SMB connection failed

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.11.2008 | 14:34
didino   Návštevník
Zdravim vsetkych,
som totalny zaciatocnik, tak podla toho prosim berte aj moj dotaz. Vo firme mame Novell server 5, na ktorom nam bezi NIMS (Novell internet messaging system), proxy a NBM(Novell Border Manager). Ako firewal mame Red Hat Linux release 8.0 (Psyche), na nom bezi sendmail, SAVI(Sophos antivirus). Pristup na web z pc je rieseny cez NBM, teda, kto chce ist na web zobrazi sa mu NBM a musi zadat svoje meno a heslo. Niektore stanice, u ktorych je potrebne aby mali pristup na internet nepretrzite bez toho aby sa prihlasovali cez NBM, maju manulane nastavene ip, atd. a v pix.cfg to je tiez nastavene tak, aby mali pristup na web. Asi pred mesiacom sa stalo, ze to u jedneho pc, ktoreho ip je 10.xxx.x.130 prestalo fungovat a ked som chcel ist z neho na web musel som v nastaveni pripojenia v IE nastavit LAN - proxy a funguje to len cez NBM. V piatok sa to stalo u dalsieho pc, ktoreho ip je 10.xxx.x.25, v tomto pripade je horsie to, ze na nom bezi EM Sophos Library, teda stahuje aktualizacie pre SAVI na Linuxe. Toto som obisiel tak, ze som nan nainstaloval RSS Reader, ktory mi po prihlaseni na web cez NBM udrzuje spojenie aktivne, nakolko, po 30 minutach necinnosti NBM link rusi a automaticke pripojenie cez NBM nie je mozne. No ale to nie je vsetko, update stahuje do adresara, ktory je zdielany a na ktory Linux pristupoval cez smb, namontoval si ho a pomocou cronu sa pravidelne SAVI na Linuxe aktualizoval. Ale to uz nefunguje, vypisuje nasledovny problem:

SMB connection failed
timeout connecting to 10.xxx.x.25:139
Error connecting to 10.xxx.x.25 (Operation already in progress)
14444:Connestion to sds failed

Ked urobim ping z Linuxu , ci uz na 10.xxx.x.25 alebo na sds, vsetko je ok.
Googlujem uz treti den, ale mam uz z toho hlavu ako melon, neviem, ci je problem na strane Novellu alebo na strena Linuxu. Ak mate niekto nejake napady, co skontrolovat, vyskusat, sem s nimi. Ak treba nejake doplnujuce info, napiste ake.