pidgin_neche ma pripojit

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.11.2008 | 11:21
Avatar toneubo Greenie  Používateľ
ahojte, chcel by som rozbehnut icq ucet v pidgine .. ale nechce mi to ist ...
mam to vypisane takto:

Protocol .... ICQ
Screen name ... cislo icq
Password .... heslo
Local alias ... meno pod ktorym vystupujem ...

dakujem za pomoc:) ked by sa dalo mozno aj iny komunikator ;)
    • Re: pidgin_neche ma pripojit 11.11.2008 | 11:54
      Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
      a co ty to robi? napise pripojujem alebo nieco podobne? vyhodi error? mas ucet icq ?
    • Re: pidgin_neche ma pripojit 11.11.2008 | 12:02
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ak mas ubuntu 8.04, daj aktualizovat. potom sa uz pripojenie bude dat
      • Re: pidgin_neche ma pripojit 11.11.2008 | 12:38
        toneubo   Návštevník
        a ako sa dava aktualizovat ??? ja viem .. urcite to je jednoduche ale som novacik :)))
        mam aj ucet icq a pod ..
        dakujem
        • Re: pidgin_neche ma pripojit 11.11.2008 | 13:31
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          tiez mam icq, ak chces tak napis :)

          aktualizacia:

          textovo: otvoris terminal a napises tam:
          sudo apt-get update (skontroluje aky softver je na internete pripraveny pre ubuntu)

          a potom este:
          sudo apt-get upgrade (da novsie verzie programov, teda aktualizacia)

          grafika: otvoris si program ktory sa vola Synaptic alebo "spravca balikov" (system - sprava)
          • Re: pidgin_neche ma pripojit 11.11.2008 | 14:56
            toneubo   Návštevník
            diky velmi pekne :) skusam to akurat .. len prave neviem co odskrtnut v tom synapticu ??? :)
            • Re: pidgin_neche ma pripojit 11.11.2008 | 15:10
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              hore je zopar ikoniek. nepoviem Ti ktore kliknut a ktore nie. pretoze ich tam nie je 1000 a mozes si pozriet presne ktore co robi. a inak odporucam pridat si synaptic do panelu :)
              • Re: pidgin_neche ma pripojit 11.11.2008 | 15:52
                toneubo   Návštevník
                no dal som aktualizovat vsetko okolo pidginu a nic .. stale ma nechce dat do available ... ja uz nechapem preco ..
                • Re: pidgin_neche ma pripojit 11.11.2008 | 20:30
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  restartol si to potom co si aktualizoval?

                  osobne som na ubuntu nemal problem s tymto - pretoze som hned lenco sa problem objavil hodil do greenie novsiu verziu a nainstaloval si to.

                  ak stale nechce fungovat ani po restarte, stiahni si novsi pidgin z getdeb
                  • Re: pidgin_neche ma pripojit 11.11.2008 | 23:16
                    toneubo   Návštevník
                    prosim ta a ako to mam nainstalovat??? som na stranke pidgin.im, jednak neviem ktoru verziu mam stiahnut a potom ako nainstalovat .. prosimmmm :))diky ;)
                    • Re: pidgin_neche ma pripojit 12.11.2008 | 12:39
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      co tam robis???

                      co takto spominany getdeb?
                      • Re: pidgin_neche ma pripojit 12.11.2008 | 18:11
                        toneubo   Návštevník
                        no stiahol som z getdeb vsetky tri baliky ohladom pidgin .. ale balik s nazvom pidgin pri instalaciimi napise ze s niecim nesuhlasi .. takze zase nic ..
                        • Re: pidgin_neche ma pripojit 12.11.2008 | 18:27
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          nie ze nic... musis povodne najskor poslat do certa, az potom mozes tieto...

                          kusok pomozem...

