distribucie to vychadza a mozno niekto bude vediet poradit
              http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
              • Re: Flash Player 10, Iceweasel, Sound 12.04.2009 | 12:26
                Avatar lubos679   Používateľ
                Debian. :-)