VLC & titulky

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.11.2008 | 22:19
Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
Zdravim, mam taky trivialny problem.

Nijak nemozem docielit, aby sa mi spravne zobrazovali ceske/slovenske znaky v titulkoch v prehravaci VLC(v mplayer idu). Zaujimave je, ze niekedy znaky ako ščíř ukaze spravne, niekedy taky stvorec namiesto nich. Pouzivam verziu 0.9.3(na najnovsiej to tiez neslo), kodovanie CP1250 a font /usr/share/fonts/TTF/arial.ttf. Este som skusal nastavit Freetype2 font renderer, ale hlasilo mi to no sub filter module matched "freetype" aj ked balik freetype2 mam nainstalovany. Chyba bude asi tam. Stalo sa to aj vam?
    • Re: VLC & titulky 08.11.2008 | 22:29
      Avatar paolo101 debian  Používateľ
      $recode cp1250..utf8 /home/user/titulky/titulky.srt
      • Re: VLC & titulky 09.11.2008 | 11:37
        Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
        No, to nebude najlepsie riesenie, nebudem predsa kazde titulky kodovat na UTF-8. A ani tymto sposobom sa nezobrazuju znaky korektne... kodovanie vo VLC som nezabudol zmenit.
        Napadlo ma, ci to nebude s nastavenim fontov, preto tu davam zoznam vsetkych nainstalovanych balickov, co maju v nazve font : http://pastebin.com/m38bf4fa8
        a cast xorg.conf(vygeneroval ho hwd) : http://pastebin.com/m1499d134
        • Re: VLC & titulky 09.11.2008 | 12:51
          Avatar Grawp   Používateľ
          Mam podobny problem na Sidux-e. Font podporoval secky ceske/slovenske znaky, kodovanie nastavene na CP1250 (player: mplayer). titulky tiez s kodovanim cp1250 a takisto nesli nektzore zanky aj ked na druhom pocitaci (ine distro) s tym istym fontom (ten isty font subor) sa zobrazli. doteraz nevem co s tym bolo. doteraz som to nevyriesil.
          • Re: VLC & titulky 17.04.2009 | 22:58
            papo   Návštevník
            Mal som podobny problem, ked VLC nexcel zobrazit niektore znaky aj ked ix font obsahoval. Vyriesil som to tak ze v "Advances Settings/Input_Codecs/Other_Codecs/Subtitles" som vypol polozku "Formatted Subtitles".
    • Re: VLC & titulky 09.11.2008 | 22:54
      Lotar   Návštevník
      Ja mam font /usr/share/fonts/truetype/ttf-dejavu/DejaVuSans-Bold.ttf
      to som tam mal defaultne.
      A v Nastavenie/Vstup-kodeky/Ostatne kodeky/Titulky som dal na CP1250 + mam fajky pri Autodetekce kodovani titulky UTF8 a pri Formatovane titulky. Nic ine som tam nemenil titulky idu v pohode.

      Ale tie mas aj ty nastavene takze skutocne nevim v com mozes mat chybu.
    • Re: VLC & titulky 10.11.2008 | 09:23
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      Mozno keby si namiesto rolling updates pouzival nejaku normalnu distribuciu ako napr. Ubuntu tak ti to funguje tak ako kazdemu out of a box.
      • Re: VLC & titulky 10.11.2008 | 10:35
        Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
        Ako by si definoval "Normalna disribucia"?
        a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
        • Re: VLC & titulky 10.11.2008 | 10:40
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          Pravidelne vydavanie celych verzii raz za cas >= 1 kvartal + nasledne vydavanie len bezp. aktualizacii a volitelne oprav chyb po urcitu dobu, potom zase cela verzia s novymi vlastnostami.
          • Re: VLC & titulky 10.11.2008 | 14:43
            Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
            Presnejsie?
            • Re: VLC & titulky 10.11.2008 | 15:51
              WlaSaTy   Návštevník
              Presnejsie pokial neoslni meskajuca verzia s omalovavankami, tak sa vsetko skrtne a urobi sa verzia cislo 7 ktora bude nefunkcna do druheho service packu.
              • Re: VLC & titulky 10.11.2008 | 17:28
                Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                :D
                Presne si to vystihol ;)
    • Re: VLC & titulky 18.04.2009 | 19:50
      Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
      skus ich dat to formatu txt mne to pomohlo pri rieseni sice ineho problemu ale podobali sa
      a okrem mplayeru co este pouzivas, skusil si tie titulky aj v inom prehravaci? lebo mne to blblo aj v toteme
      a skus aj preinstal vlc mne to pomohlo
    • Re: VLC & titulky 30.05.2011 | 17:07
      mishelka   Návštevník
      Otvorit subor cez notepad Save as..
      Vybrat si All files Dolu pod tym mas kodovanie, vyber UTF8 Uloz s koncovkou .srt
      Voila ;)
      • Re: VLC & titulky 30.05.2011 | 21:26
        Happy debugging suckers   Návštevník
        nepride ti trosku blbe odpovedat na tak stare prispevky?
        • Re: VLC & titulky 22.01.2012 | 00:47
          Expodan   Návštevník
          Urcite nie lebo mne to aj teraz pomohlo
        • Re: VLC & titulky 29.02.2012 | 00:00
          robert   Návštevník
          me to také pomohlo.... diky :)
        • Re: VLC & titulky 07.09.2012 | 22:28
          UmpikLumpik   Návštevník
          Aj mne :-D
          • Re: VLC & titulky 17.03.2013 | 04:18
            redwarf   Návštevník
            Ešte som prišiel na jednu fintu ak vám vo vlc blbnú titulky tak si ich otvorte a ulozte pod kodovaním utF-8 a vlc nastavte tiež na utf-8 a titulky pôjdu ok.