                          sudo apt-get remove --purge libpurple* pidgin*

                          a az potom instaluj... mozes medzi tym restart ak chces
                          • Re: pidgin_neche ma pripojit 12.11.2008 | 22:22
                            toneubo   Návštevník
                            stiahol som si baliky z getdeb.net .... a to :libpurple0, pidgin a pidgin-data. po odinstalovani (aspon dufam ze kompletnom) nainstalujem balik pidgin-data f pohode. akonahla chcem nainstalovat dalsie, tak pri pidgin-e mi vypise ze Error: Dependency is not satisfiable: libsilc-1.1-2.............
                            prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimpomoooooooooooooooooooooooc
                            • Re: pidgin_neche ma pripojit 12.11.2008 | 23:21
                              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                              hmmm... zeby mu chybal ten subor?

                              co keby sa cez apt-get nainstaloval?
                              • Re: pidgin_neche ma pripojit 13.11.2008 | 18:18
                                toneubo   Návštevník
                                prosim a napisal by si mi postup ako by som to mohol riesit ... ja neviem velmi s tymi prikazmi a vsetkym moznym ... ja uz fakt neviem ako to riesit .... inac musel som nainstalovat nanovo ubuntu, lebo to predosle som si pri mojich pokusoch zrusil .. :)))
                            • Re: pidgin_neche ma pripojit 13.11.2008 | 12:34
                              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                              Kricis o pomoc a este si ani nevyskusal vsetky rady co su tu ???????? Fakt uzasne ....
                              Tento isty problem som mal aj ja a vyriesil som ho, hadaj ako ???????
                              Slackware
                              • Re: pidgin_neche ma pripojit 13.11.2008 | 18:16
                                toneubo   Návštevník
                                a sakra neuhadol som :))) keby si mi prosim pomohol a napisal postup podla ktoreho si isiel ty ??? som zaciatocnik a uz sa tu aj bojim hocco skusat, lebo fakt skusal som uz hocico .. plllls .. dikes ;)
                                • Re: pidgin_neche ma pripojit 13.11.2008 | 18:44
                                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                  existuje take pravidlo... v linuxe je vela veci odlisnych ako vo windows.

                                  ak chces cokolvek robit s programamy, mas na to synaptic. staci sa s nim trochu zoznamit. inak cely "manual" k synapticu sa TI ukaze pri spustani - teda ak si ho nevypnes
                                • Re: pidgin_neche ma pripojit 13.11.2008 | 20:34
                                  Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                  ten navod som ti uz davno napisal, je na konci tejto temy, skus sa tam mrknut ...
                                  Slackware
                                  • Re: pidgin_neche ma pripojit 13.11.2008 | 22:32
                                    toneubo   Návštevník
                                    no nahodil som ten khexedit, kurzor mi naskoci v riadku hladat .... ale ked dam vyhladat riadok 0a 01 66 c7 45 b2 14 00 66 c7 45 b4 34 00 66 c7 ... vlastne hocico dam tak mi vypise ze: search key not found in document .... no co mam robit ... zacinam zufalcit ....

                                    • Re: pidgin_neche ma pripojit 13.11.2008 | 23:00
                                      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                      nooo a dal si vyhladat len postupnost tych znakov ? Alebo si tam dal aj 0002:cd00 na zaciatok vyhladavania ?
                                      Ono tam treba dat vyhladat iba tu postupnost, malo by ti to tam najst (alebo skusk len prvych 10 znakov z toho riadka)
                                      Slackware
                                      • Re: pidgin_neche ma pripojit 14.11.2008 | 09:06
                                        toneubo   Návštevník
                                        no nasiel som riadok 0002:cd00 a su tam cisla a pismenka taketo: f0 89 04 24 e8 97 c8 fd ff 8b 45 f4 8b 40 0c 89
                                        tak co s tym??? mam verziu pidginu 2.4.1 ... na novsiu neviem upgradnut, ani v synapticu mi ju nenajde
                                      • Re: pidgin_neche ma pripojit 14.11.2008 | 11:41
                                        Avatar toneubo Greenie  Používateľ
                                        no ahoooooooooooooooooooooj :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
                                        som to rozbehoooooooooooooooooooooooooooooooooooool :))))))
                                        vsetkz tie baaliky s ktorymi to malo problem som stiahol zo stranky package.ubuntu.com a vsetko bezi bez probleeeeemov :)))
                                        a dakujem veeeeeelmi pekne za trpezlivost ;)))))) zatial caf

