avi to dvd

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.11.2008 | 23:05
Andrew   Návštevník
Existuje nejaký program ktorý prekonvertruje avi na dvd?
    • Re: avi to dvd 02.11.2008 | 23:35
      WlaSaTy   Návštevník
      Áno, existuje taký program, a nie jeden.
      • Re: avi to dvd 02.11.2008 | 23:55
        Andrew   Návštevník
        A mohol by si mi nejaký poradiť?
        • Re: avi to dvd 03.11.2008 | 00:07
          Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
          tiež som na to niečo zhánal, našiel som DeVeDe , ale ešte som nemal čas otestovať ho v praxi
          • Re: avi to dvd 03.11.2008 | 00:57
            WlaSaTy   Návštevník
            Článoček a ďalšie linky.

            Otázkou je či treba robiť konverziu do DVD Video, v dnešnej dobe už takmer vymizli prehrávače čo nepoznajú DivX/MPEG4/AVI/... .
            • Re: avi to dvd 03.11.2008 | 01:18
              Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
              pekne, dobry článok.
              • Re: avi to dvd 03.11.2008 | 08:58
                Lotar   Návštevník
                Asi pred 5-6 dnami som nainstaloval avidemux prave preto aby som kamosovi prerobil jeden xvid na dvd aj s titulkami. Zatial som nemal na to cas ani cez vikend, kvoli praci ale uz zajtra budem na tom "robit". Som zvedavy ci je naozaj taky kvalitny prevod ako o tom citam na forach. Vraj z dvd konvertuje na xvid kvalitnejsie ako windowsacke programy. Sice je to opacny pripad o akom sa tu pise ale dufam ze ta kvalita bude aj v nasom pripade dobra.
                • Re: avi to dvd 03.11.2008 | 19:21
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Keby si chces kvalitnejsi obraz, tak pouzijes nieco na sposob mjpegtools. Teda ovela lepsie riesenie ktore riesi aj prekryvanie sa pribuznych bodov, koli matrici na obrazovke. Ale to sa ovsem prejavi vo vypoctovej narocnosti a otazkou je ci je take nieco potrebne ak je zdrojom brizolitovany mpeg4 (divx). Ine by to vsak bolo ak by sa jednalo o RAW data z DV kamery ktore este neboli znehodnotene kompresiou.

                  PS.: ale co na plat. Pri DivX/XviD/Mpeg4 a podobnych stratovych formatoch clovek moc nema z coho ziskat kvalitu. Kde nic nie je, ani smrt nebere.
                  • Re: avi to dvd 04.11.2008 | 15:14
                    Lotar   Návštevník
                    "Pri DivX/XviD/Mpeg4 a podobnych stratovych formatoch clovek moc nema z coho ziskat kvalitu. Kde nic nie je, ani smrt nebere."

                    To je veru pravda. Parkrat som vo windowse prerobil divx/xvid na dvd programom divx to dvd. V podstate "kvalita" bola taka ako v tom divx, cize ziadna slava (samozrejme nic ine som ani necakal). Ale to staci. Ked si to avi prekonvertuje do dvd podobne dobre ako windowsacky program mne to uplne staci.