huawei-pripaja na kratku dobu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.11.2008 | 08:30
Avatar toneubo Greenie  Používateľ
ahojte vsetci.... podarilo sa mi rozbehat huawei-a e220v ubuntu 8.04, co pri mne povazujem za veeeeelky uspech:))) ale ked sa pripojim na net, tak mi ho po chvilke samo vypne ... nevedeli by ste mi s tym pomoct ??? prosiiim :))))
    • Re: huawei-pripaja na kratku dobu 07.11.2008 | 21:04
      Avatar phoenix48   Používateľ
      Nazdar moj kamoš mal podobný roblém s tým rozdielom, že to bolo vo Windows-e. Prišiel som na to, že si nejako nerozumel s Deamon tools, pretože Deamon si nainštaloval nejaký svoj ovládač (vyzeralo to ako ďalšie USB) no a s ním sa nejako nepohodol. Keď som Deamona odinštaloval tak všetko šlapalo tak ako pred tým. Dúfam, že som ti aspoň trochu pomohol...
      • Re: huawei-pripaja na kratku dobu 07.11.2008 | 23:14
        WlaSaTy   Návštevník
        No, ano. Windows aj s Deamon tools ale nemaju prikaz dmesg z ktoreho sa da vela vycitat.
    • Re: huawei-pripaja na kratku dobu 08.11.2008 | 13:38
      imro   Návštevník
      stopni hal a skus sa pripojit
      • Re: huawei-pripaja na kratku dobu 11.11.2008 | 08:50
        Avatar toneubo Greenie  Používateľ
        co je hal ???
        • Re: huawei-pripaja na kratku dobu 11.11.2008 | 19:48
          WlaSaTy   Návštevník
          Je to Hardware Abstract Layer, skus ho vypnut ako slizbu z horneho systemoveho menu, alebo cez gnome-terminal prikazom sudo /etc/init.d/hal stop. Tusim ze sa jedna o chybu ktora sa prejavi tym ze po pripojeni modemu sa zariadenie zahlasi ako USB Flash Disk s ovladacmi a po nahrani firmware (z tych ovladacov umiestnenych na tom USB Flash disku) sa z neho stane modem.

          Inak by zaujimalo ci je tento typ chyby uz odstraneny, ze by Ti stacilo jednorazovo vypnut HAL, pockat kym sa Ti nestiahnu a neaplikuju zaplaty ze by to po restarte zacalo fungovat korektne bez tejto barlicky ktora moze docasne vypnut automaticke pripajanie diskov.
          • Re: huawei-pripaja na kratku dobu 12.11.2008 | 10:55
            imro   Návštevník
            je tam problem ze ten modem emuluje flash disk ako cdrom, pokial je hal zapnuty ten ho chybne detekuje a snazi sa ho brat ako cdromu z coho sa ten modem zblazni az sa kompletne vypne napajanie, niektore distra uz maju priamo v balicku hal pravidlo ktore ten modem po pripojeni ignoruje
            • Re: huawei-pripaja na kratku dobu 12.11.2008 | 12:18
              WlaSaTy   Návštevník
              Jaj, no, ano. O tom som pisal, len som si myslel ze sa to tvari ako USB Flash Disk a nie ako CDROM. Takze posledne zaplaty by to mohli vyliecit.