Vim a posun po texte

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.11.2008 | 17:55
Avatar miso Gentoo   Používateľ
Uz ma zacalo unavovat stale stlacanie esc na prechod a potom hjkl na posun
tak som si napisal do vimrc
imap <C-h> <Left>
imap <C-j> <Down>
imap <C-k> <Up>
imap <C-l> <Right>
ale mi to blbne lebo pri pohibe v insert mode pri pohybe hore mi to vklada medzeru ale pohne sa pohib dole nefunguje iba pohib do prava ide dobre neviete ako to mam vyriesit ??
    • Re: Vim a posun po texte 11.11.2008 | 18:26
      WlaSaTy   Návštevník
      zeby toto robil vim? no, mne funguju sipky bez nastavovaciek v akomkolvek mode pokial pouzijem normalny editor terminalu. TERM mam nastaveny na xterm a funguje to ako v textovom mode, tak aj cez xterm/gnome terminal, popripade cez ssh z PDA. Testoval so to cez osso-xterm, ssh, /dev/ttyX, xterm, uxterm, gnome-terminal a aj putty z windosu.

      nepouzivas nahodou na pripojenie ten telnet.exe ktory je standardne pribaleny k windoze?
      • Re: Vim a posun po texte 12.11.2008 | 18:33
        Avatar miso Gentoo   Používateľ
        Mne funguju sipki tiez ale ja som chcel aby som v insert mode mohol po stlaceni ctrl sa posuvat cez hjkl bez zmeny modu a tu je pes zakopany ja potrebujem prinutit vim aby cez CTRL^h j k l som sa mohol posuvat aj v INSERT mode
        • Re: Vim a posun po texte 12.11.2008 | 19:49
          WlaSaTy   Návštevník
          tak to mas moj obdiv ked chces pouzivat hjkl namiesto sipok ktore funguju aj v insert mode :)
          • Re: Vim a posun po texte 13.11.2008 | 09:05
            Avatar miso Gentoo   Používateľ
            Ale ja chcem pouzivat hjkl aj v insert mode len mi to blbne
            • Re: Vim a posun po texte 13.11.2008 | 11:20
              Avatar titanik mint  Používateľ
              skus
              imap <C-h> <ESC><Left>i
              imap <C-j> <ESC><Down>i
              imap <C-k> <ESC><Up>i
              imap <C-l> <ESC><Right>i

              ale mne funguje C-k aj v insert mode normalne
              • Re: Vim a posun po texte 17.11.2008 | 18:33
                Avatar miso Gentoo   Používateľ
                blbne mi to aj ked som si to dal tak ako si napisal
                mohol by si sem hodit tvoj .vimrc chcel by som vyskusat ci mi to pojde z tvojim configom
    • Re: Vim a posun po texte 12.11.2008 | 12:28
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      spusti v konzole vimtutor a cez tutorial sa naucis ako na vsetko. Mne ide vim v pohode. Sem tam blbne, lebo ho zle sem tam ovladnem ;)
      • Re: Vim a posun po texte 12.11.2008 | 18:36
        Avatar miso Gentoo   Používateľ
        vimtutor uz mam davno za sebov zakladnu pracu ovladam a este nieco. Niesom vo vim neaky odbornik ale sa mi dobre v nom kodi. Mna nebavi stale stlacat ESC potom sa posunut cez hjkl a potom zase do insert modu alebo skladat ruky z pismen a pohibovat sa sipkami to ma celkom hneva
    • Re: Vim a posun po texte 18.11.2008 | 20:52
      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
      skus si dat do .vimrc "set nocompatible" vypne to kompatibilitu s vi, mozno to pomoze :-)
      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
    • Re: Vim a posun po texte 18.11.2008 | 20:55
      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
      a ked nad tym tak rozmyslam, tak preco je to "hjkl" a nie "jkl;"?
      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!