                                        urcite sa este ozvem s nejakym problemom ;))))
        • Re: pidgin_neche ma pripojit 11.11.2008 | 13:36
          Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
          aku distribuciu linuxu pouzivas
          • Re: pidgin_neche ma pripojit 11.11.2008 | 14:57
            toneubo   Návštevník
            pouzivam ubuntu 8.04 .... zevraj uz je aj nova 8.10 ...
            • Re: pidgin_neche ma pripojit 11.11.2008 | 15:11
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              ano to je pravda. neznamena to vsak, ze vsetci teraz prechadzaju z 8.04 na 8.10

              vela veci je rovnakych, teda prakticky skoro vsetko
              • Re: pidgin_neche ma pripojit 11.11.2008 | 15:53
                toneubo   Návštevník
                ved jasne.... ja ani nechcem este prest na nic ineho .. som zatial nadseny z ubuntu .. je tu vsetko super, velmi sa z toho tesim, aj ked tu mam este dost problem rozbehnut nejake veci, ale stale sa najdu ludia ktori pomozu ;)))
                • Re: pidgin_neche ma pripojit 12.11.2008 | 16:37
                  Avatar lubos679   Používateľ
                  No proste, pokial viem, v Ubuntu sa mi to aktualizovalo samo. Napravo v tom paneli na vrchu obrazovky nemas taku ikonku....aktualizacia...? Oranzova sipka v takej hviezdicke pokial dobre pamatam. Kliknes na to, das aktualizovat. Pidgin mi takto siel hned, aktualizoval sa sam.
                  Inak problem moze byt aj s heslom. V QIP robilo taku vec, ze som mal 14 miestne heslo, ale ked som ho zadal, neslo. Musel som zadat iba prvych myslim ze 9 znakov z hesla ci kolko. Ale pokial viem, v pidgine mozes dat aj dlhe hesla.
                  • Meniny 12.11.2008 | 16:40
                    Avatar lubos679   Používateľ
                    Stanislav Hoferek - vsetko najlepsie a vela uspechov s Greenie. :D
    • Re: pidgin_neche ma pripojit 12.11.2008 | 16:43
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      mam este otazku, kde sa pripajas na net ? ak doma tak nic ale ka napriklad v skole alebo inom serveri mozu mat blokovane neoficialne icq klienty, u mna v skole sa da na icq pripojit iba cez original icq klient (ani qip vo wine nejde ani ziadny linux klient) a este cez meebo

      a este k aktualizacii systemu, skus prejst na novsie ubuntu ako novacikovi ti asi bude lepsie, zmenili aj network manager (co mna velmi potesilo) a pripadne ak nechces novsiu verziu skus v SYSTEM→SPRAVA→ZDROJE SOFTWARU→ zastuknut vsetky aktualizacie a potom dat aktualizovat
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: pidgin_neche ma pripojit 12.11.2008 | 18:19
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Ahoj, skus tento navod mozno ti pomoze ...

      takze vsem
      radka 0002:cd00 zacinajici 0a 01 66 c7 45 b2 14 00 66 c7 45 b4 34 00 66 c7

      Nahradte prvni dvojici 0a za 0b pidgin vam pojede.

      Pro debianisty musite pod rootem.

      Dobrej balik je khexedit, pokud mate aktivovane sudo nebo proste si pro to vlezte pod rootem tak khexedit /usr/lib/purple-2/liboscar.so.0.0.0



      inak povedane


      Ono je to jednoduche, najprv si nainstaluj khexedit z repozitarov
      Potom do terminalu zadas : sudo khexedit /usr/lib/purple-2/liboscar.so.0.0.0 ak nemas Ubuntu tak namiesto sudo das ine, aby si sa k tomu dostal ako root
      Otvori sa ti khexedit a kurzor bi ti mal blikat v riadku hladat,
      das vyhladat ten spominany riadok, nastavis sa na tu dvojicu znakov ktoru chces prepisat a jednoduchu stlacis 0b
      Ulozis a to je vsetko ...
      Slackware
      • Re: pidgin_neche ma pripojit 12.11.2008 | 18:38
        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
        len pre istotu si najskor sprav zalohu toho suboru ...
        Slackware