Ubuntu-nefunguje zvuk

Sekcia: Hardware a Drivery 03.11.2008 | 18:05
zelenac   Návštevník
Zdravim vas.mam taky mensi problem s ubuntu.nefunguje mi totiz zvuk.skusal som asi vsetky dostupne osmickove verzie ale nic.na mandrive mi zvuk bez problemov funguje.je to v ovladaci?ako by som ho mohol doinstalovat a kde ho stiahnem?...vdaka za pomoc
    • Re: Ubuntu-nefunguje zvuk 03.11.2008 | 18:28
      Avatar dit k/u/buntu_64  Používateľ
      aspon by si mohol napisat aku mas zvukovku, btw skusal si googlit?
      • Re: Ubuntu-nefunguje zvuk 03.11.2008 | 18:46
        zelenac   Návštevník
        nie neskusal som ja som totiz cista lama.ako zistim aku mam zvukovku?mam asus pro71s toto viem.
    • Re: Ubuntu-nefunguje zvuk 03.11.2008 | 19:35
      Avatar troll troll   Používateľ
      Tak ja mám ten istý problém, zvuk sa pokúšam rozchodiť už štvrtý deň a zatiaľ mi nepomohli ani znalosti angličtiny a google. Zvuk absolútne nefunguje, stopy vedú k PulseAudio a doterajšie aké také riešenia, čo som našiel, nič nepomohli... Zvukovku mám integrovanú Conexant na ATI chipsete, ale zaregistroval som to na nete aj u majiteľov iných zvukoviek... Problém sa u mňa prvý krát zjavil u verzie 8.10 RC, dovtedajšie verzie a iné distribúcie idú bez problémov.
      • Re: Ubuntu-nefunguje zvuk 03.11.2008 | 19:53
        Avatar troll troll   Používateľ
        No takže doplním aktuálne info - zvuk mi už funguje. Nemôžem popísať, ktorý postup zafungoval, a či vôbec, ale posledná vec čo som urobil bolo otvorenie Ovládania hlasitosti a tam som mal vypnutú hlasitosť PCM, tak som ju zapol a zvuk už išiel. Avšak aj tak ešte nie je niečo v poriadku, lebo to musím urobiť vždy nanovo po štarte resp. reštarte systému.
      • Re: Ubuntu-nefunguje zvuk 03.11.2008 | 19:55
        zelenac   Návštevník
        hmmm tak mne to nefunguje ani pri 8.04...8,10 nerozchodim vobec.tam mi nieco hapruje displej nejak divne blika.skusim este 64 bitovu verziu a uvidim...je to skoda ubuntu sa mi pozdava najvjac zo vsetkych linuxovych distribucii kedze je jednoduche a ja som zaciatocnik
        • Re: Ubuntu-nefunguje zvuk 03.11.2008 | 20:54
          WlaSaTy   Návštevník
          a tu zvukovku mas aku?
          /sbin/lspci -v
          teda ak ju nemas nahodou naozaj len ten connexant ktory je zvukovkou zvanou modem a pcha sa nie do reprakov ale do telefonnej linky.
          • Re: Ubuntu-nefunguje zvuk 03.11.2008 | 23:07
            zelenac   Návštevník
            00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) HD Audio Controller (rev 03)
            Subsystem: ASUSTeK Computer Inc. Unknown device 1339
            Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 23
            Memory at febf8000 (64-bit, non-prefetchable) [size=16K]
            Capabilities: <access denied>

            01:00.1 Audio device: ATI Technologies Inc RV610 audio device [Radeon HD 2400 PRO]
            Subsystem: ATI Technologies Inc RV610 audio device [Radeon HD 2400 PRO]
            Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 17
            Memory at fdeec000 (32-bit, non-prefetchable) [size=16K]
            Capabilities: <access denied>

            tak to mi vybehlo k audio device
            • Re: Ubuntu-nefunguje zvuk 04.11.2008 | 08:57
              zelenac   Návštevník
              no vcera som este skusal ubuntu 8.10 64bit a tam zvuk ide...tak asi nainstalujem ten ale pocul som ze je mensia podpora softu na x64 tak neviem racej by som rozbehal ten 32bitovy.
              • Re: Ubuntu-nefunguje zvuk 04.11.2008 | 10:28
                Avatar troll troll   Používateľ
                O podporu softu sa neboj, donedávna toľko diskutovaný Flash a Java idú bez problémov a napríklad Wine tiež už dávno funguje. Drvivá väčšina aplikácií zo zdrojov má 64bit variant a nainštalovať sa s menšími úpravami dajú aj čisto 32bit aplikácie (napr. Skype). Mne išlo všetko bez problémov po doinštalovaní zo zdrojov. A kedže mi funguje aj už zvuk, systém mi šlape na 100 percent, a to vrátane geografického informačného systému ArcGIS a Microsoft Office 2007, ktoré mám nainštalované cez Wine kvôli práci.
    • RE: Ubuntu-nefunguje zvuk 04.07.2014 | 11:19
      Avatar Kamila   Návštevník

      Nejde mi zvuk na Ubuntu 14.04 na skype...Prosím pomozte mi!!! Piste mi na kamiluska691@azet.sk

      • RE: Ubuntu-nefunguje zvuk 04.07.2014 | 12:56
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        Cau Kamila, este hod par informacii:

        - odkial a aku verziu skype si instalovala

        - ako si instalovala? cez spravcu aplikacii alebo pesi?

        - textova komunikacia chodi?

        Over

      • RE: Ubuntu-nefunguje zvuk 04.07.2014 | 13:20
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Predpokladam ze mas menej ako 16 rokov ked mas take vyjadrovanie.

        Nikto ti pisat na azet mail nebude. Uved viacere info tak ako pise vxmery a bolo by dobre aj snad zaozit nove vlakno a nie pisat to do 6 rokov stareho.

      • RE: Ubuntu-nefunguje zvuk 06.07.2014 | 00:20
        Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

        U 12.04 mi občas nešiel zvuk cez sluchadla. V sound settings -> hardware bolo treba vybrat správny profil, v mojom prípade analog stereo duplex...

        Prípadne máš niečo zle nastavené na skype...

        V popise závady mi chýbajú smiliky, cmuciQ :* :P :) lol...omg..afk...ok...hmmm...jaj...aha...ako sa mas?...wááá... :O :D ...co robis?..aj ja

        • RE: Ubuntu-nefunguje zvuk 06.07.2014 | 08:33
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          V popise závady mi chýbajú smiliky, cmuciQ :* :P :) lol...omg..afk...ok...hmmm...jaj...aha...ako sa mas?...wááá... :O :D ...co robis?..aj ja

          Mne tam tam chýba vek, váha a miery.

          -------------------------------------------------------

          Tento komentár ste vôbec nemohli čítať, pretože tu nieje, na toto myslite než niečo napíšete

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org